Home KSIĄŻKI AGENT PENDERGAST |Wspaniała seria Prestona i Childa

AGENT PENDERGAST |Wspaniała seria Prestona i Childa

preston i child

Agent Pendergast, a dokładniej agent specjalny Aloysius X.L. Pendergast to niezwykle intrygująca postać wykreowana przez znakomity duet pisarski – Douglas Preston i Lincoln Child. Panowie dostarczyli wiele różnych powieści, ale to seria z ekscentrycznym agentem FBI jest ich oczkiem w głowie. Dla mnie jest to cykl, przy którym wytrwałem najdłużej i który nieprzerwanie mnie fascynuje. Książki z Pendergastem zacząłem czytać kawał czasu przed pomysłem założenia bloga, więc recenzje zaczynają się dopiero od Trylogii Helen, ale w poniższym zestawieniu postaram się opowiedzieć kilka zdań o każdej z nich.

BOHATEROWIE
Aloysius X.L. Pendergast – współczesny Sherlock to chyba najlepsze określenie tego człowieka. Blady, bardzo chudy i nieprzeniknionym wyrazie twarzy. Człowiek pochodzący z równie wpływowej co osobliwej rodziny, dziedzic gigantycznej fortuny, który dołączył do FBI na wyjątkowych zasadach. Zawsze działa sam i zajmuje się sprawami, które wybiera osobiście.

Vincent D’Agosta – porucznik nowojorskiej policji. Od pierwszej książki najbliższy przyjaciel Pendergasta, który niejednokrotnie pomagał agentowi w jego śledztwach. Człowiek wierny zasadom i oddany sprawie, na którym Pendergast zawsze może polegać.

Constance Greene – podopieczna Pendergasta, która pojawia się w trzeciej książce. Od tego czasu postać Constance nabiera na znaczeniu, by w dalszych tomach grać najważniejsze role.

Ponadto cyklicznie pojawiający się w serii inni bohaterowie: Margo Green (pracownica Nowojorskiego Muzeum Historii Naturalnej), Bill Smithback (nieustępliwy dziennikarz śledczy), Laura Hayward (policjantka), Nora Kelly (archeolog), Diogenes (brat i największy wróg Pendergasta), Proctor (asystent i kierowca Pendergasta).

KSIĄŻKI Z AGENTEM PENDERGASTEM

Back

1.  RELIKT

Pierwsza książka, w której poznajemy agenta Pendergasta oraz Vincenta D’Agostę.
Kilka dni przed otwarciem najnowszej wystawy w nowojorskim Muzeum Historii Naturalnej dochodzi do dramatycznych wydarzeń. W krótkim odstępie czasu parę osób zostaje zamordowanych w bardzo brutalny sposób. Wszystko wskazuje na to, że mordu nie dokonał człowiek… Na miejscu zjawia się agent Pendergast, który chce pracować jako konsultant prowadzącego sprawę Vincenta D’Agosty.

Co ciekawe książka doczekała się ekranizacji. W rolę D’Agosty wcielił się Tom Sizemore. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że z filmu wycięto postać Pendergasta. Ekranizacja powieści bez jej głównego bohatera…

Back

9 COMMENTS

  1. Jako fan kryminałów i sensacji nie mogłem odmówić sobie nowej części Preston&Child. Muszę przyznać, że autorzy nadal trzymają poziom. Świetnie napisana fabuła wciąga i intryguje już od samego początku czytania. Książka potrafi nieźle zaskoczyć zaskoczyć, dzięki czemu trzyma w napięciu przez cały czas. Kolejny plus to ciekawie wykreowani główni bohaterowie, dzięki którym lektura „Miasta Bezkresnej Nocy” mogłaby trwać w nieskończoność. Każdy kto lubi książki w tym klimacie, powinien zrobić sobie tę przyjemność i sięgnąć po książkę 😉

  2. Jako fan kryminałów i sensacji nie mogłem odmówić sobie nowej części Preston&Child. Muszę przyznać, że autorzy nadal trzymają poziom. Świetnie napisana fabuła wciąga i intryguje już od samego początku czytania. Książka potrafi nieźle zaskoczyć zaskoczyć, dzięki czemu trzyma w napięciu przez cały czas. Kolejny plus to ciekawie wykreowani główni bohaterowie, dzięki którym lektura „Miasta Bezkresnej Nocy” mogłaby trwać w nieskończoność. Każdy kto lubi książki w tym klimacie, powinien zrobić sobie tę przyjemność i sięgnąć po książkę 😉

  3. Czy coś wiadomo na temat premiery city od endless night w języku polskim ? Październik za nami, a ja w żadnej księgarni nie mogę znaleźć 🙁

  4. Rewelacyjny cykl, czytałam te ksiązki z wielką przyjemnością i polecałam znajomym, jeszcze przede mną „Obsydianowa Komnata”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here