Wraz z mocno opóźnioną premierą filmu Ant-Man i Osa, do polskich księgarni trafia pierwszy komiks ze Scottem Langiem w roli głównej. Sprawdźmy jak wypadają solowe przygody najbardziej ignorowanego superbohatera Marvela.

Geneza postaci jest dość podobna do tej przedstawionej w filmie. Scott Lang, pomniejszy oszust i złodziej chcąc uratować chorą córkę, Cassie, wykradł strój Hanka Pyma, by włamać się do laboratorium i zdobyć lek. Po wszystkim Hank pozwolił mu zatrzymać strój, pod warunkiem, że nie zostanie on użyty w złych celach. W międzyczasie Scott… zginął, by jakiś czas później wrócić do żywych. Ze względu na ciągłe problemy w życiu osobistym Scott nigdy nie został stałym członkiem Avengers, a podejmując co raz to gorsze decyzje zraził do siebie zarówno Mścicieli, jak i byłą żonę ograniczającą mu widzenia z córką.

I w tym właśnie momencie rozpoczyna się historia opowiedziana w albumie. Scott chcąc zdobyć zabezpieczenie finansowe, by móc częściej widywać córkę stara się o pracę szefa ochrony w Tony’ego Starka. Gdy niemożliwe staje się prawdziwe… matka Cassie zabiera córkę do Miami. Lang podąża za nimi z jednym celem – rozpocząć nowe życie i zabezpieczyć przyszłość nastolatki. By to zrobić otwiera Agencję Ochrony Ant-Man, a przy okazji narusza prawa autorskie jednego z Avengersów.

Historia opowiedziana w albumie Druga Szansa jest dość kameralna. Całość skupia się wokół Scotta i jego córki, a powiązania z aktualnymi wydarzeniami uniwersum Marvela jeśli się pojawiają to są to bardziej smaczki niż ważne odniesienia. I w tym właśnie tkwi siła komiksu. Superbohaterskie wydarzenia o stosunkowo niewielkiej skali zgrabnie łączą się z wątkami familijnymi, podobnie jak było to w filmowych przygodach Ant-Mana.

Komiks w promocyjnej cenie kupicie w sklepie Egmontu

Niezbyt odkrywcza opowieść zyskuje dzięki świetnemu humorowi. Scott Lang jest niesamowicie zabawnym gościem, a jego komentarze co i rusz wywołują szczery uśmiech. Zawsze znajdzie czas na sarkastyczny komentarz, czy przekomiczną uwagę dotyczącą innych postaci. W komiksie pojawiają się też marvelowscy złoczyńcy czwartej czy piątej ligi i każdy z nich odgrywa tutaj mocno komediową rolę. Jest naprawdę zabawnie!

Ant-Man: Druga Szansa to znakomity komiks! Pełna humoru opowieść pokazuje, że w Marvelu obok spektakularnych starć boskich istot jest miejsce na opowieści o skali nieporównywalnie mniejszej. Bardzo dobra rozrywka!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.