NIE MARTW SIĘ, KOCHANIE 18 stycznia na Blu-Ray i DVD

Thriller psychologiczny z Florence Pough (Czarna Wdowa, Hawkeye) i Harrym Stylesem (tak, TYM Harrym Stylesem) juz 18 stycznia pojawi się na Blu-Ray i DVD.

Okładki

Zwiastun:

Informacja prasowa:

Olivia Wilde po raz kolejny staje za kamerą. Trzy lata po swoim reżyserskim debiucie, powraca z nowym filmem. Tym razem w obsadzie znalazły się gwiazdy największego formatu: Florence Pugh, Harry Styles, Chris Pine czy Gemma Chan. Film „Nie martw się, kochanie” zadebiutuje na Blu‑ray™ i DVD już od 18 stycznia.

Alice (Pugh) i Jack (Styles) mają szczęście żyć w utopijnej społeczności miasteczka Victory – miejscu, w którym mieszkają mężczyźni pracujący dla tajnego Projektu Victory oraz ich rodziny. W czasie gdy mężowie spędzają każdy dzień w Kwaterze Głównej pracując nad „rozwojem postępowych materiałów”, ich żony mogą cieszyć się pięknem i luksusem, jaki zapewnia firma całej społeczności. Życie jest idealne, a potrzeby każdego mieszkańca są zaspokajane. Ale kiedy w tym idyllicznym życiu zaczynają pojawiać się rysy, odsłaniając przebłyski czegoś znacznie bardziej złowrogiego, czającego się pod atrakcyjną fasadą luksusu, Alice nie może powstrzymać się od pytania, czym dokładnie jest Victory i dlaczego jest to trzymane w tak ścisłej tajemnicy. Czy będzie gotowa zaryzykować w imię dojścia do prawdy?

Ten thriller psychologiczny to mój list miłosny do filmów, które przesuwają granice naszej wyobraźni – opowiada Olivia Wilde. Wyobraź sobie życie, w którym masz wszystko, czego kiedykolwiek chciałeś. I to nie tylko materialne rzeczy jak piękny dom, wspaniałe samochody, pyszne jedzenie, niekończące się imprezy… ale rzeczy, które naprawdę mają znaczenie. Jak prawdziwa miłość z idealnym partnerem, wspaniali przyjaciele i cel, który wydaje się być znaczący. Ile kosztowałoby zrezygnowanie z tego wszystkiego? Co byłbyś w stanie poświęcić, żeby zrobić to, co słuszne? Czy jesteś gotów zdemontować system, który ma ci służyć? Co jeśli twoim jedynym wyborem jest brak wyboru? Taki jest świat i pytanie jakie stawia „Nie martw się, kochanie”.

Film czerpie wiele inspiracji z klasyków kina – w znakomitych zdjęciach, za które odpowiada Matthew Libatique widoczne są wpływy ulubionych filmów operatora i reżyserki, takich jak „Zawrót głowy” Alfreda Hitchcocka, „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego, czy „Czarny łabędź” Darrena Aronofsky’ego – filmu, który również nakręcił sam Libathique.

Opowieść skupia się na mistrzowsko zagranej przez Florence Pugh postaci Alice. Śledząc jej kroki dajemy się powoli wciągnąć w wirujący, oniryczny świat, który zdaje się skrywać gdzieś pod powierzchnią wyidealizowanej, utopijnej rzeczywistości, w której poszczęściło jej się żyć. Wychodząca niekiedy na pierwszy plan warstwa dźwiękowa zdaje się hipnotyzować widzów i odpowiada za zbudowanie zagadkowego nastroju, który nie ustępuje aż do ostatnich scen. Przedstawienie w ten sposób wspaniałości miasteczka Victory sprawia, że widzowie podskórnie czują, że wciąż jest coś, czego nie wiedzą. W tym sensie mistrzostwo technicznej realizacji – język filmu opracowany przez Olivię Wilde i Matthew Libatique’a – daje nam poczucie współprzeżywania z główną bohaterką wszystkiego, co dzieje się na ekranie.

Film „Nie martw się, kochanie” miał światową premierę na MFF w Wenecji. W Polsce na dużym ekranie zadebiutował 6 listopada, a już 18 stycznia ukaże się na Blu-ray™ i DVD.

Dodatki specjalne w wydaniu BLU-RAY™:

 • Reportaż z planu „Nie martw się, kochanie”
 • Scena niewykorzystana: Koszmar Alice
 • FABUŁA - /10
  0/10
 • RYSUNKI - /10
  0/10
 • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
  0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.