New Avengers to bez wątpienia najlepsze, co do tej pory zaoferował Jonathan Hickman. Dzieje się naprawdę dużo, twisty fabularne zaskakują, a ciężar decyzji bohaterów potrafi przytłoczyć. Jak wypada czwarty, ostatni tom w serii? Recenzja komiksu New Avengers Tom 4: Doskonały Świat.

Seria NEW AVENGERS:

1. NEW AVENGERS TOM 1: WSZYSTKO UMIERA

2. THANOS POWSTAJE
3. NIESKOŃCZONOŚĆ

4. NEW AVENGERS TOM 2: NIESKOŃCZONOŚĆ
5. NEW AVENGERS TOM 3: INNE ŚWIATY
6. NEW AVENGERS TOM 4: DOSKONAŁY ŚWIAT

7. AVENGERS: CZAS SIĘ KOŃCZY TOM 1

Tom trzeci zakończył się znakomitym cliffhangerem. T’Challa i Namor podglądający jeden z równoległych światów trafili na niesamowicie potężną i doskonale zorganizowaną grupę zwaną The Great Society. Podpatrując ich sposób na rozprawienie się z inkursją zobaczyli… samych siebie. Okazało się, że zbudowana przez Richardsa brama może pokazywać wydarzenia z teraźniejszości, przeszłości i przyszłości poszczególnych światów, więc obraz znaczy tylko jedno – Ziemia Avengers i Ziemia The Great Society za kilak godzin znajdzie się na kursie kolizyjnym. Albo oba światy zostaną zniszczone, albo jedna z grup zniszczy drugi…

Cholera, ależ to jest dobre! Avengers trafili na świat, w którym żyją zwykli ludzi i o bezpieczeństwo, którego dbają dobrzy, praworządni herosi. The Great Society różni się zdecydowanie od bohaterów światów równoległych, jakich spotkaliśmy w poprzednim tomie, ponieważ tam zawsze znajdowali się niezbyt prawi goście, którzy nie bardzo chcieli grać czysto. Tym razem jest to grupa rozsądnie myślących ludzi po prostu chcących uratować swój świat. Dlatego też wizyta Illuminatów wyszła tak fantastycznie. Tony Stark, Hank McCoy, Reed Richards czy T’Challa to goście podejmujący trudne, często kontrowersyjne decyzje, ale przecież nie zależy im na unicestwieniu miliardów istnień, by tylko odwlec niebezpieczeństwo. Mamy dwie grupy ludzi, dobrych ludzi, którzy zdają sobie sprawę, że sprawa inkursji nie może skończyć się dobrze dla żadnej ze stron, ale i tak pod znakiem tykającego zegara próbują jakoś się dogadać i nie zmuszać się do ostateczności. Mnóstwo emocji!

Wraz z czwartym tomem seria New Avengers dobiega końca, ale jej ciąg dalszy został zawarty w czterotomowym Czas się kończy (premiera tomu pierwszego 28.03.2018). Ostatni zeszyt to kapitalny, pełen nostalgii rozdział, którego finałowe kadry to niesamowity zwrot akcji, jeszcze bardzie zaostrzający zęby na kontynuację. Zdecydowanie polecam!

8/10

Poprzedni artykułDOM Z PAPIERU | CZĘŚĆ 2 | Recenzja serialu
Następny artykułAVENGERS: CZAS SIĘ KOŃCZY TOM 1 |Jonathan Hickman |Recenzja komiksu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.