Wraz z mocno opóźnioną premierą filmu Ant-Man i Osa, do polskich księgarni trafia pierwszy komiks ze Scottem Langiem w roli głównej. Sprawdźmy jak wypadają solowe przygody najbardziej ignorowanego superbohatera Marvela.

Geneza postaci jest dość podobna do tej przedstawionej w filmie. Scott Lang, pomniejszy oszust i złodziej chcąc uratować chorą córkę, Cassie, wykradł strój Hanka Pyma, by włamać się do laboratorium i zdobyć lek. Po wszystkim Hank pozwolił mu zatrzymać strój, pod warunkiem, że nie zostanie on użyty w złych celach. W międzyczasie Scott… zginął, by jakiś czas później wrócić do żywych. Ze względu na ciągłe problemy w życiu osobistym Scott nigdy nie został stałym członkiem Avengers, a podejmując co raz to gorsze decyzje zraził do siebie zarówno Mścicieli, jak i byłą żonę ograniczającą mu widzenia z córką.

I w tym właśnie momencie rozpoczyna się historia opowiedziana w albumie. Scott chcąc zdobyć zabezpieczenie finansowe, by móc częściej widywać córkę stara się o pracę szefa ochrony w Tony’ego Starka. Gdy niemożliwe staje się prawdziwe… matka Cassie zabiera córkę do Miami. Lang podąża za nimi z jednym celem – rozpocząć nowe życie i zabezpieczyć przyszłość nastolatki. By to zrobić otwiera Agencję Ochrony Ant-Man, a przy okazji narusza prawa autorskie jednego z Avengersów.

Historia opowiedziana w albumie Druga Szansa jest dość kameralna. Całość skupia się wokół Scotta i jego córki, a powiązania z aktualnymi wydarzeniami uniwersum Marvela jeśli się pojawiają to są to bardziej smaczki niż ważne odniesienia. I w tym właśnie tkwi siła komiksu. Superbohaterskie wydarzenia o stosunkowo niewielkiej skali zgrabnie łączą się z wątkami familijnymi, podobnie jak było to w filmowych przygodach Ant-Mana.

Komiks w promocyjnej cenie kupicie w sklepie Egmontu

Niezbyt odkrywcza opowieść zyskuje dzięki świetnemu humorowi. Scott Lang jest niesamowicie zabawnym gościem, a jego komentarze co i rusz wywołują szczery uśmiech. Zawsze znajdzie czas na sarkastyczny komentarz, czy przekomiczną uwagę dotyczącą innych postaci. W komiksie pojawiają się też marvelowscy złoczyńcy czwartej czy piątej ligi i każdy z nich odgrywa tutaj mocno komediową rolę. Jest naprawdę zabawnie!

Ant-Man: Druga Szansa to znakomity komiks! Pełna humoru opowieść pokazuje, że w Marvelu obok spektakularnych starć boskich istot jest miejsce na opowieści o skali nieporównywalnie mniejszej. Bardzo dobra rozrywka!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Poprzedni artykułALL-NEW X-MEN TOM 7: UTOPIANIE
Następny artykułMISSION: IMPOSSIBLE FALLOUT | Recenzja filmu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię