Ciąg dalszy tie-inów do Tajnych Wojen. Znakomici Thorowie już za mną, a następny w kolejności jest Spider-Man. Sprawdźcie, czy warto przeczytać tę alternatywną historię Petera Parkera. Recenzja komiksu Tajne Wojny. Amazing Spider-Man: Odnowić Śluby.

Multiwersum zostało zniszczone! Bohaterowie z Ziemi-616 i Ziemi-1610 nie zdołali go ocalić. Pozostał tylko Bitewny Świat – ogromna planeta złożona z fragmentów martwych światów, która istnieje jedynie dzięki żelaznej woli swego władcy i boga Victora von Dooma. Każdy region planety to osobne królestwo. [Egmont]

Tajne Wojny:

1. Tajne Wojny
2. Tajne Wojny: Thorowie
3. Tajne Tajne Wojny Deadpoola
4. Tajne Wojny. Amazing Spider-Man: Odnowione Śluby
5. Tajne Wojny. Wojna Domowa
6. Tajne Wojny. Oblężenie

W Bitewnym Świecie żyje sobie Peter Parker. Ta wersja Pająka nie ma nic wspólnego ze Spider-Manem z Ziemi-616. Tutejszy Peter poślubił MJ i jest szczęśliwym ojcem małej Annie. Dziewczynka odziedziczyła zdolności taty, ale rodzice nie chcą by się z nimi afiszowała. Pewnego dnia Spider-Man miał wyruszyć na akcję Avengers, ale w ostatniej chwili wyczuł niebezpieczeństwo grożące jego rodzinie. Tego dnia Peter przekroczył granicę, ponieważ chroniąc najbliższych zabił Venoma. Na domiar złego okazało się, że wszyscy Avengers i X-Men zginęli walcząc z absorbującym moce przeciwników Regentem.

Od tego momentu minęło kilka lat. Peter zajmuje się rodziną i nie używa swoich mocy, ponieważ jest jedną z ostatnich osób posiadających nadludzkie zdolności i ostatnim elementem, którego potrzebuje Regent, by zrealizować swój plan. Oczywiście wszystko bierze w łeb, gdy Annie oraz inne szkolne dzieciaki ujawniają swoją prawdziwą naturę…

Komiks w promocyjnej cenie kupicie w sklepie Egmontu

Podczas, gdy komiks Thorowie Jasona Aarona opowiadał o asgardzkich gliniarzach, Amazing Spider-Man: Odnowić Śluby skupia się na zaszczutym człowieku, który niegdyś był wielkim bohaterem. Peter nie angażuje się żadne konflikty, a całe życie podporządkowuje ukrywaniem córki przed żądnym pajęczych mocy Regentem. Parkerowe nie są nigdzie bezpieczni, ponieważ ich śladem podąża pracująca do Regenta Złowieszcza Szóstka. Rodzina jest zdana na siebie, gdyż dawni sprzymierzeńcy oraz SHIELD uważa go za zdrajcę Avengers. Kilkukrotnie widzimy Petera, który daje upust emocjom i nie liczy się z konsekwencjami swoich akcji. Chętnie zobaczyłbym więcej takiego Spider-Mana. Spider-Mana, który potrafi stracić kontrolę, przekroczyć granicę i nie żałować swoich decyzji.

Tajne Wojny są bardzo dobre, natomiast tie-iny tego wydarzenia są nawet lepsze. Tajne Wojny. Amazing Spider-Man: Odnowić Śluby to kapitalna alternatywna historia Petera Parkera, który by chronić bliskich zdecydował się przekroczyć granice, które niegdyś definiowały jego życie. Żałuję jedynie, że to tylko jednorazowa przygoda.

9/10

Egzemplarz do recenzjo dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Poprzedni artykułTAJNE WOJNY. THOROWIE |Recenzja komiksu
Następny artykułMEN IN BLACK: INTERNATIONAL |Pierwszy zwiastun
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.