Blade Runner 2029

Pierwszy tom mnie uwiódł. Blade Runner 2019 to niesamowite doświadczenie scenariuszem dorównujące filmowym pierwowzorom. W kontynuacji pałeczkę scenarzysty w całości przejął Mike Johnson. Johnsonw pierwszej odsłonie współpracował z Michaelem Greenem, współscenarzystą filmu Blade Runner 2049. Brak Greena nie oznacza jednak obniżenia oczekiwań! Sprawdźmy, czy Johnson sprostał zadaniu. Recenzja komiksu Blade Runner 2029.

Polskie wydanie zawiera zeszyty #1-12 serii Blade Runner 2029, które ukazały się w trzech tomach – Blade Runner 2029 vol .1: Reunion, Blade Runner 2029 vol. 2: Echoes, Blade Runner 2029 vol. 3: Redemption. Scenariusz napisał Mike Johnson przy wsparciu konsultantów. W tej roli K. Perkins, Mellow Brown oraz Michael Green. Rysunki stworzył Andres Guinaldo, a kolory nałożył Marco Lesko.

Blade Runner 2029

Seria komiksów Blade Runner

1. Blade Runner 2019
2. Blade Runner 2029
3. Blade Runner 2039 (2023/24)

Aahna „Ash” Ashina po dramatycznych wydarzeniach z pierwszej odsłony wraca do policji jako łowczyni androidów. Nie jest już jednak bezwzględną egzekutorką Replikantów, bowiem swoją pozycję wykorzystuje, by pomóc im zniknąć z policyjnych radarów. Podczas jednej z akcji trafia na trop przeciwnika z przeszłości, który… powinien od wielu lat już nie żyć. Yotun zbiera wokół siebie replikanckich fanatyków i planuje zaprowadzić w Los Angeles gigantyczny chaos. Zamachy terrorystyczne stają się co raz częstsze, a nikt nie ma bladego pojęcia co tak naprawdę planuje Yotun.

Thriller w oparach cyberpunku

Blade Runner 2029 rozgrywa się na przestrzeni kilku miesięcy i dotyczy jednego, wielowątkowego śledztwa. Siejący terror Yotun rozgrywa jak chce policję, a Ash ma co raz większe trudności z utrzymaniem w tajemnicy faktu, iż pomaga replikantom. Historia pełna jest dramatycznych wydarzeń, których oczywiście nie będę spoilował. Johnson w mistrzowski sposób powiązał wydarzenia z dziedzictwem Eldona Tyrella, twórcy replikantów. Swój pomysł na zagrożenie opiera na jego pracach czym bardzo mocno osadza historię Ash w całym uniwersum. Cyberpunkowe Los Angeles roku 2029 jest tak samo brudne, tak samo nieprzyjazne, tak samo niebezpieczne i tak samo urzekające jak w poprzedniku i fantastycznych filmach. W tych niezbyt gościnnych okolicznościach mamy do czynienia z klasycznym thrillerem, w którym ciężko komukolwiek zaufać, a każdy błąd może spowodować nieodwracalne zniszczenia. Lektura przypomina dynamiczny, pełny zwrotów akcji film, w którym nie ma ani jednego przestoju, a każda scena niesie za sobą wielkie emocje.

Blade Runner 2029 – podsumowanie

Drugi tom i druga dycha. Blade Runner 2029 to szalenie emocjonująca historia jakiej nie powstydziliby się pisarze i hollywoodzcy scenarzyści. Kapitalny setting, wierność oryginałowi, a jednocześnie odważny krok w interpretacji świata Łowcy Androidów. Jestem zachwycony!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Niesamowity!
Blade Runner 2029

Book Title: BLADE RUNNER 2029

Book Description: Łowczyni androidów, detektyw Aahna „Ash” Ashina, powraca na Ziemię do mrocznego Los Angeles. To, co tam zastaje, dalekie jest od sielanki. Kasta wybrańców wciąż wykorzystuje replikantów, aby żyć w odrealnionym świecie niesłychanego bogactwa i luksusu, w przeciwieństwie do zwykłych ludzi. Niedobitki replikantów schodzą do podziemia. A detektyw Ash staje pomiędzy poczuciem obowiązku związanego z pracą, jaką wykonuje, a zakazanym uczuciem, które czyni ją outsiderką wśród swoich. Szybko przekonuje się, że w cieniu jej własnych problemów, rośnie wróg siejący wokół siebie zniszczenie i śmierć. Jest taki sam jak ona: silny bezwzględny i nad wyraz inteligentny. Obydwoje, podobnie ideowi i nieprzejednani, wierzą w swoją misję. Z tą różnicą, że mutant Yotun realizuje ją za wszelką cenę, dążąc po trupach do absolutnej władzy, która dałaby mu panowanie nad światem i nieśmiertelność. Detektyw Ash ma skrupuły i ludzkie emocje, co szybko dostrzega i wykorzystuje jej antagonista. Czasu zostało bardzo mało, a stawka jest bardzo wysoka: życie tej dwójki oraz pewnej androidki, która mimo sztucznej inteligencji, nauczyła się kochać.

Book Author: Michael Green, Mike Johnson

Book Format: Hardcover

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 23 November 2022

Illustrator: Andrés Guinaldo

ISBN: 9788328154728

Number Of Pages: 328

  • FABUŁA - 100%
    100%
  • RYSUNKI - 100%
    100%
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 100%
    100%
100%

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.