Na półki sklepowe wskoczył Blue Beetle, najnowszy bohater uniwersum DC. Film pojawił się w dwóch wersjach.

Okładki:

Obsada: Xolo Maridueña, Adriana Barraza, Damián Alcázar, Raoul Max Trujillo, Susan Sarandon, George Lopez


Wyczekiwany hit o nowym superbohaterze ze świata DC to przepełniona akcją opowieść o nastolatku, którego życie zmienia się na zawsze pod wpływem odnalezienia starożytnego przedmiotu. Blue Beetle już od 10 listopada na Blu‑ray™ i DVD.

Świeżo upieczony absolwent college’u, Jaime Reyes, wraca do domu pełen aspiracji i nadziei na przyszłość. Okazuje się jednak, że dom nie wygląda tak, jak go zapamiętał. Kiedy chłopak szuka swojego celu w życiu, interweniuje los. Jaime niespodziewanie wchodzi w posiadanie starożytnego przedmiotu, będącego wytworem obcej biotechnologii – Skarabeusza. Skarabeusz wybiera Jaimego na symbiotycznego gospodarza. Chłopak otrzymuje niezwykłą zbroję, umożliwiającą dysponowanie nieprzewidywalną mocą. Zbroja trwale zmienia przeznaczenie Jaimego, który staje się superbohaterem Blue Beetle.

Postać dobrze znana czytelnikom komiksów teraz po raz pierwszy pojawia się w pełnometrażowym filmie. Inaczej niż w komiksach, zamiast teksańskiego El Paso, tutaj bohatera spotykamy w fikcyjnym Palmera City. Reżyser filmu, Ángel Manuel Soto, tłumaczy, że w ten sposób Blue Beetle dostaje swój własny świat, podobnie jak Superman Metropolis, a Batman – Gotham City. Stworzenie nowego fikcyjnego miasta umożliwia też pracę nad zupełnie nowym Uniwersum DC, w którym postać Blue Beetle ma odegrać istotną rolę. Palmera City jest latynoamerykańską metropolią, przepięknie sfotografowaną przez operatora Pawła Pogorzelskiego.

W postać tytułowego superbohatera wciela się znany z serialu Cobra Kai Xolo Maridueña, który również w tym filmie ma szansę zaprezentować cały arsenał ciosów w złożonych choreografiach walk. Na ekranie towarzyszą mu między innymi Bruna Marquezine, Damián Alcázar oraz Adriana Barraza i George Lopez jako rodzice nastoletniego superbohatera, czyniąc ten film najbardziej latynoamerykańskim widowiskiem w historii hollywoodzkich superbohaterskich produkcji.

Blue Beetle zadebiutował w polskich kinach 16 sierpnia, a już 10 października ukaże się w wydaniach Blu-ray™ i DVD.

Dodatki specjalne w WYDANIU BLU-RAY:

 • Pokolenie Blue Beetle:
  • Korzenie
  • Początek produkcji
  • W pełnym locie
  • Świat bohatera
 • Wizja skarabeusza:
  • Część 1: Inicjacja
  • Część 2: Maestria
 • Babcia wie lepiej
Poprzedni artykułMARVELS – opis sceny po napisach
Następny artykułŚWIT X. MARAUDERS | Gerry Duggan | Recenzja komiksu Marvel Fresh
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.