Czas na zeszłoroczną niespodziankę, która bez większych zapowiedzi wskoczyła w zeszłym roku na Amazon Prime Video. Nowy serial z Kaley Cuoco, która próbuje zerwać z wizerunkiem Penny z Big Bang Theory na papierze wygląda podobnie jak dostępna na HBO Max Stewardessa. Czy jest równie ciekawy? Recenzja pierwszego sezonu serialu Based on a true story.

Based on a true story

Ava (Kaley Cuoco) i Nathan (Chris Messina) to całkiem zgodne małżeństwo, które dopadł kryzys finansowy. Będąca w zaawansowanej ciąży Ava przeżywa trudne chwile jako agentka nieruchomości. Jej mąż Nathan, którego karierę profesjonalnego tenisisty pokrzyżowała koszmarna kontuzja został zdegradowany w szkółce tenisa, którą praktycznie tworzył od podstaw. Piętrzące się problemy potęguje nowy znajomy Nate’a. Uwielbiająca kryminalne podcasty Ava dość łatwo łączy kropki i odkrywa, że hydraulik Matt (Tom Bateman) to poszukiwany przez policję seryjny zabójca. Sytuacja finansowa sprawia jednak, że zamiast zawiadomić władze, małżeństwo chce zmusić domniemanego seryjnego do nagrywania podcastu, który przyniesie im sławę i wielkie pieniądze…

Zabawa w kotka i myszkę

Based on a true story to serial dramatyczny z mocnym komediowym zacięciem. Produkcja serwuje sporo czarnego humoru, który świetnie współgra z poważnym tematem seryjnego zabójcy. Sezon liczy 8 trwających około 30 minut odcinków podczas których mamy zarówno mnóstwo napięcia, zwrotów akcji i dobrze napisanych gagów. Często łapaliśmy się na tym, że w jednej chwili śmiejemy się z jakiegoś wydarzenia, a chwilę później czujemy się jak podczas seansu mocnego thrillera. 

Duża w tym zasługa głównych bohaterów. Nathan Chrisa Messiny to dobry facet, który niezasłużenie zbiera baty od życia i ludzi, którym zaufał. Zgadzając się na pomysł żony bierze na siebie gigantyczny ciężar, który przytłoczyłby każdego. A co ma powiedzieć spokojny, kochający mężczyzna, który po prostu chciałby robić to co kocha najmocniej? Portretowana przez Kaley Cuoco Ava to z kolei osoba szukająca dreszczyku emocji. Koleżanki mają bogatych mężów, nie kryją się z romansami i wszelakimi szaleństwami. Nieco zazdrosna Ava szuka sposobów, by zaimponować przyjaciółkom, nierzadko kosztem zdołowanego Nathana.

Wszystko to składa się na bardzo angażującą mieszankę, którą pochłania się w jeden lub dwa wieczory. Serial wchodzi gładko i jeśli miałbym się do czegoś przyczepić to byłyby to dziwne majaki głównych bohaterów. Czasem są to króciutkie seksualne fantazje, a innym razem całe sceny miłosne rozgrywające się w głowach bohaterów. Sceny te wydają się dodane bardzo na siłę jakby twórcy chcieli w pełni wykorzystać walory estetyczne serialowej Ruby (Priscilla Quintana). Miejscami przeginka.

Based on a true story – podsumowanie

Bardzo udana i przyjemna w odbiorze produkcja. Based on a true story korzysta ze sprawdzonego schematu, ale robi to po prostu dobrze. Jest to serial, który potrafi jednocześnie i rozbawić i sprawić, że będziemy drżeć o losy bohaterów. Mocno liczę na kolejny sezon!

Serial dostępny na Amazon Prime Video

BASED ON A TRUE STORY
based on a true story

Description: Ava (Kaley Cuoco) i Nathan (Chris Messina) to małżeństwo, które po dojściu do nieprzyjemnej konkluzji, że nie zrealizują młodzieńczych planów, opracowuje plan współpracy z niedawno zatrudnionym enigmatycznym hydraulikiem (Tom Bateman), którego podejrzewają o bycie niesławnym, poszukiwanym seryjnym mordercą.

Podsumowanie

Bardzo udana i przyjemna w odbiorze produkcja. Based on a true story korzysta ze sprawdzonego schematu, ale robi to po prostu dobrze. Jest to serial, który potrafi jednocześnie i rozbawić i sprawić, że będziemy drżeć o losy bohaterów. Mocno liczę na kolejny sezon!

Overall
8/10
8/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.