Injustice: Rok Pierwszy

Lamię w bijatyki. Wiedzą to chyba wszyscy moi koledzy, wielokrotnie pisałem też o tym w czasach pssite.com i ppe.pl, gdzie naczelni próbowali mi wcisnąć jakąś naparzankę do recenzji. Nic więc dziwnego, że recenzowanym dziś albumem zainteresowałem się dopiero po zapowiedzi Egmontu. Swoją cegiełkę dołożył też film animowany pod tym samym tytułem, który zmierza właśnie na VOD. O co chodzi? Recenzja komiksu Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Pierwszy.

Z konsoli na karty komiksu

Seria Injustice
1. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Pierwszy
2. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Drugi 
3. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Trzeci
4. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Czwarty
5. Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Piąty

Sprawa z Injustice: Rok Pierwszy wygląda zgoła inaczej niż w standardowych przypadkach. Komiks pojawił się na rynku jako uzupełnienie bijatyk Injustice: Gods Among Us. Dotychczas studio NetherRealm, twórcy serii Mortal Kombat wydali dwie odsłony, a co raz częściej plotkuje się o części trzeciej. Jak wspomniałem wyżej nie jestem najlepszy (bardzo lekko mówiąc) jeśli chodzi i bijatyki, ale po przeczytaniu komiksu postanowiłem skonfrontować go z grą. Fabuła zaczyna się bardzo podobnie, ale idzie zupełnie innym torem, ze światami alternatywnymi, różnymi wersjami bohaterów itp. Oznacza to, że do czytania nie potrzebujecie znajomości gry, a do gry nie potrzebujecie komiksu.

W recenzowanym Injustice: Rok Pierwszy znalazły się zeszyty wydawane w formie cyfrowej Injustice: Gods Among Us #1-36, które następnie pojawiły się w druku jako Injsutice Gods Among Us #1-12 oraz Injsutice Gods Among Us Annual #1. W Polsce wydano właśnie pojedynczy album zatytułowany Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Pierwszy. Scenariusz napisał znakomity Tom Taylor, a rysunki stworzyli Jheremy Raapack i Mike S. Miller.

Superman nie wytrzymuje

Akcja Injustice: Rok Pierwszy rozpoczyna się od dramatycznych wydarzeń. Otóż Joker przybywa do Metropolis, gdzie korzystając z pomocy toksyny Scarecrowa zabija Lois Lane i jej nienarodzone dziecko. W efekcie nieudanej interwencji Supermana zostają odpalone ładunki atomowe, które równają z ziemią całe Metropolis. Zdruzgotany Clark w mgnieniu oka stracił wszystko, co trzymało go wśród ludzi. Superman nie wytrzymuje i… brutalnie zabija Jokera. Na oczach ciągle wierzącego w sprawiedliwość Batmana… Clark obwinia Bruce’a za to, że wielokrotnie powstrzymując rękę dopuścił do tak wielkiej tragedii. Podejmuje decyzję, że siłą zakończy wszystkie ziemskie wojny i spory.  U jego boku staje bardzo zdeterminowana Wonder Woman i spora część Ligii Sprawiedliwości.

Injustice: Rok Pierwszy

Komiks Injustice: Rok Pierwszy przedstawia nam zmianę jaka zachodzi w Clarku po śmierci Lois i ich dziecka. Superman po zabiciu Jokera nie zmienia się od razu w kosmicznego najeźdźcę i bynajmniej nie morduje każdego, kto podniesie na niego palec. Nie, Clark wie, że przekroczył granicę, ale tłumaczy sobie (i wszystkim), że tak musiało być. Że to dla większego dobra i tak dalej. Tym zabiegiem Tom Taylor bardzo zaskarbił sobie moją sympatię. W miejsce bezcelowego mordobicia dostajemy bowiem pogłębione charaktery postaci, widzimy, jak zmagają się z własną moralnością i jak przeżywają podejmowane decyzje. Napisane to wszystko jest rewelacyjnie, a wisienką na torcie są krótkie dialogi Alfreda z Supermanem. Coś pięknego.

Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Pierwszy – podsumowanie

Komiks Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Pierwszy uważam za bardzo pozytywne zaskoczenie. Spodziewałem się prostego odcinania kuponów od popularnej gry, a otrzymałem przemyślaną i bardzo dopracowaną historię. Zdecydowanie polecam i bardzo mocno czekam na Rok Drugi i Rok Trzeci.

Komiks pochodzi w prywatnej kolekcji

Zaskoczenie!
Injustice: Rok Pierwszy

Book Title: INJUSTICE. BOGOWIE POŚRÓD NAS: ROK PIERWSZY

Book Description: Superman jest największym bohaterem Ziemi. Ale kiedy ginie najdroższa mu osoba, oszalały z wściekłości wymierza sprawiedliwość na własną ręką i z zimną krwią zabija człowieka odpowiedzialnego za tę zbrodnię. To wydarzenie zapoczątkuje przemianę Człowieka ze Stali. Zamiast podejmowania kolejnych prób ratowania świata... postanawia przejąć nad nim władzę. Ostatni Syn Kryptona siłą zaprowadza pokój na Ziemi, nie licząc się z nikim i z niczym. Tylko jeden człowiek stoi między Supermanem a władzą absolutną: Batman. Mroczny Rycerz użyje wszelkich dostępnych mu metod, aby powstrzymać swojego byłego przyjaciela przed zniszczeniem świata. Kto przyłączy się do bezwzględnej krucjaty Supermana przeciwko przestępczości, a kto opowie się po stronie buntu u boku Batmana?

Book Author: Tom Taylor

Book Format: Hardcover

Publisher Logo: Egmont

Date published: 29 September 2021

Illustrator: Jheremy Raapack, Mike S. Miller

ISBN: 9788328152410

Number Of Pages: 424

  • FABUŁA - 9/10
    9/10
  • RYSUNKI - 9/10
    9/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 9/10
    9/10

Podsumowanie

Komiks Injustice. Bogowie Pośród Nas: Rok Pierwszy uważam za bardzo pozytywne zaskoczenie. Spodziewałem się prostego odcinania kuponów od popularnej gry, a otrzymałem przemyślaną i bardzo dopracowaną historię. Zdecydowanie polecam i bardzo mocno czekam na Rok Drugi i Rok Trzeci.

Overall
9/10
9/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.