Miecz Shao Jun. Tom 4

Manga osadzona w świecie Assassin’s Creed wraz z czwartym tomem dobiega końca. Czas na finał historii asasynki Shao Jun oraz jej żyjącej w czasach współczesnych potomkini Lisy. Recenzja mangi Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 4.

Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 4

Manga Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun
1. Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 1
2. Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 2
3. Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 3
4. Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 4

Na drodze do zemsty Shao Jun zostali już tylko Qiu Ju i sam Zhang Yong. Pokonanie Rycerzy Świątyni oznaczać będzie również wolność dla Qixie, więzionej przez lata w Zakazanym Mieście przyjaciółki Shao Jun. W czasach współczesnych doktor Kagami coraz mocniej naciska na Lisę, by ta spędzała jak najwięcej czasu w Animusie. Kagami za wszelką cenę chce poznać lokalizację kolejnego Fragmentu Edenu, z którym styczność miała Shao Jun.

100% Assassin’s Creed

Finał Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 4 przebiega dokładnie tak, jak finał w klasycznych odsłonach serii gier. Mamy tutaj zarówno rozwiązanie tajemnicy ze wspomnień, jak i serię dramatycznych wydarzeń we współczesności. O ile w poprzednim tomie widać było grę na czas i szykowanie gruntu pod finał, tak w ostatnim tomie dzieje się naprawdę dużo.

Historia Shao Jun kończy się w dość standardowy dla serii sposób. Mamy wielki finałowy pojedynek, mamy zwrot akcji związanych z Fragmentem Edenu, a także otwartą furtkę dla kontynuacji. Trudno przyczepić się do czegokolwiek, ponieważ dostaliśmy dokładnie to czego fani AC oczekują.

Pozytywnie zaskakuje zakończenie wątku współczesnego. Spodziewałem się, że zostanie on potraktowany po macoszemu, a samo zakończenie będzie mdłe. Na szczęście Minoji Kurata udźwignęła postać Lisy. W finale zrobiła doby użytek z efektu krwi, a jeszcze lepiej wykorzystała bogate Lore serii. Końcówka pokazuje nam, że stacjonujący w Japonii członkowie Bractwa Asasynów nie kończą się na ciągle gadającym Kiyoshim. Jest tutaj bardzo ciekawe podłoże pod kolejne historie.

Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 4 – podsumowanie

Jest dobrze. Po trzecim tomie miałem wątpliwości, ale Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 4 okazuje się bardzo dobrym zakończeniem tej niedługiej mangi. Co ważne, mimo stylu charakterystycznego dla gatunku udało się przenieść znany z gier AC klimat. Finał jest satysfakcjonujący – i mówię to jako człowiek, który jest z serią od samego początku. Mam też cichą nadzieję na jakąś formę kontynuacji.

ASSASSIN’S CREED: MIECZ SHAO JUN. TOM 4
Miecz Shao Jun. Tom 4

Book Description: Ostatni tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo „Assassin's Creed® Chronicles: China"" firmy Ubisoft, przedstawiająca burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun. Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Asasynka Shao Jun po powrocie do ojczyzny mści się na kolejnych Rycerzach Świątyni za śmierci swoich współbraci. Jednocześnie próbuje odzyskać tajemniczy skarb ‒ dziedzictwo starożytnej cywilizacji – i uratować przyjaciółkę z Zakazanego Miasta. Dzięki biegłości w walce, odwadze i sprytowi dotychczas udało jej się pokonać wielu wrogów, ale żeby przetrwać ostatni etap niebezpiecznej misji, musi wykorzystać wszystkie swoje umiejętności. Wydarzenia z życia Shao Jun powracają we wspomnieniach jej potomkini Lisy – nastolatki zmagającej się z atakami niekontrolowanej agresji. Pod pretekstem psychoterapii, której jest poddawana dziewczyna, pracująca dla zakonu templariuszy doktor Kagami próbuje się dowiedzieć, gdzie został ukryty bezcenny skarb. Życiu Lisy grozi niebezpieczeństwo…

Book Author: Minoji Kurata

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 8 November 2023

Illustrator: Minoji Kurata

ISBN: 9788328164314

Number Of Pages: 160

Podsumowanie

Jest dobrze. Po trzecim tomie miałem wątpliwości, ale Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 4 okazuje się bardzo dobrym zakończeniem tej niedługiej mangi. Co ważne, mimo stylu charakterystycznego dla gatunku udało się przenieść znany z gier AC klimat. Finał jest satysfakcjonujący – i mówię to jako człowiek, który jest z serią od samego początku.

Overall
8.3/10
8.3/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.