Injustice: Rok Trzeci

Seria Injustice mimo moich obaw okazała się świetną rozrywką nawiązującą do bijatyk stworzonych przez studio NetherRealm znane przede wszystkim z Mortal Kombat. Przed nami kolejny rok zmagać Batmana z reżimem Supermana. Recenzja komiksu Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Trzeci.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w formie cyfrowej w zeszytach #1-24 serii Injustice: Gods Among Us Year Three, które wydano następnie w formie drukowanej jako Injustice: Gods Among Us Year Three i Injustice: Gods Among Us Year Three Annual #1. Scenariusz napisali Tom Taylor, Brian Buccellato, a rysunki stworzyli Bruno Redondo oraz Mike S. Miller.

Czas magii

Seria Injustice
1. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Pierwszy
2. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Drugi
3. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Trzeci
4. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Czwarty
5. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Piąty (2023)

Po wydarzeniach z Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Drugi sporo się pozmieniało. Superman i Hal Jordan założyli pierścienie Żółtych Latarni Sinestro, Wonder Woman nieprzytomna leczy rany na Themiscyrze, a Batman doszedł do siebie po urazie kręgosłupa. Ziemia już praktycznie podporządkowała się reżimowi Supermana, a buntownicy ukrywają się w umieszczonej poza przestrzenią i czasem Wieży Fate’a. Status quo nie może trwać wiecznie, więc na scenie pojawiają się zupełnie nowi gracze. Dołączają wszelkiego rodzaju magowie, mistycy, demony i istoty niemożliwe do zaszeregowania. Na pierwszy plan wysuwa się John Constantine, centralna postać Injustice. Bogowie Pośród nas: Rok Trzeci.

Akcja, emocje i poświęcenia

Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Trzeci to w wielkim skrócie więcej tego samego. Ale w tym wypadku w żadnym razie nie jest to wada. Starcia pomiędzy superbohaterami są niezwykle sycące. Pełne wybuchów, łamanych kości i rozmachu. Po ziemskich grzmotach w pierwszym tomie, bo kosmicznej batalii z Lanternami w drugim pojawienie się magów wprowadza zupełnie nowy wymiar. Tom Taylor, a także przejmujący serię Brian Buccellato wygrzebali z uniwersum DC masę nie widzianych w poprzednich tomach postaci. Oczywiście część z nich kręci się na dalszym planie, a część szybko żegna się z życiem. Jednakże w ogólnym rozrachunku wprowadzają oni wiele świeżości. Nawet pomimo faktu, że nie jestem fanem magicznej części uniwersum DC.

Bardzo podoba mi się fakt, że Superman nie zatracił kompletnie sumienia. Choć miewa wybuchy niekontrolowanej furii i słucha Sintestro to jednak została w nim cząstka człowieczeństwa. Scenarzyści nie chcą dopuścić do sytuacji, w której czytelnik będzie miał jasny podział na tych dobrych i tych złych. Jasne, to drużyna Batmana walczy w słusznej sprawie, ale tylko w ten sposób można uzasadnić, dlaczego do Supermana dołączyli Flash czy Cyborg.

Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Trzeci – podsumowanie

Nie spodziewałem się, że stanę się fanem tej serii. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Trzeci po raz kolejny udowadnia, że czasem warto mocniej zamieszać w uniwersum i stworzyć serię, która nie będzie musiała podlegać regułom regularnych komiksów DC. Bardzo mocno czekam na Rok Czwarty i jestem bardzo ciekawy jak to wszystko zakończy się w Roku Piątym.

Komiks pochodzi z prywatnej kolekcji

Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Trzeci

82 zł
9

FABUŁA

9.0/10

RYSUNKI

9.0/10

PRZYSTĘPNOŚĆ

9.0/10
Poprzedni artykułTHOR TOM 3: KRES WOJNY | Jason Aaron | Recenzja komiksu
Następny artykułKRÓL THOR | Jason Aaron | Recenzja komiksu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.