Home KOMIKSY FLASH TOM 1: POWRÓT WALLY’EGO WESTA | Recenzja komiksu DC

FLASH TOM 1: POWRÓT WALLY’EGO WESTA | Recenzja komiksu DC

The Flash, Vol. 16: Wally West Returns

Dawno, od dawno nie czytałem solowej serii Flasha. W zasadzie to moje pierwsze spotkanie z bohaterem od startu Odrodzenia DC. Wraz z najnowszym komiksem zrestartowano numerację, więc to dobry moment na powrót do serii. Czy udany? Recenzja komiksu Flash Tom 1: Powrót Wally’ego Westa.

Album zawiera materiały opublikowane w amerykańskich zeszytach serii The Flash #763-771 oraz The Flash 2021 Annnual #1. Scenariusz napisali Andy Lanning, Jeremy Adams, Kevin Shinick. Rysunki stworzyli Brandon Peterson, Clayton Henry, Will Conrad.

Sprawa pierścienia

Pierwsza część komiksu Flash Tom 1: Powrót Wally’ego Westa opowiada nieco inną historię. Barry Allen jakiś czas temu stworzył nieznany dotąd stop metali, który wykorzystał do wytworzenia pierścienia. Materiał ten stał się celem jednego z jego największych wrogów…

Nie powiem by Sprawa pierścienia była zbyt porywającą historią. Jednak z mojej perspektywy okazała się bardzo potrzebna. Za sprawą przedmowy Barry’ego w każdym zeszycie odpowiednio poznajemy / przypominamy sobie skomplikowane losy największego sprintera Uniwersum DC. Doskonały sposób na przetarcie i przyswojenie kilku imion, nazwisk i ksywek. Stali czytelnicy pewnie nie będą tak optymistyczni, bowiem opowieść jest dość prosta i nie wnosi nic do serii. Po prostu przyjemna, nieskomplikowana rozrywka.

Wieczna Zima

Gdzieś w połowie mamy zeszyt #767, który wydaje się być kompletnie od czapy. Jest to oczywiście część corssovera Liga Sprawiedliwości: Wieczna Zima, który został wydany w Polsce w zeszłym roku. Na rynku amerykańskich zeszyty wychodziły w tym samym momencie stąd jego obecność w albumie. Nie ma jednak tego złego, bo krótka lektura zachęciła mnie do zakupu komiksu.

Powrót Wally’ego Westa

Druga część albumu Flash Tom 1: Powrót Wally’ego Westa zatytułowana została W mgnieniu oka. Wally West postanawia odwiesić sprinterskie trampki na kołku i poświęcić się rodzinie. Podczas pożegnalnego klasycznego wyścigu Flashów dzieje się jednak coś niewytłumaczalnego. Wally zostaje wciągnięty przez moc prędkości i przepada w czasie i przestrzeni. Okazuje się, że moc prędkości została uszkodzona (zraniona) i chce wykorzystać swoją więź z Wallym, by ten „dokonał napraw”. Wally odbywa podróż po różnych epokach, przeżywając najważniejsze momenty różnych Flashów (również w ich ciałach) oraz raz jeszcze doświadczając największego koszmaru swojego życia.

Znakomita historia! Za sprawą mimowolnych podróży w czasie i przestrzeni Wally’ego jest to idealny punkt startu dla nowych czytelników. Za sprawą narracji „z offu” przy otwarciu każdego rozdziału dostajemy skrót informacji na temat danego okresu i sprintera, który w owym czasie rezydował. Wally „wciela” się między innymi w Odwrotnego Flasha, członka Legionu Zagłady, walczącego w… Hitlerem Jaya Garricka czy pochodzącego z przyszłości Flash Kida Barta. Poszczególne wątki są bardzo dynamiczne i skrajnie od siebie różne. Jedne pełne akcji, inne pełne tajemnic, a jeszcze inne dość wzruszające (spotkanie Wally’ego z jego dorosłymi dziećmi). Dostajemy również masę humorystycznych scen, jak Velociratptor – sprinter czy  nieustannie spoilująca dalsze życie Wally’ego Impulse. Znakomite!

Flash Tom 1: Powrót Wally’ego Westa – podsumowanie

Bałem się, że będzie do bolesny powrót do solowych przygód Flasha. Nic bardziej mylnego, bowiem Flash Tom 1: Powrót Wally’ego Westa to idealny punkt startu dla każdego kto chciałby, jak ja, wrócić do serii albo zacząć przed premierą nadchodzącego filmu. Bardzo dobry komiks!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Szybki jak błyskawica
powrót wally'ego westa

Book Title: FLASH TOM 1: POWRÓT WALLY’EGO WESTA

Book Description: Pierwszy tom nowej serii „Flash” w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Barry Allen i Wally West są najszybszymi ludźmi na świecie. Kiedy Wally nagle znika, a Barry zostaje pozbawiony superszybkich mocy, prowadzi to do niesamowitej podróży w czasie i przestrzeni. Od każdego ruchu bohaterów zależeć będzie nie tylko życie wszystkich sprinterów, ale także milionów niewinnych ludzi! Również w tym tomie Barry Allen będzie musiał znaleźć sposób na pokonanie jednego ze swoich najgroźniejszych wrogów, który wykorzystuje jedno z naukowych odkryć Barry’ego przeciwko niemu samemu!

Book Author: Andy Lanning, Jeremy Adams, Kevin Shinick

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: StoryHouse Egmont

Publisher Logo:

Date published: 22 March 2023

Illustrator: Brandon Peterson, Clayton Henry, Will Conrad

ISBN: 9788328157026

Number Of Pages: 280

  • FABUŁA - 8/10
    8/10
  • RYSUNKI - 8/10
    8/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 8/10
    8/10

Podsumowanie

Bałem się, że będzie do bolesny powrót do solowych przygód Flasha. Nic bardziej mylnego, bowiem Flash Tom 1: Powrót Wally’ego Westa to idealny punkt startu dla każdego kto chciałby, jak ja, wrócić do serii albo zacząć przed premierą nadchodzącego filmu. Bardzo dobry komiks!

Overall
8/10
8/10

Pros

+ Dobry moment na wejście nowych czytelników
+ Tłumaczy wiele zawiłości świata Flasha
+ Świetny historia Wally’ego
+ Całkiem niezły humor

Cons

Sprawa Pierścienia to jednak sporawy filler

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version