Po trochę przegadanym pierwszym i bardzo dobrym drugim tomie, czas na kolejne spotkanie z Uncanny X-Men. Zbytnio nie przedłużając zapraszam do zapoznania się z recenzją Uncanny X-Men Tom 3: Dobry, Zły, Inhuman.

Seria Uncanny X-Men:

1. UNCANNY X-MEN TOM 1: REWOLUCJA
2. UNCANNY X-MEN TOM 2: ZŁAMANI
3. UNCANNY X-MEN TOM 3: DOBRY, ZŁY, INHUMAN
4. UNCANNY X-MEN TOM 4: X-MEN KONTRA SHIELD
5. UNCANNY X-MEN TOM 5: MUTANT OMEGA
6. UNCANNY X-MEN TOM 6: HISTORIE MAŁE

Względem tomu pt. Złamani minęło troszkę czasu. Nowi uczniowie Scotta Summersa zaczynają rozumieć kim są X-Meni i, co najważniejsze, uczą się wykorzystywać swoje moce. No, prawie wszyscy. Od grupy odstaje Benjamin Deeds. Chłopak, podobnie jak Mystique, potrafi przybierać wygląd dowolnej osoby, ale w odróżnieniu od niej ma jeszcze jedną, niesamowicie przydatną umiejętność. Deeds obdarzony jest bowiem talentem perswazji. Po rozmowie z dowolnie wybraną osobą, może ją przekonać do swojego zdania. Problem w tym, że Banjamin nie potrafi się kontrolować, a ponadto zbytnio nie chce się tego uczyć. W zrozumieniu swojego potencjału ma pomóc mu Emma Frost, która przygotowała dla niego bardzo ciekawe zadanie. Ponadto dość mocna reprezentacja dziewczyn  w Nowej Szkole Charlesa Xaviera przekonuje swoich opiekunów do nocnego wypadu i zakupów w Paryżu. Bo w sumie, czemu nie…

Ten pozornie spokojniejszy ton nabiera tempa, gdy na świecie pojawia się mgła terrigenu. Dziewczyny trafiają na nowo narodzonego przedstawiciela Inhumans, który właśnie przeszedł błyskawiczną terrigenezę. Sam wątek rozczarowuje, ponieważ Inhuman jest tutaj tylko krótkim wtrąceniem bez dłuższego przyjrzenia się sprawie. Sprawa terrigenezy zostaje dość szybko porzucona, a my skupiamy się na zupełnie czymś innym. Świetny wątek ma za to nieco zaniedbany ostatnio Magneto. Erik wybiera się do Madripooru, gdzie mierzy się z dawnymi wrogami, a przy okazji odkrywa prawdę na temat ich działań.

Warto wspomnieć, że w Strażnikach Galaktyki vol. 2 pojawił się przedstawiciel Celestianów – EGO (Kurt Russel), ojciec Petera Quilla.

Młodzi mutanci, bez swoich nauczycieli trafiają też na trening do Tabula Rasa. Czym jest owe miejsce? Jest kopuła stworzona przez Celestianów w miejscu małego miasteczka w Montanie o nazwie Tucker Creek. Odseparowany od reszty świata zakątek zamieszkały jest przez przedziwną faunę i florę przypominającą prehistoryczny świat. Niestety przez głupi błąd, młodzi X-Meni zostają namierzeni przez SHIELD i po raz kolejny przychodzi im się zmierzyć z Avengers.

Komiks w dobrej cenie kupicie w internetowej księgarni Egmont

Uncanny X-Men Tom 3: Dobry, zły, Inhuman oferuje kilka fajnych wątków, ale tom jest znacznie spokojniejszy niż poprzednie rozdanie. Zabrakło mi akcji i fabularnych twistów, które zapadłyby w pamięci. Rozczarowuje także bardzo skromny wątek Inhumans, którzy jedynie zarysowali swoją obecność. Odkrycia Magneto w Madripoorze to jednak troszkę zbyt mało. Za to tom 4, zatytułowany Uncanny X-Men kontra S.H.I.E.L.D zapowiada się wybornie!

Egzemplarz do recenzji dostarczył EGMONT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.