Punkty zwrotne. Powtórne Przyjście

Kolejny tom znakomitej serii wydawanej od niedawna przez Egmont. Punkty zwrotne pozwalają nam poznać najważniejsze wydarzenia z historii X-Men rozgrywane po Dniu M. Dziś kontynuujemy historię Hope, nazwanej mesjanką mutantów. Recenzja komiksu X-Men. Punkty zwrotne: Powtórne przyjście.

Liczący niespełna 400 stron album X-Men. Punkty zwrotne: Powtórne przyjście składa się z zeszytów kilku wydawanych równolegle serii. Są to Second Coming: Prepare, X-Men: Second Coming #1-2, Uncanny X-Men #523-525, New Mutants #12-14, X-Men: Legacy #235-237, X-Force #26-28.

Scenariusz napisali Mike Carey, Matt Fraction, Zeb Wells, Craig Kyle, Christopher Yost. Rysunki stworzyli Mike Choi, Terry Dodson, David Finch, Nathan Fox, Stuart Immonen, Greg Land oraz Ibraim Roberson.

Powtórne przyjście

Seria: X-Men. Punkty Zwrotne

1. X-Men Punkty Zwrotne: Kompleks Mesjasza
2. X-Men Punkty Zwrotne: Wojna Mesjasza
3. X-Men Punkty Zwrotne: Powtórne przyjście
4. X-Men Punkty Zwrotne: Masakra Mutantów
5. X-Men Punkty Zwrotne: Upadek Mutantów
6. X-Men Punkty Zwrotne: Inferno (2023)

Akcja komiksu X-Men. Punkty zwrotne: Powtórne przyjście rozgrywa się niedługo po wydarzeniach z poprzedniego tomu. Na świecie pozostało mniej niż 200 mutantów. Gen X nie aktywuje się u młodych, a pozostali przy życiu stają się obiektem nienawiści i celem dla najbardziej radykalnych przedstawicieli ludzkiego gatunku. Jednak to Bastion prowadzi największą krucjatę przeciw wszystkim żyjącym X-Menom. Technoorganiczny twór powstały z połączenia Master Molda i Nimroda posiada gigantyczną moc, a do tego zdolność przenoszenia w czasie i przestrzeni dowodzonych przez siebie sentineli. Jego misja zakończy się wraz ze śmiercią ostatniego mutanta…

I dokładnie w takich chwili Cable i Hope wracają z przyszłości. Od razu zostają zaatakowani przez specjalnie szkolone oddziały, które podążają z nimi krok w krok. Bastion znalazł jakiś sposób na śledzenie ich ruchów, a dodatkowo zaczął eliminować z gry teleporterów X-Men, by uniemożliwić im szybkie przemieszczanie się. Cyclops rzuca wszystkie siły do obrony Hope, ale w obliczu wielkich strat sami mutanci zadają sobie pytanie czy warto poświęcać wszystko dla nastolatki nie przejawiającej żadnych specjalnych zdolności?

Wielkie emocje i epickie pojedynki

Patrząc na zawartość albumu X-Men. Punkty zwrotne: Powtórne przyjście można wysnuć wniosek, że mamy do czynienia ze zbieraniną różnych opowieści. Coś jak mini event i tie-iny. Nic z tych rzeczy! Swego czasu Marvel bardzo chętnie rozdzielał fabułę jakiegoś wydarzenia na wydawane równolegle serie. Mimo, że mamy do czynienia z tworzonymi przez innych scenarzystów i rysowników seriami, otrzymaliśmy jedną, ciągłą opowieść. Oczywiście w zeszytach z serii X-Force skupiamy się mocniej na członkach tejże prowadzonej przez Wolverine’a grupy, ale to w dalszym ciągu jedna historia. Historia, której trudno zapomnieć.

X-Men. Punkty zwrotne: Powtórne przyjście to pełen epickich pojedynków i dramatycznych wydarzeń komiks, który sprawi, że zapragniecie więcej i więcej. Brutalność starć, a także bezwzględność niektórych postaci może być szokiem dla czytelników rozpoczynających swoją przygodę z komiksami Marvela od serii Fresh czy Marvel NOW. Dowodzący X-Men Cyclops nie cofa się przed niczym, by zrealizować cel, jakim jest ochrona Hope, więc bez żadnych skrupułów wysyła na śmierć swoich przyjaciół, członkowie X-Force bez ceregieli brutalnie torturują złapanych wrogów, by uzyskać potrzebne informacje, a zabicie drugiego człowieka to dla bohaterów nic nadzwyczajnego. Dzieje się bardzo dużo i naprawdę ciężko odłożyć komiks na półkę. Historia wciąga do tego stopnia, że nawet gościnny występ Avengers traktowałem jako niepotrzebny dodatek zaburzający narrację. Fenomenalna rozrywka.

X-Men. Punkty zwrotne: Powtórne przyjście – podsumowanie

Nie myślałem, że aż tak mi się spodoba. X-Men. Punkty zwrotne: Powtórne przyjście to kapitalny komiks, który praktycznie nie ma wad. Świetna fabuła, spektakularna akcja, doskonale wyważone zwroty akcji i świetnie napisani bohaterowie. Z wielkim wyczekiwaniem czekam na ciąg dalszy!

Komiks pochodzi z prywatnej kolekcji

Punkty zwrotne X-Men
Punkty zwrotne. Powtórne Przyjście

Book Title: X-MEN. PUNKTY ZWROTNE: POWTÓRNE PRZYJŚCIE

Book Description: Dla mutantów wybiła czarna godzina. Na świecie zostało ich mniej niż dwustu i wszyscy wyczekują przyjścia Hope, młodej mesjanki i wychowanki Cable’a, która ma powrócić z przyszłości. Tylko ona może ocalić swoich pobratymców przed Bastionem – nowym przepotężnym wrogiem, który przysiągł śmierć wszystkim mutantom! Czy Hope spełni nadzieje, które pokłada w niej tak wielu, czy wręcz przeciwnie – sprowadzi na swój gatunek ostateczną zagładę?

Book Author: Mike Carey, Matt Fraction, Christopher Yost, Craig Kyle, Zeb Wells

Book Format: Hardcover

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 27 July 2022

Illustrator: David Finch, Stuart Immonen, Terry Dodson, Greg Land, Mike Choi, Ibraim Roberson

ISBN: 9788328154407

Number Of Pages: 384

  • FABUŁA - 9/10
    9/10
  • RYSUNKI - 9/10
    9/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 9/10
    9/10

Podsumowanie

Nie myślałem, że aż tak mi się spodoba. X-Men. Punkty zwrotne: Powtórne przyjście to kapitalny komiks, który praktycznie nie ma wad. Świetna fabuła, spektakularna akcja, doskonale wyważone zwroty akcji i świetnie napisani bohaterowie. Z wielkim wyczekiwaniem czekam na ciąg dalszy!

Overall
9/10
9/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.