W miniony piątek na Disney+ pojawiła się zupełnie nowa produkcja Marvela. Film przeciera szlak dla nowej serii pod znaczkiem Marvel Studios Special Presentations. Znajdą się tutaj filmy wyprodukowane specjalnie dla Disney+. Za małe na kino, za krótkie na serial. Sprawdźmy pierwszy z dwóch tegorocznych speciali. Recenzja filmu Wilkołak nocą.

Wilkołak nocą

Najwięksi łowcy potworów na świecie spotykają się, by pożegnać zmarłego mistrza. Niesławny Ulysses Bloodstone zmarł nagle pozostawiając po sobie potężny artefakt. Wdowa po Ulyssesie postanawia przekazać artefakt jednemu z łowców, ale jego ceną jest nie tylko zabicie uwolnionego potwora, ale też pokonanie innych łowców. A wszystko to w ogrodzonym labiryncie. Potworne battle royale czas zacząć.

MCU na nowo

Wilkołak nocą jest krótkim, trwającym około 50 minut filmem. Jack Russel (Gael Garcia Bernal), tytułowy wilkołak przystępuje do polowania kierując się własnym celem i nawiązuje fajnie przedstawioną więź z Elsą Bloodstone (Laura Donnely). Pozostali bohaterowie spadają na dalszy plan, łącznie z pewną wyczekiwaną marvelowską postacią. To jednak nie fabuła, a styl robią tutaj największe wrażenie.

Wilkołak nocą to czarno-biały film (z kilkoma kolorowymi akcentami) stylizowany na horrory z lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Przez znakomitą większość czasu w miejsce CGI mamy praktyczne efekty specjalne. Efekty często imitujące sposoby jakimi dawni twórcy próbowali przestraszyć widownię. Jest to nie tylko rozwiązanie oryginalne, ale również epatujące niespotykanym ostatnio urokiem. Gdy na ekranie pojawia się wreszcie wilkołak to również zaskakuje wyglądem. Zamiast efektów mamy makijaż, przyklejoną sierść i nieco pomalowane ciało. Klasyka pełną gębą. Produkcja jest też dość brutalna, ale nie jest to gore znane ze slasherów. Brutalność można porównać do niektórych scen z Doktor Strange w Multiwersum Obłędu. I to w zupełności wystarcza.

Wilkołak nocą – podsumowanie

Bardzo ciekawy i oryginalny projekt. Wilkołak nocą to bardzo dobry film oddający hołd horrorom sprzed niemal stu lat. Fantastyczny klimat, świetna w swojej prostocie charakteryzacja sprawiają, że uśmiech z twarzy nie schodził przez cały film. Doskonała propozycja na wieczór.

Film dostępny na Disney+

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.