Flash Tom 2: Zaćmienie

Wraz z nową numeracją postanowiłem w dużo szerszym zakresie zająć się uniwersum DC. Założyłem sobie przygotowanie recenzji wszystkich głównych serii, nie tylko Batmana i Supermana. Po świetnej historii Nightwinga czas na ponowne spotkanie z Wallym Westem. Recenzja komiksu Flash Tom 2: Zaćmienie.

Album zawiera materiały z zeszytów Flash #772-779. Scenariusz napisał Jeremy Adams. Rysunki stworzyli Will Conrad, Christian Duce i Fernando Pasarin. Polskie wydanie doczekało się nowej numeracji, natomiast na amerykańskim rynku zeszyty zostały zebrane w albumie The Flash vol.17: Eclipsed.

Flash Tom 2: Zaćmienie

Seria Flash (Wally West):

1. Flash Tom 1: Powrót Wally’ego Westa
2. Flash. Tom 2: Zaćmienie
3. Flash. Tom 3. Misterne Plany

Wally West robi wiele jako Flash, ale dobrymi uczynkami rachunków nie opłaci. Nie odziedziczył miliardowej fortuny, nie jest nagradzanym dziennikarzem czy innym władcą podwodnego świata. Wally musi iść do pracy. Przystaje na propozycję Michaela Holta aka Mr. Terrifica, który widzi go w swoim naukowym zespole do badania multiwersum. Praca wygląda na idealnie skrojoną pod Wally’ego, ale Central City co chwila potrzebuje swojego obrońcy. Tym bardziej, że w mieście grasuje resocjalizowany (podobno) Heat Wave.

Pierwsza część komiksu to dość luźno powiązane ze sobą trzy historie. O powrocie Heat Wave’a już wspomniałem, ale to nie wszystko. W kolejnym wątku Wally wybiera się na… potańcówkę ze swoją córką Iris. Co może pójść nie tak? Trzeci zaś jest bezpośrednim wstępem to drugiej części tego komiksu. Na środku ulicy, w samym środku Central City wbija się emanująca dziwną mocą glewia. Broń niczym arturiański miecz jest nie tylko nie do ruszenia (swoich sił próbował Superman i dziesiątki innych metaludzi), ale też wywołuje niekontrolowany gniew u każdego kto się do niej zbliży. Szukając sposobu na rozgryzienie tej zagadki Wally (wbrew sobie) trafia do świata zwanego Gemworldem czyli krainą klejnotów.

Różnorodnie i kreatywnie

Flash Tom 2: Zaćmienie w swojej drugiej części można powiedzieć, że odpina wrotki. Gemworld to już prawdziwa jazda bez trzymanki celująca w bardziej infantylny humor i absurdalne sytuacje. Pojawia się nadzwyczajnie potężny Eclipse, a przeciw niemu staje Mroczna Liga Sprawiedliwości z Constantine’em, Detektywem Szympansem, rymującym Etriganem i jeszcze kilkoma indywiduami. Nawet dzieciaki Wally’ego odgrywają tutaj swoją rolę! Osobiście jestem zwolennikiem poważniejszych historii, ale nie powiem żeby bawił się źle.

Najjaśniejszym punktem jest tutaj zeszyt łączący obie historie Mamy w nim kapitalny gag z łamaniem czwartej ściany. Flash wraz z Doktorem Fate przemierzają inny wymiar, ale potrzebują pomocy z zewnątrz. Fate zwraca się bezpośrednio do czytelnika komiksu, by ten za pomocą odpowiedniego obracania albumem umożliwił im pokonanie przeszkód. Mega zabawny i niezwykle kreatywny pomysł, który przy okazji nadaje odpowiedniego znaczenia okładce tego tomu.

Flash Tom 2: Zaćmienie – podsumowanie

Po bardzo dobrym starcie nowej serii od kontynuacji oczekiwałem przede wszystkim dobrej zabawy. I Flash Tom 2: Zaćmienie jej dostarcza. Bardziej przemawia do mnie pierwsza część komiksy, w której Wally próbuje łączyć pracę i życie prywatne z zadaniami Flasha. Druga część choć słabsza to zawiera jeden fantastyczny zeszyt, o którym będę mówił bardzo często!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

FLASH TOM 2: ZAĆMIENIE
Flash Tom 2: Zaćmienie

Book Description: Drugi tom najnowszych przygód Flasza w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Wally West powraca w roli szkarłatnego sprintera Central City i jest gotów zatrząść półświatkiem lokalnych łotrów! Jego szczęśliwy powrót zostaje jednak zakłócony przez jednego z najgroźniejszych i najpotężniejszych złoczyńców w historii uniwersum DC. Wojna z Eclipso wystawi Flasha na próbę, kiedy wyruszy do tajemniczego wymiaru zwanego Gemworldem! Ważą się losy całego multiwersum, a Flash musi pomóc Mrocznej Lidze Sprawiedliwości i księżniczce Ametyst pokrzyżować plany przepotężnej, samolubnej istoty, zanim zdobędzie ona Czarne Serce i rozerwie rzeczywistość na strzępy!

Book Author: Jeremy Adams

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 6 September 2023

Illustrator: Will Conrad, Christian Duce, Fernando Pasarin

ISBN: 9788328165052

Number Of Pages: 216

Podsumowanie

Po bardzo dobrym starcie nowej serii od kontynuacji oczekiwałem przede wszystkim dobrej zabawy. I Flash Tom 2: Zaćmienie jej dostarcza. Bardziej przemawia do mnie pierwsza część komiksy, w której Wally próbuje łączyć pracę i życie prywatne z zadaniami Flasha. Druga część choć słabsza to zawiera jeden fantastyczny zeszyt, o którym będę mówił bardzo często!

Overall
7/10
7/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.