Poszukiwanie Nieskończonościa

Trzeci, finałowy album krótkiego runu Gerry’ego Duggana i zarazem zwiastun nowej ery w komiksach Marvela. Po szczegóły zapraszam dalej. Recenzja komiksu Strażnicy Galaktyki Tom 3: Poszukiwanie Nieskończoności.

Koniec i początek

Strażnicy Galaktyki Duggana:
1. Strażnicy Galaktyki Tom 1: Brak porozumienia
2. Strażnicy Galaktyki Tom 2: Jeźdźcy na Niebie
3. Strażnicy Galaktyki Tom 3: Poszukiwanie Nieskończoności

 

Kontynuacja w Wydarzeniu Wojny Nieskończoności

4. Wojny Nieskończoności. Odliczanie
5. Wojny Nieskończoności

Strażnicy Galaktyki Tom 3: Poszukiwanie Nieskończoności kończy zarówno run Gerry’ego Duggana jak i Marvel Now 2.0. Jednocześnie jest to wstęp do Wydarzenia, które pojawi się w polskich księgarniach już za kilka dni (19.05.2021). Mowa oczywiście o dwóch komiksach: Wojny Nieskończoności – Odliczanie oraz Wojny Nieskończoności. Będą to pierwsze komiksy spod szyldu Marvel Fresh ustanawiające kierunek w jakim pójdą kolejne serie. Ale wracamy do Strażników. Recenzowany komiks składa się z zeszytów Guardians of the Galaxy #146-150, wydane następnie w albumie Guardians of the Galaxy vol.3: Infinity Quest. Scenariusz napisał wspomniany Gerry Duggan, a rysunki stworzyli Marcus To oraz Aaron Kuder.

Dołącz do Nova Corps, chroń Galaktykę!

Strażnicy Galaktyki dołączają do Nova Corps! Reaktywowany elitarny oddział Nova Corps został umieszczony na dryfującej asteroidzie o oficjalnej nazwie Duch Xandara. Jednak dowodzący oddziałem Scott Adsit (tak, ten który mając dość Deadpoola uciekł w kosmos) nazywa bazę Nova Twierdzą… bo bardzo lubił ten film. Okazuje się jednak, że wśród nowych rekrutów znalazło się kilka czarnych owiec, więc aby ich zidentyfikować Adsit prosi o pomoc Strażników Galaktyki i towarzyszącego im Ant-Mana. Ci chętnie przywdziewają złote hełmy Nova Corps i zostają przydzieleni do różnych spraw. Dla Strażników Nova Corps to idealna przykrywka dla realizacji ich prawdziwego celu – odnalezienia Kamieni Nieskończoności. A, byłbym zapomniał! W komiksie powraca pewien, dawno zapomniany gość lubiący przesiadywać w złotych kokonach…

Poszukiwanie Nieskończoności

Komiks Strażnicy Galaktyki Tom 3: Poszukiwanie Nieskończoności dzieli fabułę na kilka rozgrywających się jednocześnie wątków. Część bohaterów wpada na trop Kamienia o dość niestandardowych rozmiarach, a część zajmuje się robotą dla Nova Corps. I przewortnie to zajęcia dodatkowe Strażników są najjaśniejszym punktem komiksu. Zabawnie wypada Drax, który im bardziej próbuje nie robić nikomu krzywdy tym bardziej mu się nie udaje. Jeszcze lepiej Rocket szukający wśród Nova przemytników i złodziei. Bo tylko złodziej rozpozna złodzieja, nie? Gamora dalej przymula, ale ma u swojego boku Ant-Mana, który nawet w przestrzeni kosmicznej wpada na swoich ziemskich wrogów. Tym razem Scott musi zmierzyć się z hybrydami kosmitów z… Ultronem.

Podział wątków sprawdził się wyśmienicie. Gerry Duggan bawi się postaciami niczym James Gunn w swoich filmach. Gdzie trzeba jest poważnie i tajemniczo, a gdzie można popuścić z tonu to Duggan robi to z wielką ochotą. Fakt, iż run wzorowany jest na filmach kinowych dodaje tylko Strażnikom uroku. Nie wiem jakim cudem Dugganowi udało się połączyć te wszystkie małe historie. Tym bardziej, że pojawiają się wątki Ogrodnika (jednego ze Starszych), armii złych Grootów, Raptorów Shi’ar i wspomnianego gościa z kokonu. Ba, cameo zalicza nawet jeden z większych złoli uniwersum Marvela. Wydaje się, że jest tego absurdalnie dużo, ale Dugganowi zgrabnie pospinał to w jedną, logiczną całość.

Strażnicy Galaktyki Tom 3: Poszukiwanie Nieskończoności – podsumowanie

Świetny album! Strażnicy Galaktyki Tom 3: Poszukiwanie Nieskończoności emanuje esencją filmów Jamesa Gunna, a do tego dokłada fajną fabułę i sporo zabawnych momentów. Starałem się do czegoś przyczepić, ale to naprawdę znakomita pozycja. Zdecydowanie polecam!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Mocna inspiracja Gunnem
Poszukiwanie Nieskończoności

Book Title: STRAŻNICY GALAKTYKI TOM 3: POSZUKIWANIE NIESKOŃCZONOŚCI

Book Description: Strażnicy Galaktyki dołączają do kosmicznej policji – Korpusu Nova! Chcą nie tylko zaprowadzić w nim porządek i rozprawić się ze szpiegami, ale też znaleźć Kamienie Nieskończoności. Muszą się śpieszyć, bo poszukuje ich coraz więcej złych i potężnych istot… w tym sam Ultron. Co więcej, do gry niespodziewanie wraca Adam Warlock, którego plany są prawdziwą zagadką. Czy zamierza ocalić wszechświat? Czy też spróbuje zagarnąć moc Kamieni dla siebie?

Book Author: Gerry Duggan

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 21 April 2021

Illustrator: Aaron Kuder, Marcus To

ISBN: 9788328160156

Number Of Pages: 128

  • FABUŁA - 8/10
    8/10
  • RYSUNKI - 8/10
    8/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 8/10
    8/10

Podsumowanie

Świetny album! Strażnicy Galaktyki Tom 3: Poszukiwanie Nieskończoności emanuje esencją filmów Jamesa Gunna, a do tego dokłada fajną fabułę i sporo zabawnych momentów. Starałem się do czegoś przyczepić, ale to naprawdę znakomita pozycja. Zdecydowanie polecam!

Overall
8/10
8/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.