Injustice: Rok Drugi

Injustice. Bogowie Pośród Nas to znakomita seria bijatyk na konsole i PC, ale również bardzo intrygujący komiks czerpiący z fabuły gier. Nie tak dawno zachwycałem się tomem pierwszym, dziś czas na kontynuację. Recenzja komiksu Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Drugi.

Album Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Drugi zawiera materiały opublikowane w cyfrowych zeszytach serii Injustice: Gods Among Us Year Two #1-24, a następnie w formie drukowanej w zeszytach Injustice: Gods Among Us Year Two #1-12. Album uzupełnia zeszyt Injustice: Gods Among Us Year Two Annual #1. Scenariusz napisał Tom Taylor, a rysunki stworzyli Bruno Redondo oraz Mike S. Miller.

Batman złamany

Seria Injustice
1. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Pierwszy
2. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Drugi
3. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Trzeci
4. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Czwarty
5. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Piąty (2023)

Po wydarzeniach z pierwszego komiksu sytuacja na Ziemi nie jest zbyt optymistyczna. Batman ma złamany kręgosłup i dzięki Zatannie dochodzi do siebie w twierdzy umieszczonej poza przestrzenią i czasem. Na domiar złego Marsjański Łowca, Dick Grayson aka Nightwing oraz Oliver Quinn aka Green Arrow zginęli pozostawiając zrozpaczonych najbliższych. Siedem miesięcy później Dinah Lance rodzi syna Olivera, a wszyscy pozostali przy życiu bohaterowie ukrywają się przed wypaczoną Ligą Sprawiedliwości Supermana tworząc swego rodzaju Ruch Oporu. Żeby jednak nie było tak pesymistycznie należy przypomnieć, że dzięki poświęceniu Green Arrowa i heroizmowi Batmana bohaterowie zdobyli opracowaną na bazie kryptońskiej technologii pigułkę, która potrafi tymczasowo zmieniać ludzi w superżołnierzy. I tak zaczynamy rok drugi!

Nadciąga Korpus Zielonych Latarni

Działania Supermana na Ziemi zwróciły uwagę Strażników Wszechświata na planecie OA. Dowodzący Korpusem Zielonych Latarni Strażnicy wzywają wszystkich wolnych Lanternów, by doprowadzili Supermana na OA, gdzie zostanie osądzony. Tymczasem na Ziemię przybywa… Sinestro wraz ze swoim Korpusem Żółtych Latarni. Sinestro pragnie dołączyć do Supermana, gdyż uważa, że ten został potraktowany dokładnie tak jak on sam na swojej planecie. Nieuchronnie zbliża się wojna z Lanternami… Co na to trzymający z Supermanem Hal Jordan?

Ruch oporu!

Tom Taylor na główny wątek Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Drugi wybrał Korpus Zielonych Latarni i Strażników, ale nie zapomniał o ludzkich bohaterach tej historii. Ruch oporu działa w Gotham dowodzony przez Gordona i Barbarę. Okazuje się, bowiem, że Gordon od zawsze wiedział czym zajmuje się jego córka i doskonale zdawał sobie sprawę kto kryje się pod maską Batmana. Po prostu szanował ich decyzję o ukrywaniu swojej tożsamości. Do bardzo przetrzebionej ekipy dołącza odmieniona Harley Quinn, a dzięki zdobytym przez Batmana pigułkom ekipa może stawić czoła nawet metaludzion pokroju Flasha czy Wonder Woman.

Szalony bóg

Superman przekroczył granicę już w poprzednim tomie, ale tym razem udowadnia, że nie ma dla niego powrotu. Clark korzystając z argumentów znanych wszystkim dyktatorom tłumaczy sobie i światu, że jego twarde rządy, godzina policyjna i eliminowania myślących inaczej to jedyny sposób na pokój na świecie. Co raz bardziej przypomina szaleńca, dla którego cel uświęca środku. Nieważne jak brzemienne w skutkach by były. Jeśli ktoś rozumiał jego motywacje w Roku Pierwszym to tym razem zmieni zdanie. Tylko jak powstrzymać istotę o niemalże boskich zdolnościach?

Rewelka!

Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Drugi nie zawodzi pod względem fabularnym. Tom Tayor po raz kolejny dostarczył brutalnej i bardzo oryginalnej historii w świecie DC. Scenarzysta nie oszczędza nikogo dając do zrozumienia, że na wojnie wszyscy przegrywają. Rok Drugi obfituje w wiele dramatycznych scen. Wojna Korpusu Zielonych Latarni z Korpusem Sinestro po prostu zapiera dech w piersi. Nie pamiętam, kiedy w DC mieliśmy coś równie spektakularnego. Historia to też cała masa bardzo przygnębiających momentów i rozdzierających serce śmierci. Trudno wybaczyć Taylorowi uśmiercenie niektórych postaci, ale trzeba docenić ich znaczenie dla fabuły.

Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Drugi – podsumowanie

Fantastyczny komiks! Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Drugi to absolutnie fenomenalna kontynuacja znakomitego komiksu. Cała masa epickich scen, wielkie starcia i szokujące zwroty akcji robią tutaj wspaniałą robotę. Kupować! I czekać na Rok Trzeci!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Drugi

0.00
9

FABUŁA

10.0/10

RYSUNKI

8.0/10

PRZYSTĘPNOŚĆ

9.0/10
Poprzedni artykułZACHOWAJ SPOKÓJ | Miniserial | Harlan Coben
Następny artykułSING 2 na Blu-Ray i DVD
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.