Zabójcza sieć

Pierwszy tom Tajemnic Glenmore Park okazał się fantastycznym thrillerem ze świetnymi bohaterami i intrygującym seryjnym zabójcą. Do kontynuacji zasiadłem praktycznie od razu. Recenzja książki Zabójcza sieć.

Jedna noc, dwa morderstwa

W Glenmore Park jednej nocy dochodzi do dwóch morderstw. Jedną z ofiar była cierpiąca na głęboką depresję kobieta. Dziewczyna została uduszona we własnym domu. Według najbliższych kontakty utrzymywała jedynie ze matką, siostrą oraz swoim chłopakiem, który kilka miesięcy temu wyszedł z więzienia. Drugą ofiarą jest szanowany i lubiany mężczyzna, który został kilkukrotnie dźgnięty nożem. Szybko okazuje się, że znany i lubiany Frank w domowym zaciszu zmieniał się w internetowego trolla  napastującego w sieci poznane wcześniej kobiety.

Śledztwo w sprawie zabójstwa Franka prowadzą Hannah Shor oraz Bernard (zapomniałem nazwiska). Doświadczony i nieco zmęczony gliniarz musi dotrzymać kroku młodszej Hannah, która za wszelką cenę chce udowodnić przełożonym, że jej poważna wpadka sprzed kilku miesięcy (Pajęcza sieć) nie wpłynie na dalszą karierę śledczej. Drugie śledztwo prowadzą główni bohaterowie pierwszej książki Jacob Cooper i Mitchell Lonnie. Panowie podczas wyczerpującego i dramatycznego polowania na Posłańca Śmierci trochę się poróżnili, a prywatne niepowodzenie Mitchella mogły narazić całe dochodzenie. Oba partnerskie duety pomagają sobie nawzajem i mają coś do udowodnienia.

Zmiana podejścia

Seria Tajemnice Glenmore Park

 

Pajęcza sieć
Zabójcza sieć
W sieci strachu

Zabójcza sieć w perspektywie poprzedniczki jest projektem dość odważnym. Dwa, bądź co bądź, skomplikowane, niepowiązane ze sobą zabójstwa na papierze wyglądają o wiele mniej atrakcyjnie niż polowanie na seryjnego zabójcę. Jako, że nie czytam opisów na tyle książki po pierwszych paru rozdziałach zastanawiałem się kiedy wątki się zazębią, kiedy pojawią się kolejne ofiary i sceny akcji. Okazało się, że mamy do czynienia nie tyle z thrillerem co powieścią kryminalną. Już przy poprzedniczce wspominałem, że Mike Omer bardzo dobrze przedstawia codzienną pracę śledczych, ale dopiero tutaj rozwija skrzydła.

Hannah i Bernard

Pierwsza para książki Zabójcza sieć czyli Hannah i Bernard żmudnie tworzą listę podejrzanych, przesłuchują świadków, analizują poszlaki i szukają motywu. Oznacza to wiele rozmów, wiele telefonów, wiele wykonanych badań i wiele różnych hipotez. Wbrew pozorom wyszło bardzo emocjonująco i intrygująco. Bawiło mnie szukanie nieścisłości w zeznaniach i składania wszystkiego do kupy. Śledczy czasem muszą spać, więc ich obowiązki niekiedy przejmują Jacob i Mitchell, ale skupiają się oni na własnym śledztwie.

Jacob i Mitchell

Bohaterowie pierwszej książki w teorii mają prostsze śledztwo. Zamordowana dziewczyna całe dnie przesiadywała w domu i oprócz gier MMORPG spotykała się jedynie z chłopakiem, matką i czasem z siostrą. Podejrzany wydaje się tylko jeden osobnik, więc ich śledztwo w dużej mierze skupia się na znalezieniu dowodów obciążających wytypowanego sprawcę. Tym samym Zabójcza sieć pokazuje inną stronę pracy policjantów. Tę mniej porywającą i tę nota bene trudniejszą niż ganianie przestępców po ulicach. Tę, której nie lubią ani filmy, ani seriale ani książki. Policjanci muszą, bowiem znaleźć dowody i zeznania, które prokurator będzie mógł przedstawić w sądzie i których nie obali adwokat oskarżonego. Rewelacyjna sprawa. Przyczepić mogę się tylko do dość durnego wątku grania w grę online przez śledczych.

Zabójcza sieć – podsumowanie

Znakomita kontynuacja. Zabójcza sieć to książka zupełnie inna niż pierwszy tom Glenmore Park, ale równie ciekawa i równie dobra. Wątek dwóch równoległych śledztwo Omer poprowadził wzorowo dostarczając czytelnikom szczegółowy wgląd w pracę śledczych. Bardzo dobra historia, którą bardzo mocno polecam!

Książka wydana przez Wydawnictwo Świat Książki

Inna, ale równie dobra kontynuacja
Zabójcza sieć

Book Title: ZABÓJCZA SIEĆ

Book Description: Śledcza Hannah Shor bardzo chce udowodnić przełożonym i sobie samej, że jest dobrą policjantką. Gdy pewien mężczyzna w średnim wieku zostaje zadźgany w swoim mieszkaniu, Shor widzi w tym dla siebie szansę. Jednak szybko się dowiaduje, że zamordowany był podłym internetowym trollem, napastującym seksualnie kobiety na Twitterze. Policjantka zastanawia się, czy naprawdę chce schwytać zabójcę... A noc jeszcze się nie skończyła.

Book Author: Mike Omer

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Świat Książki

Publisher Logo: Świat Książki

Date published: 9 March 2022

ISBN: 9788381398190

Number Of Pages: 288

  • FABUŁA
  • EMOCJE
  • PRZYSTĘPNOŚĆ
Overall
4.8
Poprzedni artykułBATMAN KNIGHTFALL: KRUCJATA MROCZNEGO RYCERZA | Recenzja komiksu
Następny artykułRÓD SMOKA 14 lutego na 4K, Blu-Ray i DVD!
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.