Długo, za długo przyszło nam czekać na kolejny sezon animacji na podstawie komiksów Roberta Kirkmana (gościa od The Walking Dead). Pierwszy sezon debiutował przecież w 2021 roku(!). Pod koniec 2023 otrzymaliśmy pierwsze cztery odcinki drugiej serii, a w marcu serial powrócił z kolejnymi czterema epizodami. Dziś przybywam ja z recenzją Invincible Sezon 2 znany również jako… NIEZWYCIĘŻONY!

Invincible Sezon 2

Mark Grayson dochodzi do siebie po starciu z Omni-Manem, swoim ojcem. Okazało się, że Viltrumici są społecznością podbijającą planety w wielu układach. Rasy, które im się podporządkują stają się kimś w rodzaju niewolników pod butem tyranów. A ci, którzy nie ugną kolana są unicestwiani. Teraz, gdy Ziemia poznała ich potęgę jasnym jest, że prędzej czy później Omni-Man wróci. I na pewno nie będzie sam, a to oznaczać może koniec świata jaki znamy. Przed Cecilem staje zadanie, by znaleźć Strażników, którzy mieliby jakiekolwiek szanse z nadciągającym zagrożeniem…

Ależ emocje!

Seria
1. Niezwyciężony Sezon 1
2. Niezwyciężony Sezon 2
3. Niezwyciężony Sezon 3 (2025)

W pierwszej serii oglądaliśmy Marka rozpoczynającego swoją superbohaterską przygodę. Marka, który dopiero odnajdywał się w świecie swojego, uwielbianego na całym świecie ojca. Po dramatycznych wydarzeniach z finału S1 Mark próbuje pozbierać się do kupy. Idzie na studia, próbuje spędzać czas ze swoją dziewczyną, wspiera zdruzgotaną mamę, a międzyczasie chce wrócić do roli Niezwyciężonego.

Bałem się, że po pierwszym, niezwykle emocjonalnym sezonie Invincible Sezon 2 spuści z tonu i przedstawi nam bardziej generyczną historię. Nic bardziej mylnego! Druga seria jest nawet lepsza niż pierwsza. Na przestrzeni ośmiu odcinków znalazło się wiele wątków, które wywołają szok, niedowierzanie i mocno podniosą ciśnienie. Fabuła rzuca nas na Marsa, do jakiejś odmiany Atlantydy, a nawet na planetę w odległej galaktyce. Gdy wydaje się, że widzieliśmy już wszystko to pojawia się kolejne zagrożenie, które wywraca wszystko do góry nogami. Takiego ładunku emocjonalnego w serialu superbohaterskim nie znajdziecie nigdzie indziej.

Niezwyciężony

Wyświechtany i parafrazowany na wszystkie sposoby slogan Spider-Mana idealne oddaje ducha Invincible Sezon 2. Serial chwyta się spraw traktowanych po macoszemu w kinie superbohaterskim. Główny mimo usilnych prób nie jest w stanie pogodzić działalności Niezwyciężonego z życiem Marka Graysona. Zaniedbywanie studiów, dziewczyny i przyjaciół to jedno. Dużo ważniejszy jest aspekt bezpieczeństwa jego bliskich. Zamaskowani samozwańczy obrońcy uciśnionych często powtarzają, że maski nie mają chronić ich, a ich najbliższych. Jednak to dopiero serial Amazona pokazuje wymiar tego zagrożenia. Fenomenalnie ukazano momenty, w których Mark doprowadzony zostaje na skraj wytrzymałości, gdy bliskim grozi niebezpieczeństwo.  Nie widziałem tak dobrej realizacji od czasu Mrocznego Rycerza. Serio.

Bohaterowie drugiego planu serialu Niezwyciężony również nie zawodzą. Wydawało się, że po tym co wydarzyło się w pierwszej serii Strażnicy Globu będą raczej tłem dla wydarzeń. Okazuje się jednak, że jest tam jeszcze wiele historii do opowiedzenia. Wcale nie mniej emocjonujących od głównego wątku produkcji. Głupkowaty Rex wyrasta na bardzo ważną postać, a sprawy obyczajowe i wzajemne relacje członków grupy wypadają niezwykle przekonująco. I mówimy tu o zarówno o małych rzeczach, jak i wielkich wydarzeniach. Doskonałym przykładem niech będzie Eve, którą bardzo szybko dopadają konsekwencje lekkomyślnych działań. Szlachetnych, mających na celu dobro bezbronnych, ale nieprzemyślanych i w konsekwencji opłakanych w skutkach. Nikt dotychczas nie przedstawił w ten sposób grupy superbohaterów. Miód!

Obsada

Na koniec warto przypomnieć gwiazdorską obsadę. Wielkie nazwiska pojawiają się zarówno wśród głównych postaci, jak również u powracających i pojawiających się na jeden odcinek. Poniżej tylko część nazwisk:

 • Steven Yeun – Mark Grayson/ Invincible
 • Sandra Oh – Debbie Grayson
 • J.K. Simmons – Nolan Grayson / Omni-Man
 • Zazie Beetz – Amber Bennett
 • Walton Goggins – Cecil
 • Gillian Jacobs – Atom Eve
 • Jason Mantzoukas – Rex Splode
 • Zachary Quinto – Robot
 • Ross Marquand – Rudy / Immortal
 • Clancy Brown – Generał Kregg
 • Seth Rogen – Allen
 • Mark Hamill – Art Rosebaum
 • Ben Schwartz – Shapesmith
 • Calista Flockhart – April
 • Mahershala Ali – Titan

Invincible Sezon 2 – podsumowanie

Emocjonujący, brutalny, zróżnicowany – słowem fantastyczny sezon! Invincible Sezon 2 udowadnia, że nie znajdziecie lepszej superbohaterskiej historii. Niech was nie zmyli prosta, komiksowa kreska – tak złożonych charakterów i tak mocnych wątków próżno szukać w jakimkolwiek innej produkcji. Niezwyciężony po prostu rządzi!

PS. W internecie pojawiły się informacje, że serial został już przedłużony na 4. i 5. sezon. Nie jest pewna informacja, ponieważ Amazon nigdzie nie napisał tego wprost. Choć nie przewiduje, by miało być inaczej to należy podchodzić do tych informacji ostrożnie. Wiemy natomiast, że voice-over do sezonu trzeciego został już nagrany i seria pojawi się znacznie szybciej niż w przypadku S2.

Serial obejrzycie na Prime Video

INVINCIBLE | SEZON 2
invincible season 2

Description: Po wstrząsającej zdradzie Mark próbuje odbudować swoje życie. W świetle apokaliptycznych zagrożeń znajduje nowych sojuszników i stawia czoło swojemu największemu lękowi – obawie, że stanie się taki jak ojciec..

Podsumowanie

Emocjonujący, brutalny, zróżnicowany – słowem fantastyczny sezon! Invincible Sezon 2 udowadnia, że nie znajdziecie lepszej superbohaterskiej historii. Niech was nie zmyli prosta, komiksowa kreska – tak złożonych charakterów i tak mocnych wątków próżno szukać w jakimkolwiek innej produkcji. Niezwyciężony po prostu rządzi!

Overall
10/10
10/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.