Kosmiczni Avengers

Na domowej półeczce czekają nowości, ale postanowiłem, że ich recenzja ukażą się dopiero, gdy uzupełnię braki w poszczególnych seriach. Strażnicy Galaktyki w Marvel Now są dość samodzielni, ale scenarzysta Michael Brian Bendis w pewnym momencie postanowił pomieszać ich losy z All-New X-Men (do czego wkrótce dojdziemy). Z tego też powodu otwieram kolejny cykl i na pierwszy ogień recenzja komiksu Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki: Kosmiczni Avengers.

1. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 1: KOSMICZNI AVENGERS


2. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 2: ANGELA


3. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 3: NIESKOŃCZONOŚĆ


4. GUARDIANS OF THE GALAXY/ALL-NEW X-MEN: PROCES JEAN GREY


5. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 4: STRAŻNICY W ROZSYPCE


6. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 5: GRZECH PIERWORODNY


7. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 6: PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

Historię zaczynamy od zeszytu #0.1, opublikowanego z okazji Światowego dnia Darmowego Komiksu. Darmowe komiksy z reguły nie są zbyt interesujące, ale tym razem zdecydowanie warto go przeczytać. Zeszyt opowiada historię Petera Quilla, od narodzin, przez dorastanie z mamą, dramatyczną kosmiczną inwazję, aż po dołączenie do grupy kosmicznych awanturników. Naturalnie historia Quilla znacznie różni się od tej znanej z filmów, co już odkryjecie sobie sami. Ja natomiast zdradzę, że komiksowym ojcem Star-Lorda jest J-Son, król Spartax, jeden z najważniejszych oficjeli w komiksowym Wszechświecie. No i najciekawsze – do Strażników Galaktyki dołączył Tony Stark/Iron Man, który będąc członkiem zreformowanych Iluminatów natykał sobie kłopotów.Egmont nie mógł zdecydować się pod jakim tytułem wydawać komiksy, ponieważ z reguły zostawiają tytuł oryginalny, a film w polskiej dystrybucji otrzymał tłumaczenie. Stojąc w rozkroku postawiono chyba na najgorsze rozwiązanie i tym samym pełny tytuł każdego albumu brzmi Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki: (tu tom i jego tytuł). Ja, dla porządku, będę się trzymał wersji anglojęzycznej.

Zeszyty #1-3 to już główna oś fabularna. J-Son przewodniczący międzygalaktycznej rady ze znanych tylko sobie powodów zarządził, że Ziemia powoli staje się dużym zagrożeniem dla Wszechświata i z tego powodu zabronił jakichkolwiek wycieczek na naszą planetę. Zakaz łamie flota rasy Badoon, która atakuje Londyn, a Strażnicy i Iron Man podążają za nimi, aby ich powstrzymać. Tym samym drużyna oficjalnie zostaje uznana za przestępców i nawet syn Króla Spartax nie może czuć się bezpiecznie.

Słyszałem wiele złego o Strażnikach autorstwa Bendisa, ale o nie mogę narzekać na tom pierwszy. Peter Quill jest tutaj centralną postacią, więc jego origin i dziedzictwo poznajemy najlepiej, ale pozostali Strażnicy także otrzymują swoje pięć minut. Komiks daje się popisać każdemu z nich, prezentując ich unikalne zdolności i oryginalne charaktery. Małomówny Drax, dość poważny Groot, krnąbrna Gamora i przede wszystkim Rocket. Rocket u Bendisa bardzo przypomina szopa z filmów Jamesa Gunna. Zawsze, gdy zaczynał swoją gadkę w głowie słyszałem głos Bradleya Coopera. Jego miłość do wielkich gnatów jest rozbrajająca, a najzabawniej wypadają jego sceny z Tonym Starkiem. Największy ziemski wynalazca traktowany jest przez Rocketa jako przybysz z jakiejś zacofanej planety dzikusów, nie mający pojęcia o standardowej kosmicznej technologii. Świetny pomysł, który chętnie ujrzałbym w nadchodzących filmach Avengers. Komiks kończą mini seria pt. Infinite Comics opowiadająca krótkie historie z życia Draxa, Groota, Rocketa i Gamory.

Guardians of th Galaxy Tom 1: Kosmiczni Avengers to naprawdę przyzwoite otwarcie serii. Mamy tutaj całkiem znośną intrygę i przede wszystkim fantastycznych bohaterów. A do tego Tony Stark jako członek Strażników wypada bardzo fajnie i naturalnie. Szósteczka.

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułPLAYER ONE
Następny artykułGUARDIANS OF THE GALAXY TOM 2: ANGELA | Brian Michael Bendis
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.