Strażnicy Nieskończoność

Wydarzenie Nieskończoność doczekało się kilku tie-inów, które mogliśmy przeczytać również w Polsce. Główna oś fabularna rozegrała się wśród Avengers i New Avengers, ale Strażnicy Galaktyki również dorzucili swoje trzy grosze. Recenzja komiksu Guardians of the Galaxy Tom 3: Nieskończoność.

1. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 1: KOSMICZNI AVENGERS


2. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 2: ANGELA


3. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 3: NIESKOŃCZONOŚĆ


4. GUARDIANS OF THE GALAXY/ALL-NEW X-MEN: PROCES JEAN GREY


5. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 4: STRAŻNICY W ROZSYPCE


6. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 5: GRZECH PIERWORODNY


7. GUARDIANS OF THE GALAXY TOM 6: PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA

Dwa kolejne zeszyty to krótkie opowieści zapożyczone z innych serii. Z Guardians Team-Up #4 podebrano dość przyjemną historyjkę, w której Gamora i She-Hulk stają się „psiapsiółami” i wygłupiają się na Ziemi. Krótkie, ale czyta się to lepiej niż poprzednie trzy zeszyty razem wzięte. Album kończymy zeszytem Rocket Racoon #5, w której towarzyszący Rocketowi Groot opowiada ich przygody. „I am Groot” pada tutaj dziesiątki razy, ale to chyba jedyne co warto powiedzieć o tym zeszycie.O niebo lepiej wypada styl graficzny zaproponowany prze Francesco Francavillę. Ta część stylizowana jest na obrazkowe historie z początku lat 90. ubiegłego wieku. Dominuje tutaj mieszanka kolorów RGB (red, green, blue), co tworzy znakomity efekt. Zdecydowanie lepiej się na niego patrzy, niż czyta.Komiks opowiada historię z Nieskończoności. Na przestrzeni trzech zeszytów Strażnicy Galaktyki walczą z armadą Thanosa zmierzającą ku Ziemii. Jest widowiskowo, wybuchowo, ale bez szału. Trudno mi sobie przypomnieć, czy podczas tej historii wydarzyło się coś ciekawego. Akcja, niewola, kilka żartów i znów akcja. Niestety brak pomysłów postanowiono zrekompensować dużą dawką akcji i wydarzeń, które mają bardzo mały wpływ na fabułę. W zderzeniu ze wspomnianymi seriami Avengers i New Avengers, których bohaterowie byli centralnymi postaciami Nieskończoności, historia Strażników przypomina zwykły spin-off.

Słabizna, tak podsumuję tom 3 serii Guardians of the Galaxy. To w dalszym ciągu bardzo chaotyczna seria, która nie ma na siebie żadnego pomysłu. Bendis kompletnie nie czuje Strażników i nawet nie udaje, że wydarzenia do czegoś prowadzą. Szkoda kasy.

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułGUARDIANS OF THE GALAXY TOM 2: ANGELA | Brian Michael Bendis
Następny artykułALL-NEW X-MEN TOM 4: TAK INNI
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.