Miecz Shao Jun tom 3

Manga osadzona w świecie Assassin’s Creed to moje tegoroczne odkrycie. Dwa pierwsze tomy bardzo przypadły mi do gustu, więc bez większego namysłu sięgnąłem po trzeci. Moja recenzja mangi Assassin’s Creedą: Miecz Shao Jun. Tom 3.

Assassin’s Creed Chronicles: China

Mangę Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun napisała Minoji Kurata. Sama seria jest adaptacją gry Assassin’s Creed Chronicles: China. W odróżnieniu do klasycznych odsłon serii AC Chronicles to tytuły przedstawione w 2.5D skupione na elementach zręcznościowych. Gameplay możecie zobaczyć na poniższym wideo.

Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 3

Manga Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun
1. Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 1
2. Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 2
3. Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 3
4. Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 4

Shao Jun cudem uchodzi z życiem, ale jej mentor nie ma tyle szczęścia. Dziewczyna straciła otrzymane od arcymistrza Ezio Auditore tajemnicze pudełko, które znajduje się aktualnie w posiadaniu Zakonu Templariuszy. Kolejnym celem Shao Jun staje się Wei Bin, jeden z najokrutniejszych spośród Ośmiu Tygrysów. Dziewczyna rusza wraz ze swoim nowym towarzyszem, a na miejscu odnajduje osobę ze swojej przeszłości.

Tymczasem w czasach współczesnych potomkini Shao Jun – Lisa stopniowo odkrywa prawdę o Templariuszach i Abstergo. Jednocześnie kobieta co raz mocniej odczuwa Efekt Krwi i zaczyna uzewnętrzniać niezwykłe cechy Asasynów…

Cegiełka do cegiełki

Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 3 niespiesznie rozwija wydarzenia. Mogę powiedzieć, że to wręcz najspokojniejszy z dotychczasowych tomów. Wydarzenia z przeszłości rozgrywają się już w 1530 roku, ale tym razem nie dzieje się aż tak dużo. To trochę zaskakujące, bowiem zbliżający się wielkimi krokami tom czwarty będzie oficjalnym zakończeniem historii (tom 3 kończy się wraz z 13. z 18. rozdziałów). W tomie trzecim poznajemy kolejny asasyński aspekt, czyli Wzrok Orła, ficzer towarzyszący nam od pierwszej odsłony gry.  To jednak jedyna ciekawszy wątek historyczny.

Nieco ciekawiej wypada wątek współczesny, ale jest niestety bardzo krótki. Lisa dowiaduje się w nim o wielu aspektach działań templariuszy, co dla graczy jest raczej oczywistością. Na plus zaliczam fakt, że informacje te podano w dobrze skompresowanej i zrozumiałej pigułce. Chciałoby się jednak, żeby doszło wreszcie do jakiejś konfrontacji ze współczesnymi templariuszami. Może w finale.

Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 3 – podsumowanie

Muszę przyznać, że jestem nieco rozczarowany. Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 3 to bardzo spokojny, zachowawczy tom. Wydarzenia zbytnio nie posuwają się do przodu, a większość scen jest przegadana. Pewnie nie narzekałbym, gdybyśmy mieli przed sobą jeszcze kilka tomów. Jednak biorąc pod uwagę, że za kilka tygodni dostaniemy finał historii to należy oczekiwać, że całość będzie trzymała solidny poziom. Tom trzeci niestety od tego poziomu odstaje.

ASSASSIN’S CREED: MIECZ SHAO JUN. TOM 3
Miecz Shao Jun tom 3

Book Description: Trzeci tom pasjonującej mangi na podstawie gry wideo „Assassin’s Creed Chronicles: China" firmy Ubisoft, przedstawiającej burzliwe losy nieustraszonej asasynki Shao Jun. Jest rok 1526. W Chinach panuje dynastia Ming. Shao Jun, ostatnia z bractwa chińskich asasynów, wraca do rodzinnego kraju z myślą o zemście na zakonie templariuszy, który wymordował jej współbraci. Kiedy Wang Yangming, mistrz młodej wojowniczki, wpada w zastawioną przez wroga pułapkę, Shao Jun bez wahania spieszy mu na pomoc. Celem poszukiwań asasynki staje się Wei Bin, jeden z najokrutniejszych spośród Ośmiu Tygrysów. Jego odnalezienie i pokonanie okaże się prawdziwym wyzwaniem! Tymczasem potomkini Shao Jun – Lisa, w której genach została zapisana pamięć o tamtych wydarzeniach, odkrywa w sobie niezwykłe zdolności. Wplątana w nieustannie toczącą się walkę między zakonem templariuszy a bractwem asasynów, podejmuje ważną decyzję, która zaważy na jej losach.

Book Author: Minoji Kurata

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 23 August 2023

Illustrator: Minoji Kurata

ISBN: 9788328164307

Number Of Pages: 160

  • FABUŁA - 5/10
    5/10
  • RYSUNKI - 8/10
    8/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 5/10
    5/10

Podsumowanie

Muszę przyznać, że jestem nieco rozczarowany. Assassin’s Creed: Miecz Shao Jun. Tom 3 to bardzo spokojny, zachowawczy tom. Wydarzenia zbytnio nie posuwają się do przodu, a większość scen jest przegadana. Pewnie nie narzekałbym, gdybyśmy mieli przed sobą jeszcze kilka tomów. Jednak biorąc pod uwagę, że za kilka tygodni dostaniemy finał historii to należy oczekiwać, że całość będzie trzymała solidny poziom. Tom trzeci niestety od tego poziomu odstaje.

Overall
6/10
6/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.