Pierwszy sezon Sex Education to jedno z najmilszych zaskoczeń 2019 roku. Serial inteligentny, przezabawny i pełen nietuzinkowych postaci. Z wytęsknieniem czekałem na kontynuację i dziś mogę podzielić się wrażeniami. Recenzja Sex Education Sezon 2.

Nowy sezon, nowy Otis

Serial Sex Education
1. Sex Education Sezon 1
2. Sex Education Sezon 2
3. Sex Education Sezon 3
4. Sex Education Sezon 4 (2022)

Sex Education Sezon 2.Po wydarzeniach z finału pierwszej serii Otis związał się z Olą rezygnując z niezdecydowanej Maeve. Przy okazji chłopak odkrył przyjemności związane z własnym planem i pochłonęły go do tego stopnia, że musi to robić dosłownie wszędzie. Ponadto okazuje się, że Jean, jego matka, zostaje zatrudniona przez szkołę jako konsultantka ds. edukacji seksualnej, nad którą nie panuje dyrektor Groff. Jasnym jest, że obecność Jean komplikuje biznes Otisa, który do tej pory miał monopol na porady dotyczące życia seksualnego nastolatków.

I nowa Maeve

Meave tymczasem próbuje sobie radzić w dorywczych pracach, a na głowę spada jej dawno nie widziana matka narkomanka z kilkuletnią córeczką. Jakby tego było mało to na osiedle przyczep sprowadza się z niepełnosprawny Isaac wraz ze starszym bratem. Isaac, który jest strasznym dupkiem i bezwstydnie wykorzystuje swoją sytuację, aby wymusić coś na innych. No i jest jeszcze Eric, który dla odmiany tym razem wplątuje się w miłosny trójkąt z Rahimem i powracającym ze szkoły wojskowej Adamem.

Szkolne Sex Education razy dwa

Pojawienie się w szkole Jean mocno wpływa na główne wątki serialu. Otis nie jest już „seksualną wyrocznią” licealistów, ponieważ ci co raz chętniej korzystają z podpowiedzi jego mamy. Sprawia to, że mamy sporo zabawnych wątków z tym związanych, a sama Jean nierzadko wychodzi na pierwszy plan. Z tego też powodu serial mocniej skupia się na uczuciach Otisa, który nie radzi sobie w roli chłopaka Oli, a do tego nie potrafi dogadać się z Maeve. W efekcie postaci Otisa i Jean zostały mocno rozwinięte i pogłębione. Nie są przegięte i nie wpadają w karykatury. Mógłbym nawet powiedzieć, że wątki obojga są niekiedy poważniejsze niż poprzednio, a przy tym nie straciły nic na swoim uroku.

Nie tylko Otis

Równie dobrze w Sex Education Sezon 2 ogląda się miłosne rozterki Erica. Rodzina chłopaka już dawno pogodziła się z tym, że jest on homoseksualistą, więc scenarzyści tym razem postanowili skupić się na postaci Adama. Chłopak nie dopuszcza do siebie wiadomości, że jest gejem, więc po raz kolejny wyładowuje się na innych. Przygaszony przez ojca próbuje zbliżyć się do Erica, który z kolei ma chłopaka… Ten wątek jest najpoważniejszy ze wszystkich, ale również wypada bardzo dobrze. Za sprawą aktorów wszystko wypada naturalnie i ani przez moment nie zamula.

Na koniec zostawiłem wątek Maeve. Od pierwszego sezonu to ona zmieniła się najbardziej. Mocno wzięła się za naukę i podstępem udało jej się wrócić do szkoły. Tym razem nie oglądając się na innych postanowiła realizować swoje pasje. I nawet jeśli nawet ciągle ma pod górkę to łatwo się nie poddaje. Oczywiście mamy mocno zarysowany wątek matki narkomanki, jej sercowe perypetie z zakręconym Otisem oraz nowego kumpla Isaaca. Niepełnosprawny Isaac (grany przez naprawdę sparaliżowanego Goerge’a Robinsona) jest fantastyczną postacią, która mocno miesza (i jeszcze namiesza) w serialu. Isaac jest bardzo zabawny, nieustannie sarkastyczny i bezczelnie wykorzystuje swoją sytuację, żeby żerować na ludziach. Jego znajomość z Maeve wielokrotnie staje się najjaśniejszym punktem tego sezonu. I chociaż jest on w pewnym sensie czarnym charakterem to naprawdę trudno go nie polubić.

Sex Education Sezon 2 jeszcze lepszy niż pierwszy

Sex Education Sezon 2 po raz kolejny dostarcza masy rozrywki. Serial bardzo zabawny, a jednocześnie podejmujący poważne tematy. Bo oprócz seksu, impotencji, czy wszelkiego rodzaju fetyszy mamy tutaj temat akceptacji własnej seksualności, a nawet molestowania i tego jaki wpływ wywiera ono na młodych ludzi. Bardzo, bardzo mocno polecam!

Poprzedni artykułTydzień w świecie filmów i seriali #8
Następny artykułDOKTOR STRANGE TOM 2 | Jason Aaron | Recenzja komiksu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię