Tak Inni

Seria All-New X-Men należy do moich ulubionych w Marvel Now. Wątek oryginalnej piątki Mutantów przeniesionych z przeszłości został świetnie rozegrany, śledzenie losów młodej Jean Grey i jej ekipy to czysta przyjemność. Recenzja tomu czwartego zatytułowanego Tak Inni.

SERIA ALL-NEW X-MEN:

1. ALL-NEW X-MEN TOM 1: WCZORAJSI X-MEN
2. ALL-NEW X-MEN TOM 2: TU ZOSTAJEMY
3. ALL-NEW X-MEN TOM 3: ZAGUBIENI

4. BITWA ATOMU

5.  ALL-NEW X-MEN TOM 4: TAK INNI

6. GUARDIANS OF THE GALAXY/ALL-NEW X-MEN: PROCES JEAN GREY

7. ALL-NEW X-MEN TOM 5: JEDEN Z GŁOWY
8. ALL-NEW X-MEN TOM 6: PRZYGODA W ŚWIECIE ULTIMATE
9. ALL-NEW X-MEN TOM 7: UTOPIANIE

Bitwa Atomu dobiegła końca. Wielki crossover trzech serii o Mutantach nie był może najwyższych lotów, ale porządnie namieszał wśród bohaterów. Kitty Pryde wraz oryginalnymi Mutantami przyłączyła się do Cyclopsa i przeniosła się do Tajnej Szkoły im. Charlesa Xaviera w Kanadzie. To tutaj oryginalni X-Men mają szlifować swoje umiejętności, by byli gotowi na niebezpieczeństwa, jakie pewnością nadejdą. Jean i jej przyjaciele nie zdążyli jeszcze zagrzać miejsca w zimnej Kanadzie, a już pojawił się ktoś, kto chętnie im przyłoży. Tym razem mamy do czynienia z religijnymi fanatykami, którzy chcą oczyścić planetę z zarazy, jaką ich zdaniem są Mutanci.

Przeniesienie do szkoły prowadzonej przez Cyclopsa otwiera młodym oczy. Mutanci z przeszłości widzą, że w naszej teraźniejszości (a ich przyszłości) bycie mutantem to częściej przekleństwo niż dar. Samo ukazanie swoich mocy przeraża ludzi i sprawia, że większość nastawiona jest bardzo wrogo. Bardzo podobało mi się ukazanie konfrontacji ideałów wpajanych dawno temu przez Charlesa Xaviera z brutalną rzeczywistością.

Wątek religijnych fanatyków również jest niczego sobie. Sekta dowodzona jest przez bardzo ciekawą osobistość, a poza tym księżulkowie nie są takimi cieniasami, jak mogłoby się wydawać. Niewątpliwym plusem opowieści jest obecność Laury Kinney, czyli X-23. Jej interakcja z oryginalnymi X-Men i przede wszystkim młodym Scottem Summersem to masa bardzo fajnie napisanych dialogów okraszonych pewną dozą ckliwości.

Na album przypadło pięćdziesięciolecie wydawania komiksów o X-Men. Z tej okazji w komiksie znalazło się kilka krótkich opowieści o X-Menach autorstwa największych scenarzystów w historii Marvela. Mamy coś od Chrisa Clermonta, mamy coś od samego Stana Lee, coś od Fabiana Niciezy, a najlepszy short dostarczył Len Wein. W jego króciutkim opowiadaniu Options. W pierwszym dniu działania Szkoły dla uzdolnionych Charles Xavier przedstawia sobie wszystkich rezydentów. Wolverine tymczasem obmyśla w jaki sposób mógłby pokonać każdego z nich, gdyby zaszła taka potrzeba. REWELACJA!

All-New X-Men Tom 4: Tak inni to kolejny dobry tom. Wątek przewodni odstaje od poprzednich trzech tomów, natomiast dołączone do albumu shorty legendarnych scenarzystów są zabawne, pomysłowe i naprawdę interesujące. To właśnie one podciągają poniższą ocenę.

Poprzedni artykułGUARDIANS OF THE GALAXY TOM 3: NIESKOŃCZONOŚĆ | Brian Michael Bendis
Następny artykułGUARDIANS OF THE GALAXY/ALL-NEW X-MEN: PROCES JEAN GREY | Brian Michael Bendis
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię