Droga do Zagłady

Przed wami szósty finałowy album serii Detective Comics i zarazem ostatni tom sygnowany nazwiskiem Petera J. Tomasi. Czy uda się zakończyć z hukiem? Recenzja komiksu Batman Detective Comics Tom 6: Droga do Zagłady.

Na recenzowany album składają się zeszyty Detective Comics #1028-1033. Scenariusz napisał Peter J. Tomasi, a rysunki stworzyli Brad Walker, Kenneth Rocafort, Bilquis Evely oraz Nicola Scott. Zeszyty na rynku amerykańskim zostały wydane w albumie Detective Comics vol. 6: Road to Ruin.

Batman spłukany

Batman. Detective Comics Petera J. Tomasi
1. Batman. Detective Comics Tom 1: Mitologia
2. Batman. Detective Comics Tom 2: Rycerz z Arkham
3. Batman. Detective Comics Tom 3: Pozdrowienia z Gotham
4. Batman. Detective Comics Tom 4: Zimna Zemsta
5. Batman. Detective Comics Tom 5: Wojna Jokera
5.5.Batman Detective Comics #1027
6. Batman. Detective Comics Tom 6: Droga do Zagłady

Wojna Jokera kompletnie zmieniła życie zarówno Bruce’a Wayne’a jak i Batmana. Wayne stracił cały swój majątek i musi opuścić rezydencję, pod którą znajduje się przecież Jaskinia Nietoperza. Były już miliarder musi wypracować zupełnie nowe metody walki z przestępczością, a tym razem musi się mierzyć również ze społeczeństwem. W Gotham dochodzi bowiem do fali protestów przeciw samozwańczym, zamaskowanym obrońcom, z którą zbiega się kampania na burmistrza miasta. Liderem sondaży jest Christopher Nakano, który stracił oko podczas Wojny Jokera i za główny cel swojej kampanii postawił zakończenie bohaterskiej samowolki bat rodziny. Ponadto w mieście grasuje podburzający ludzi Zwierciadło, Damian gdzieś zniknął, a na horyzoncie czai się dawno nie widziany Hush…

Dzieje się!

Album Droga do Zagłady zaczyna się jednak od pojedynczej historii. Batman tropi seryjnego mordercę, który upatrzył sobie skorumpowanych gliniarzy policji Gotham. Dopiero później na scenę wchodzą wspomniani wyżej antagoniści i Christopher Nakano. I muszę przyznać, że całość wypada bardzo ekscytująco. Bardzo podoba mi się wątek startującego na urząd burmistrza Nakano, który okazuje się naprawdę twardym i oddanym swoim przekonaniom politykiem. Od czasów Harvey Denta (zanim stał się Two-Facem) świat Batmana cierpiał na brak wyrazistych „zwykłych” postaci. Ktoś wreszcie ten stan zmienia! To samo mogę powiedzieć o ponownym starciu Batmana z Damianem (pierwsze miało miejsce na kartach nie wydanego w Polsce Teen Titans). Mam jedynie uwagi co do wątku z ulicznymi protestami przeciw zamaskowanym. Został rozegrany zbyt bezpiecznie i nie czuć w ogóle napięcia. Finał natomiast niech będzie niespodzianką.

Batman Detective Comics Tom 6: Droga do Zagłady – podsumowanie

Nie ma tutaj jakiegoś wielkiego rozmachu, nie jest to w żadnym razie poziom napięcia z Wojny Jokera, ale diabeł tkwi w szczegółach. Batman Detective Comics Tom 6: Droga do Zagłady to komiks, na który składa się sporo pozornie niewielkich wydarzeń, które w rzeczywistości mają duży wpływ na Batmana i przyszłość serii. Peter J. Tomasi przygotowuje grunt pod Mariko Tamaki, która przejmuje po nim serię, ale robi to w sposób przemyślany i intrygujący. Bawiłem się bardzo dobrze!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.