Podczas, gdy ocaleli z ostatniej inkursji bohaterowie próbują pokonać potężnego Dooma, na dalekim południu rozgrywa się rozpaczliwa walka o przetrwanie tysięcy ludzi. Recenzja kolejnego tie-inu do wielkiego wydarzenia Marvela. Tajne Wojny. Oblężenie.

Multiwersum zostało zniszczone! Bohaterowie z Ziemi-616 i Ziemi-1610 nie zdołali go ocalić. Pozostał tylko Bitewny Świat – ogromna planeta złożona z fragmentów martwych światów, która istnieje jedynie dzięki żelaznej woli swego władcy i boga Victora von Dooma. Każdy region planety to osobne królestwo. [Egmont] 

Tajne Wojny:

1. Tajne Wojny
2. Tajne Wojny: Thorowie
3. Tajne Tajne Wojny Deadpoola
4. Tajne Wojny. Amazing Spider-Man: Odnowione Śluby
5. Tajne Wojny. Wojna Domowa
6. Tajne Wojny. Oblężenie

Bitewny Świat składa się z cząstek światów całego multiwersum. W poszczególnych krainach pojawiają się co raz to nowe wersje znanych postaci ze wszystkich światów równoległych i różnych linii czasowych. Wyrzutki, terroryści i zbyt potężni wojownicy z każdego królestwa trafiają za rozciągający się na południu, wysoki na 70 metrów mur zwany Tarczą. Za murem kłębią się hordy zombie, fala anihilacja, całe armie Ultrona, czy Venomów. Od niepamiętnych czasów mur jest nieprzerwanie przez nich atakowany, a szeregi obrońców zasilają wojownicy wysłani przez przywódców poszczególnych regionów. Skojarzenia z Grą o Tron jak najbardziej na miejscu.

Główną bohaterką jest Abigail Brand, która przywództwo na Tarczy otrzymała po Nicku Furym. Fury zaginął podczas jednej z wypraw poza Tarczę, co sprawiło, że niedoświadczona Brand musi poradzić sobie z tysiącami niezdyscyplinowanych żołnierzy. Pewnego dnia Brand wraz z Kangiem są świadkami podróży w czasie… Kanga. Ten przybył ranny z bardzo niedalekiej przyszłości, by ostatnim tchem poinformować, że Tarcza za chwilę upadnie…

Składająca się z czterech zeszytów historia w całości skupia się na oblężeniu Tarczy. To niezwykle emocjonująca historia, pełna poświęceń i widowiskowych pojedynków. Bardzo podobało mi się postawienie marvelowskich postaci w nowych rolach. Scott Summers to teraz tylko jeden z dziesiątek klonów, a ich połączona moc sieje gigantyczne spustoszenie wśród wrogów. Do tego Ilyana Rasputin, Colossus, Hank McCoy oraz Ben Grimm, który… a to musicie zobaczyć sami. Czyta się to bardzo dobrze, naprawdę trudno do czegokolwiek się przyczepić.

Komiks w promocyjnej cenie kupicie w oficjalnym sklepie Egmontu

Zaskakująco album zawiera jeszcze dwa inne zeszyty. Są to Uncanny X-Men (2011) #9-10. Opowiadają o Abigail Brand ze SWORD, która tracąc kontrolę nad kosmicznym więzieniem prosi X-Men o pomoc w zlokalizowaniu i pojmaniu więźniów. Scenariusz do tej historii napisał Kieron Gillen odpowiadający również za Oblężenie. Pasuje ona do głównej opowieści tego albumu, ponieważ wykorzystuje tych samych bohaterów w zupełnie innej sytuacji. Muszę przy tym przyznać, że to stosunkowo krótkie opowiadanie jest fantastyczne. Do samego końca nie wiadomo kto jest „tym złym” i jak potoczy się fabuła. Znakomite.

Tajne Wojny. Oblężenie to album, który powinien znaleźć się na półce każdego, kto przeczytał Tajne Wojny. Pomysł będący ewidentną zrzynką z Gry o Tron zagrał tutaj idealnie i nie przynosi ze sobą uczucia żenady. Wręcz przeciwnie. Zdecydowanie polecam!

9/10

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Poprzedni artykułNARCOS: MEKSYK |Recenzja serialu
Następny artykułTAJNE WOJNY. WOJNA DOMOWA |Recenzja komiksu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.