Arena

Główną serię Superman z powodzeniem przejął Jon Kent pełniący rolę obrońcy planety pod nieobecność ojca. Wraz z najnowszym albumem Action Comics wracamy jednak do dalszej historii Kal-Ela. Recenzja komiksu Superman Action Comics Tom 2: Arena.

W albumie znajdziemy zeszyty serii Action Comics #1036-1042. Scenariusz napisał Phillip Kennedy Johnson. Rysunki stworzyli Riccardo Federici, Miguel Mendonca, Daniel Sampere, Dale Eaglesham, Will Conrad. Komiks zawiera też dwie dodatkowe historie, które stworzyli Sean Lewis i Sami Basari oraz Shawn Aldridge i Adriana Melo.

Superman Action Comics Tom 2: Arena

Superman Action Comics by Kennedy Johnson:

0. Superman: Ten, który spadł
1. Superman Action Comics Tom 1: Nadejście Świata Wojny
2. Superman Action Comics Tom 2: Arena
3. Superman Action Comics Tom 3: Rewolucja w Świecie Wojny (wkrótce)
4. Superman: Kal-El Returns

Superman wraz z grupą Authority wyruszył do Świata Wojny, by pomóc zniewolonym mieszkańcom tegoż. Sprawujący brutalne rządy kolejny Mongul zna jednak te plany i postanawia wykorzystać bohaterów, by przejąć kontrolę nad Organizacją Planet Zjednoczonych. Osłabiony Superman, by przedrzeć się do Mongula musi przetrwać na arenie tej sztucznej planety. Problem w tym, że Arena jest jedynym sposobem na przetrwanie mieszkańców, więc ci nie mają żadnych skrupułów, by zdradzać sojuszników i wbijać im nóż w plecy…

Serce kryptonitem Supermana

Superman Action Comics Tom 2: Arena jest komiksem bardzo dynamicznym. Akcja w całości  (nie licząc dodatkowych dwóch historii) rozgrywa się w Świecie Wojny. Co prawda namiastkę tego jak wygląda życie na planecie mieliśmy już w pierwszym tomie, ale tutaj jest to dużo bardziej rozwinięte.

Bardzo przypadł mi do gustu pomysł osłabionego i mocno sponiewieranego Supermana. Kal-El próbuje pomagać mieszkańcom Świata Wojny, ale ci nie widzą w nim nadziei i ciągle działają zgodnie z planem Mongula. Superman tym samym tkwi między młotem a kowadłem. Sam nigdy nie zdecyduje się zostawić na pastwę losów bezbronnych, ale też nie jest w stanie im pomóc, gdy sami tego nie chcą. Przyzwyczailiśmy się do tego, że mieszkańcy wszechświata zawsze widzą w nim wybawcę i słuchają jego rad oraz poleceń. Tym razem jest inaczej.

Akcje napędzają też członkowie Authority. Część z nich nie zamierza ślepo ufać Supermanowi i postanawia wykonać zadanie bez względu na los tych, którzy nie chcą pomóc. Inni natomiast kierują się osobistymi pobudkami i chęcią zemsty na poniesioną stratę. Bardzo dobrze kontrastuje to z robiącym za męczennika Supermanem i pozwala ujrzeć historię z nieco innej perspektywy.

Marsjański Łowca

Arena składa się z 7 części, ale to nie koniec albumu. Znalazło się też miejsce na dwie dodatkowe historie. Pierwsza z nich, Opowieści z Metropolis skupia się na postaci Guardiana. Krótko podsumowując jest dość generyczna i zupełnie nie zapadająca w pamięci. Znacznie ciekawiej wypada sześcioczęściowa historia Marsjańskiego Łowcy. J’onn J’onzz przez wiele lat spędzonych na Ziemi przyjmował wiele różnych tożsamości i mierzył się z wieloma przeciwnikami. Z jakiegoś powodu dawni przeciwnicy zebrali się i razem postanawiają zwabić J’onna w pułapkę.

Superman Action Comics Tom 2: Arena – podsumowanie

Bardzo mi się podobało. Superman Action Comics Tom 2: Arena to komiks, który rozumie i doskonale wykorzystuje esencję postaci Supermana. Podczas, gdy Bendis mocno akcentował życie codzienne Clarka Kenta, Phillip Kennedy Johnson pokazuje kim dla Wszechświata jest Człowiek ze Stali. Świetna historia, którą uzupełnia bardzo ciekawa opowieść Marsjańskiego Łowcy. Słowem – warto!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

SUPERMAN ACTION COMICS TOM 2: ARENA
Arena

Book Description: Drugi tom Action Comics w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. Superman i grupa bohaterów znana jako Authority opuścili Ziemię ze specjalną misją uwolnienia uciemiężonych mieszkańców Świata Wojny. Aby to zrobić, muszą pokonać Mongula, potężnego władcę sztucznej planety. Nie mają pojęcia, że tyran doskonale zna ich plany i chce je wykorzystać jako pretekst do przejęcia władzy nad Organizacją Planet Zjednoczonych. Jednak zanim herosi dotrą do Mongula, muszą przetrwać starcie na arenie!

Book Author: Phillip Kennedy Johnson, Sean Lewis, Shawn Aldridge

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 6 March 2024

Illustrator: Miguel Mendonça, Daniel Sampere, Riccardo Federici, Adriana Melo, Sami Basari

ISBN: 9788328165328

Number Of Pages: 240

Podsumowanie

Bardzo mi się podobało. Superman Action Comics Tom 2: Arena to komiks, który rozumie i doskonale wykorzystuje esencję postaci Supermana. Podczas, gdy Bendis mocno akcentował życie codzienne Clarka Kenta, Phillip Kennedy Johnson pokazuje kim dla Wszechświata jest Człowiek ze Stali. Świetna historia, którą uzupełnia bardzo ciekawa opowieść Marsjańskiego Łowcy. Słowem – warto!

Overall
7.3/10
7.3/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.