Zimna zemsta

Detective Comics od Petera J. Tomasi to seria o poziomie tak nierównym, jak to było z regularną serią Toma Kinga. Raz jest dobrze, raz jest bardzo słabiutko. Dziś przyglądam się kolejnej odsłonie tego runu. Recenzja komiksu Batman. Detective Comics Tom 4: Zimna Zemsta.

Kiedy to się dzieje?

Batman. Detective Comics Petera J. Tomasi
1. Batman. Detective Comics Tom 1: Mitologia
2. Batman. Detective Comics Tom 2: Rycerz z Arkham
3. Batman. Detective Comics Tom 3: Pozdrowienia z Gotham
4. Batman. Detective Comics Tom 4: Zimna Zemsta
5. Batman. Detective Comics Tom 5: Wojna Jokera
5.5.Batman Detective Comics #1027
6. Batman. Detective Comics Tom 6: Droga do Zagłady

Poszczególne serie Batmana są od siebie niezależne, ale scenarzyści biorą pod uwagę co większe wydarzenia z serii głównej. Tak jest i w tym przypadku. Peter J. Tomasi zaznacza (kilkukrotnie), że opisane tutaj wydarzenia mają miejsce przed zeszytem numer #77 Toma Kinga (gdzieś w połowie Batman Tom 12: Miasto Bane’a). Na recenzowany album składają się zeszyty Batman. Detective Comics #112-119. Scenariusz napisał Peter J. Tomasi, a rysunki sporządzili Dough Mahnke, Scott Godlewski i Tyler Kirkham.

Zimna zemsta

Okładka i tytuł chyba mówią same za siebie. Batman. Detective Comics Tom 4: Zimna Zemsta w roli adwersarza stawia dawno nie widzianego w regularnych seriach doktora Victora Fries, znanego szerzej jako Mr. Freeze. Całkiem niedawno (jeden z zeszytów tomu Pozdrowienia z Gotham) Freeze otrzymał tajemniczy dar od równie tajemniczego Lexa Luthora. Dar ów jest bowiem w stanie spełnić największe pragnienie Victora – wybudzenie i uleczenie jego żony, Nory. Jednakże po wybudzeniu z wieloletniego snu Nora ma nieco większe plany niż trwanie u boku szalejącego z miłości męża…

Królowa Lodu

Zaskakująco to Nora Fries, którą od wielu lat widzieliśmy jedynie zamkniętą w lodówce jest główną bohaterką tego tomu. Tomu spójnego i opowiadającego naprawdę fajną historię. Mam co prawda trochę zastrzeżeń do braku konsekwencji w zachowaniu Freeze’a. Raz idzie po trupach do celu, a za moment pomaga wrogowi, bo mają chwilowy sojusz. Jeśli ktoś jest zły to nawet jeśli z kimś współpracuje to niech nie zmienia swojego stylu bycia. Niemniej jest to tylko czepialstwo, ponieważ całość wypada bardzo dobrze, historia jest spójna i nie pozostawia niedosytu. Album uzupełnia składająca się z dwóch zeszytów opowieść o… nordyckim wojowniku siejącym popłoch w Gotham. I również jest niezła!

Batman. Detective Comics Tom 4: Zimna Zemsta – podsumowanie

Bardzo dobry album! Batman. Detective Comics Tom 4: Zimna Zemsta z bardzo ciekawej strony podejmuje wątek Freeze’a i jego żony Nory. Nie ma tutaj fabularnych zapychaczy i zbędnego udziwniania. Po prostu Batman jakiego chce się czytać.

Komiks pochodzi z prywatnej kolekcji

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułBATMAN TOM 1: ICH MROCZNE PLANY | James Tynion IV | Recenzja komiksu
Następny artykułAVENGERS TOM 1: OSTATNIA FALA | Jason Aaron
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.