Flash. Tom 3. Misterne Plany

Kwiecień i maj tego roku należą zdecydowanie do dwuczęściowego Mrocznego Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach. Gdzieś w natłoku eventów mógł wam umknąć (albo śmignąć) kolejny rozdział przygód Wally’ego Westa, który próbuje godzić życie rodzinne z działalnością superbohatera. Sprawdźmy co u niego. Recenzja komiksu Flash. Tom 3. Misterne plany.

W albumie znajdziemy zeszyty serii Flash (2016) #780-782, #787-789 oraz Flash Annual 2022. Scenariusz napisał Jeremy Adams. Rysunki stworzyli Fernando Pasarin, Will Conrad, Serg Acuna.

Misterne plany

Seria Flash (Wally West):

1. Flash. Tom 1: Powrót Wally’ego Westa
2. Flash. Tom 2: Zaćmienie
3. Flash. Tom 3. Misterne Plany

Wally West jak zwykle nie ma ani chwili wytchnienia. Ktoś pomógł nawiać z więzienia Griderowi, Władca Luster robi zadymę w Muzeum Flasha, a nowy burmistrz miasta wręcza odznaki stróżów prawa… osadzonym w więzieniu łotrom. Jakby tego było mało to Flash przypadkiem staje do walki w międzygwiezdnym, międzywymiarowym turnieju zapaśniczym. A Lina Park-West… odkrywa w sobie nie tylko moce prędkości…

Dużo, szybko, dobrze!

Flash. Tom 3. Misterne plany w miejsce jednej długiej historii dostarcza kilku mniejszych opowieści mniej lub bardziej ze sobą powiązanych. Podczas poszczególnych rozdziałów przemycane są też inne wątki, które mają swoją kontynuację albo już w kolejnym zeszycie albo kilka później. Nie mamy więc uczucia obcowania z paczką niezwiązanych ze sobą historii, a czymś w rodzaju telewizyjnego serialu, gdzie wątek „tygodnia” łączy się z większą fabułą. I wypada to bardzo dobrze!

W komiksie Flash. Tom 3. Misterne plany bardzo podoba mi się sposób w jaki Jeremy Adams prowadzi opowiadane przez siebie historie. Są one bardzo dynamiczne i nigdzie nie czuć, że bardzo często kończą się wraz z jednym zeszytem. Mamy starcie z Griderem, Grider powraca w dalszej części komiksu. Wally prosi o pomoc w patrolach Wallace’a, potem Ace staje się naturalnym ogniwem dalszych wydarzeń. Gdzieś w tym wszystkim przewija się życie codzienne Wally’ego. Obdarzone mocą prędkości dzieciaki z jednej strony, przejawiająca „dziwne zachowania” żona z drugiej. Wisienką na torcie jest przekomiczny międzyplanetarny turniej zapaśniczy. Pojawiają się bardzo ciekawi zawodnicy, a telewizyjny komentarz niczym z Wrestlingu sprawia, że nie sposób się przy tym nie uśmiechnąć.

Przed czy po Kryzysie…

Zwracam uwagę na fakt, że album składa się z zeszytów #780-782 oraz #787-789. Zeszyty #783-786 są częścią eventu Mroczny Kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Biorąc pod uwagę, że premiera drugiego tomu tego wydarzeniu ma miejsce 15 maja ostrzegam przed ewentualnymi spoilerami. Wychwyciłem jedno bezpośrednie nawiązanie do drugiego tomu. Czujcie się ostrzeżeni.

Przy okazji wspomnę, że odpowiednikiem tego tomu jest The Flash vol. 18: The Search for Barry Allen. Nie znajdziemy tam Annuala ale za to zeszyty #783-786, które w polskim wydaniu zostały dołączone do wspomnianego eventu.

Flash. Tom 3. Misterne plany – podsumowanie

Bardzo dobry, bardzo dynamiczny i bardzo sycący komiks. Flash. Tom 3. Misterne plany to kilka zróżnicowanych historii sprytnie ze sobą związanych powracającymi wątkami. Album pełen humoru i takiego rodzinnego ciepła, którego zazwyczaj nie uświadczymy w komiksach superbohaterskich.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

FLASH. TOM 3. MISTERNE PLANY
Flash. Tom 3. Misterne Plany

Book Description: Trzeci tom przygód Flasha w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Wally West walczy z Władcą Luster w Muzeum Flasha, wyjaśnia tajemnice więzienia Iron Heights i startuje w międzywymiarowym turnieju zapaśniczym, który zawitał do Central City. Jednak najbardziej szokującym zwrotem akcji okazują się zmiany w życiu Lindy Park-West i najszybszej rodziny Uniwersum DC! Scenarzysta Jeremy Adams („Stan Przyszłości: Superman”) snuje kolejne opowieści o Flashu, które ilustrują Will Conrad („Action Comics”), Fernando Pasarin („Liga Sprawiedliwości”) i inni!

Book Author: Jeremy Adams

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Illustrator: Fernando Pasarin, Will Conrad, Serg Acuna

ISBN: 9788328165366

Number Of Pages: 192

Podsumowanie

Bardzo dobry, bardzo dynamiczny i bardzo sycący komiks. Flash. Tom 3. Misterne plany to kilka zróżnicowanych historii sprytnie ze sobą związanych powracającymi wątkami. Album pełen humoru i takiego rodzinnego ciepła, którego zazwyczaj nie uświadczymy w komiksach superbohaterskich.

Overall
7/10
7/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.