RÓD SMOKA 14 lutego na 4K UHD, Blu-Ray i DVD

Pozytywne zaskoczenie 2022 roku, czyli Ród Smoka już za niespełna miesiąc zadebiutuje na nośnikach fizycznych. Galapagos wyda pierwszy sezon produkcji w trzech wersjach.

Przy okazji zapraszam do zapoznania się z moją recenzją -> https://www.geeklife.pl/2022/11/09/gra-o-tron-rod-smoka-sezon-1-recenzja-serialu-hbo/ 

Galeria okładek:

Zwiastun:

O wydaniu:

Historia rodu Targaryenów rozgrywająca się na 200 lat przed akcją „Gry o Tron”, 14 lutego na 4K Ultra HD, Blu-ray™ i DVD!

„Ród smoka” po raz kolejny zabiera widzów do Westeros, gdzie czekają widowiskowe walki i mistrzowska intryga. Najbardziej wyczekiwany i najczęściej komentowany serialowy tytuł roku zadebiutuje na 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD 14 lutego.

Nim Westeros pogrążyło się w chaosie, na tronie zasiadał ród Targaryenów. W okresie swojego największego rozkwitu, Targaryenowie wraz z 17 smokami władali Siedmioma Królestwami. Ale na 200 lat przed wydarzeniami znanymi z Gry o tron, kiedy król Viserys (Paddy Considine), dobry i szlachetny władca, decyduje, że po jego śmierci na żelaznym tronie zasiądzie kobieta, rozpoczyna się krwawa walka o władzę, znana później jako „taniec smoków”, który zapoczątkował upadek rodu.

Ród smoka bazuje na powieści Ogień i krew autorstwa George’a R.R. Martina, a całość fabuły skupia się na sprawujących władzę Targaryenach i konfliktach między nimi. Serial wprowadza wiele nowych postaci, wśród których poza królewskim rodem pojawią się również przedstawiciele takich rodów jak Hightower oraz Velaryon, a także aż 9 smoków.

Akcja serialu rozgrywa się niecałe 200 lat przed wydarzeniami ukazanymi w Grze o tron. Sześcioma królestwami Westeros rządzi od ponad stu lat ród Targaryenów (siódme – Dorne – zostanie podbite dopiero za pół wieku). Ale śmierć króla Viserysa uruchamia lawinę zdarzeń, która doprowadzi do wybuchu krwawej wojny domowej. O władzę walczyć będą córka zmarłego króla, księżniczka Rhaenyra (w młodą Rhaenyrę wciela się Milly Alcock, w dorosłą – Emma D’Arcy) i jej przyrodni brat – Aegon (Tom Glynn-Carney), popierany przez królową-matkę Alicentę Targaryen z Hightowerów (Olivia Cooke).

Ród smoka, podobnie jak Gra o tron, w swobodny sposób czerpie inspiracje z wydarzeń historycznych. Sam George R.R. Martin przyznawał iż pomysł na Grę o tron zaczerpnął z Wojny Dwóch Róż. Natomiast Ród smoka jest oparty na wcześniejszych wydarzeniach z dziejów Anglii. „Podkradałem dość swobodnie z okresu zwanego Anarchią” – przyznawał autor Gry o tron.

Pierwszy sezon serialu wzbudził wielkie emocje, a już teraz wiemy, że powstanie kolejny. Prequel uwielbianej Gry o tron zadebiutuje w wydaniach 4K Ultra HD, Blu-ray™ i DVD 14 lutego.

PONAD GODZINA MATERIAŁÓW DODATKOWYCH w wydaniach 4K Ultra HD, BLU-RAY™ I DVD:

  • Powrót do Siedmiu Królestw – refleksje nad spuścizną Gry o tron i powiązaniami z Rodem smoka
  • Witajcie w Westeros z udziałem Ryana Condala, Miguela Sapochnika oraz George’a R.R. Martina
  • Nowe panowanie
  • Przed tańcem: ilustrowana historia z udziałem George’a R.R. Martina
  • Potęga wielkich rodów
Poprzedni artykułZABÓJCZA SIEĆ | Tajemnice Glenmore Park #2 | Mike Omer | Recenzja książki
Następny artykułPROCES KAPITANA AMERYKI. TOM 7 | Ed Brubaker | Recenzja komiksu Marvel Classic
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.