Home NEWS MISSION: IMPOSSIBLE – DEAD RECKONING – PART ONE 30 października na 4K,...

MISSION: IMPOSSIBLE – DEAD RECKONING – PART ONE 30 października na 4K, Blu-ray i DVD!

MISSION: IMPOSSIBLE - DEAD RECKONING - PART ONE

Kapitalne, rewelacyjne, ekscytujące MISSION: IMPOSSIBLE – DEAD RECKONING – PART ONE już 30 października pojawi się na nośnikach fizycznych. Tym razem dostaniemy solidny zestaw wydań do wyboru.

Galeria okładek:

Zwiastun:


O filmie:

Tom Cruise powraca jako Ethan Hunt w legendarnej serii Mission: Impossible. Genialny agent nie przestaje zadziwiać, na nowo wyznaczając granicę między możliwym, a niemożliwym. Mission: Impossible – Dead Reckoning – Part One już od 30 października na 4K UHD, Blu-ray™ i DVD oraz w limitowanej edycji kolekcjonerskiej Steelbook 4K UHD.

W najnowszym filmie Ethan Hunt i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję, poszukując nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja – nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

Na przestrzeni 27 lat i 6 filmów, które do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć, seria Mission: Impossible oraz postać Ethana Hunta stały się najbardziej emblematycznym osiągnięciem w karierze Toma Cruise’a. Wyczyny kaskaderskie, jakich dokonywał samodzielnie, bez wsparcia ekipy zadziwiały nas już niejednokrotnie. W poprzednich filmach zobaczyć mogliśmy go między innymi podczas widowiskowej akcji na ścianie Burdż Chalifa – najwyższego budynku świata, a nawet lecącego na skrzydle Airbusa A400M. Na potrzeby siódmej części Cruise wykonał niesamowity skok Halo (skok ze spadochronem z dużej wysokości i z opóźnionym momentem otwarcia spadochronu). W Dead Reckoning – Part One Ethan Hunt zostaje doświadczany jeszcze mocniej niż kiedykolwiek. Zgodnie z tradycją serii, poprzeczka stale musi być zawieszana wyżej.

Od samego początku twórcy zadawali sobie pytanie o to w jaki sposób sprostać oczekiwaniom, które wywołał ich poprzedni film – Mission: Impossible: Fallout. Ogromny sukces finansowy (niemal 800 milionów dolarów na całym świecie) i najbardziej entuzjastyczne recenzje spośród wszystkich filmów serii, sprawiły że przed twórcami stanęło nie lada wyzwanie. Ale Tom Cruise, reżyser Christopher McQuarrie i reszta ekipy nie byliby sobą gdyby zrezygnowali i nie chcieli pójść jeszcze o krok dalej. W najnowszym filmie Dead Reckoning, Ethan Hunt staje do walki  z mrocznymi siłami o największe stawki, jakie do tej pory mogliśmy oglądać w serii Mission: Impossible, a sam Tom Cruise musi wykonać najbardziej niebezpieczny wyczyn w całej dotychczasowej karierze.

Termin dead reckoning wywodzi się z nawigacji i w wolnym tłumaczeniu oznacza martwy rachunek. Jest to proces obliczania własnej pozycji, zwłaszcza na morzu, nie za pomocą punktów orientacyjnych, obserwacji astronomicznych lub elektronicznej nawigacji, lecz poprzez oszacowanie kierunku i przebytej odległości.

„Jest wiele rzeczy, które wyłaniają się z przeszłości Ethana” – tłumaczy McQuarrie. „Martwy rachunek oznacza, że wybierasz kurs wyłącznie na podstawie swojej ostatniej znanej pozycji, co staje się metaforą działania nie tylko Ethana, ale także innych bohaterów”.

„Ostatecznie ten rozdział w historii Ethana Hunta i jego zespołu był nieunikniony” – tłumaczy dalej Cruise. „Niezależnie od tego, jak dobre masz intencje, Twoje działania zawsze będą miały konsekwencje. I choć zespół IMF prowadzi życie przypominające widmo, w którym można dowolnie wymazywać przeszłość i tworzyć teraźniejszość na nowo, to jednak pod względem emocjonalnym to, co wydarzyło się w przeszłości i dokąd doprowadziły te wybory, nadal istnieje”.

Oto filozoficzne podłoże całej historii, o którym Cruise i McQuarrie długo i intensywnie rozmawiali, opracowując Dead Reckoning – Part One i Dead Reckoning – Part Two, planując pomost pomiędzy pierwszymi filmami, a najnowszym, wybuchowym widowiskiem. Wszystkie te kwestie odbiją się też na relacji Ethana z jego nowym przeciwnikiem – Gabrielem. Pytania postawione w pierwszym filmie poprowadzą nas też dalej w historii, aż do Dead Reckoning – Part Two.

Mission: Impossiblem – Dead Reckoning – Part One to najnowszy film w słynnej i trwającej już ponad 20 lat serii. Widowisko spotkało się z entuzjastycznym odbiorem zarówno widzów jak i krytyków i jest jednym z najlepiej zarabiających filmów bieżącego roku. Najnowsza odsłona serii w polskich kinach pojawiła się w 14 lipca, a już 30 października ukaże się na 4K UHD, Blu-ray™ i DVD, a także limitowanym wydaniu Steelbook 4K UHD™.

Dodatki specjalne w wydaniach MISSION: IMPOSSIBLE – DEAD RECKONING – PART ONE:

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH 4K UHD™:

  • Komentarz reżysera;
  • Abu Zabi, Rzym, Wenecja;
  • Pociąg;
  • i więcej!

dodatki specjalne w wydaniu BLU-RAY™:

  • Komentarz reżysera.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.