Spiderversum było znakomitym crossoverem wszystkich pajęczych światów, ale wszystko, co dobre szybko się kończy. Peter Parker i jego alternatywne wersje pokonali Morluna i Dziedziczących, a więc czas wrócić do swojej rzeczywistości. Recenzja komiksu Amazing Spider-Man Tom 4: Nocna zmiana.

Superior Spider-Man to Otto Octavius, który swego czasu przejął ciało Petera i działał jako Spider-Man.

Walka dobiegła końca, nikt już nie chce wysysać energii życiowej ze Spider-Manów wszystkich wszechświatów. Czas wracać do siebie, bo przestępcy wyczuli tymczasowy brak Pająka i Nowy Jork zaczyna pogrążać się w chaosie. To jednak nie wszystko, Peter przed atakiem Dziedziczących zdecydował o dalszych losach Parker Industries. Stworzona przez Superior Spider-Mana firma ma wybudować specjalne więzienie dla superprzestępców. Ośrodek ma nie tylko uniemożliwić im ciągłe ucieczki, ale również leczyć i resocjalizować. Pod nieobecność Parkera, projekt spadł na głowę Sajani, opornej wspólniczki, która dogadując się z Octaviusem, ówcześnie siedzącym w ciele Petera, miała zupełnie inne plany co do przyszłości firmy…

Kolejność czytania komiksów o Spider-Manie w serii Marvel NOW:

1. Superior Spider-Man Tom 1-7
2. 
Amazing Spider-Man Tom 1: Szczęście Parkera
3. 
Amazing Spider-Man Tom 2: Preludium do Spiderversum
4. Spider-Man 2099 Tom 1: Nie z tego czasu
5. Amazing Spider-Man Tom 3: Spiderversum
6. Spider-Man 2099 Tom 2: Spiderversum
7. Amazing Spider-Man Tom 4: Nocna Zmiana

Album składa się z zeszytów #16-18 oraz Annual #1. Przedstawiona historia powraca do wątku Petera nie potrafiącego odnaleźć się w nowej sytuacji. Gdy odzyskał swoje ciało nagle okazało się, że jest szanowanym naukowcem, a jego firma jest pionierem w swojej dziedzinie. Ponadto Peter/Ock mieszkał ze znającą jego alter ego Anną Marią, którą przedstawił już cioci May i wszystkim znajomym. Dla Parkera to za dużo, a przecież zostają jeszcze przestępcy do powstrzymania. To wszystko? Nie! W Nowym Jorku po długiej nieobecności pojawia się Felicia Hardy, czyli Czarna Kotka. Utalentowana i niezwykle przebiegła złodziejka postanawia odzyskać skradzione przed laty fanty, które na kosztownych aukcjach co i rusz znajdują nowych właścicieli. Kwestią czasu jest, kiedy drogi Spider-Mana i Czarnej Kotki ponownie się skrzyżują.

W każdym z zeszytów małą część poświęcono Czarnej Kotce. Felicia jest na tyle ważną postacią, że należało jej się te kilka stron przypominających jej złodziejską historię. Jednakże Felicia nie ma tutaj wiele do roboty. Jej wątek chociaż ważny to jednak jest tylko wstępem do przyszłych wydarzeń, które zobaczymy już niebawem w Tajnych Wojnach. Nocna Zmiana skupia się na sabotażu w Parker Industries, który może zniszczyć wszystko na co pracowały dziesiątki zatrudnionych naukowców.

Komiks w promocyjnej cenie kupicie w sklepie Egmontu

Chociaż przedstawiona historia jest ciekaw, album kończymy dość długim Annualem #1 zatytułowanym Nie mogę się powstrzymać. Podczas standardowego nocnego patroli Spider-Man znajduje telefon komórkowy, który postanawia za wszelką cenę oddać właścicielowi. Tylko, jak w Nowym Jorku znaleźć zagranicznego turystę, któremu wypadła komórka. Zeszyt jest bardzo zabawny i nieco naigrywa się z przyjaznego Spider-Mana z sąsiedztwa. Zamiast zajmować się poważnymi sprawami lub po prostu odpoczywać Pająk angażuje co raz więcej osób do szukania właściciela (scena z głuchym Hawkeyem kapitalna!).

Spider-Man spod ręki Dana Slotta praktycznie nie ma słabych momentów. Jest zabawnie, często niebezpiecznie, a czarne charaktery wykorzystywane są w kreatywny sposób. Nocna zmiana nie niesie ze sobą tak wielkich emocji, jak Spiderversum, tym niemniej to dalej bardzo dobra seria, do której zdecydowanie was zachęcam.

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Poprzedni artykułMROCZNA PHOENIX | Pierwszy zwiastun nowych X-MEN
Następny artykułUNCANNY X-MEN TOM 6: HISTORIE MAŁE | Brian Michale Bendis
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię