Peter Parker na dobre powrócił i znów przywdział strój Spider-Mana. Recenzowany jakiś czas pierwszy album nowej serii (pt. Szczęście Parkera) okazał się bardzo fajną rozrywką dla każdego fana Pająka. Jednak dopiero w Preludium do Spiderversum wszystko staje na głowie i szykuje nas na wielkie wydarzenia w przyszłości!

Kolejność czytania komiksów o Spider-Manie w serii Marvel NOW:

1. Superior Spider-Man Tom 1-7
2. 
Amazing Spider-Man Tom 1: Szczęście Parkera
3. 
Amazing Spider-Man Tom 2: Preludium do Spiderversum
4. Spider-Man 2099 Tom 1: Nie z tego czasu
5. Amazing Spider-Man Tom 3: Spiderversum
6. Spider-Man 2099 Tom 2: Spiderversum
7. Amazing Spider-Man Tom 4: Nocna Zmiana

Pierwsze dwa zeszyty to ciąg dalszy perypetii Petera Parkera, który po długiej nieobecności wciąż próbuje odnaleźć się sytuacji do jakiej doprowadził Otto Octavius, gdy przejął jego ciało. Peter wciąż nie ma zbytniego pojęcia, jak prowadzić wielką firmę oraz jak dzielić swoje obowiązki. Otto nie zawracał sobie głowy pomniejszymi przestępcami, a Peter nie może znieść myśli, że musi iść na korporacyjne spotkanie, gdy właśnie ktoś komuś ukradł torebkę. Na domiar złego ma na głowie Silk przy, której nie może powstrzymać swoich instynktownych żądzy. W zeszytach pojawia się również Kamala Khan, Ms. Marvel, która jest postacią przezabawną i świetnie współpracuje ze Spider-Manem.Na album składają się zeszyty Amazing Spider-Man #7-8, Superior Spider-Man #32-33 oraz zeszyt wydany z okazji Free Comicbook Day (Dnia Darmowego Komiksu). Tom zawiera zeszyty z dwóch różnych serii, a przede wszystkim stanowi wstęp do Spiderversum, którego premiery oczekujemy w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Prawdziwy wątek główny miga pomiędzy poszczególnymi stronami pierwszych dwóch zeszytów. Gdzieś pomiędzy wymiarami i liniami czasowymi egzystuje Karn, ubrany w dziwną maskę człowiek, który energię życiową czerpie z zabitych Spiderów w najróżniejszych światach. Karn bez żadnego problemu może odwiedzić każde miejsce w czasoprzestrzeni, a ponadto dysponuje mocą, którą może zgładzić każdego superbohatera. Tym samym w historię wplątuje się Otto Octavius (Superior Spider-Man), który pojawiając się w 2099 roku wpada na trop Karna i postanawia zbudować wielką drużynę Spider-Manów z całego multiversum. W skład wchodzą wszelkie odmiany Petera Parkera, których historia potoczyła się inaczej niż ta dobrze nam znana.

Preludium do Spiderversum, jak sama nazwa wskazuje jest jedynie wstępem do głównych wydarzeń największego eventu w dziejach Pająka, co nie znaczy, że jest nudno. Slott przedstawił nam kilkanaście odmiennych światów i kilku bardzo różniących się od siebie Spider-Manów. Samo kompletowanie drużyny zostało przedstawione w bardzo fajny sposób, bo za jednym zamachem poznajemy origin Spider-Mana z innego świata oraz to, jak ten świat wygląda i jakimi prawami się rządzi.

Warto sięgnąć po Amazing Spider-Man Tom 2: Preludium do Spiderversum. Jeśli samo nadchodzące wydarzenie będzie tak dobre, jak wstęp to historia wskakuje na szczyt najbardziej oczekiwanych komiksów. Jest dramaturgia, jest, multum postaci, jest humor oraz świetne rysunki. Bardzo, ale to bardzo dobre!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło wydawnictwo Egmont

Poprzedni artykułBELFER Sezon 2 – Recenzja
Następny artykułHELLBOY TOM 1 – Recenzja
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.