Nadejście świata wojny

Nowe otwarcie Action Comics, serii przejętej od Briana Michaela Bendisa przez Phillipa Kennedy Johnsona. Przed lekturą nie miałem pojęcia czego się po nim spodziewać, ale już teraz mogę powiedzieć, że jest dobrze! Recenzja komiksu Superman Action Comics Tom 1: Nadejście Świata Wojny.

Album zawiera materiały opublikowane w amerykańskich zeszytach Action Comics #1030-1035. Scenariusz napisał Phillip Kennedy Johnson. Rysunki Daniel Sampere i Christian Duce.

Nadejście Świata Wojny

Na Ziemi pojawia się uszkodzony, ścigany przez masę mniejszych jednostek, statek kosmiczny, na pokładzie którego znajdują się ranni uciekinierzy oznaczeni piętnem rodu El. Ponadto mówią oni w języku Kryptona sprzed tysięcy lat. Czy oznacza to, że gdzieś we wszechświecie żyją inni Kryptonijczycy? Tymczasem naukowcy z Atlantydy badający jeden ze zniszczonych wraków Świata Wojny dokonują wielkiego odkrycia. Znaleziony artefakt jest tak potężny, że może zmienić układ sił na Ziemi…

Łał!

Superman Action Comics by Kennedy Johnson:

0. Superman: Ten, który spadł
1. Superman Action Comics Tom 1: Nadejście Świata Wojny
2. Superman Action Comics Tom 2: Arena
3. Superman Action Comics Tom 3: Rewolucja w Świecie Wojny (wkrótce)
4. Superman: Kal-El Returns

Jestem absolutnie zauroczony fabułą tego komiksu. Nadejście Świata Wojny rozpoczyna się dość standardowo wizytą w Świecie Wojny, gdzie pojawił się mocny kandydat na nowego Mongula. Jednak prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy akcja przenosi się na Ziemię. Dawno nie widziałem tak wkurzonego i zdeterminowanego Supermana. Mając świadomość, że uciekinierzy mogą być częścią jego wymarłej rasy, Clark bym im pomóc gotowy jest zaryzykować lojalność wobec Ligii Sprawiedliwości i doprowadzić do otwartego konfliktu zarówno z Atlantydą jak i rządem Stanów Zjednoczonych…

Bendis świetnie radził sobie z przedstawieniem życia prywatnego Clarka. Z akcją i zagrożeniami było już różnie. Tymczasem Phillip Kennedy Johnson znalazł na to sposób. Nadejście Świata Wojny świetnie wykorzystuje mieszkających na Ziemi członków rodu El. Kara jako wsparcie dla Lois w Fortecy sprawdza się wyjątkowo dobrze. Ważniejszy jest jednak Jon, który obawia się, że nadszedł moment, o którym czytał przebywając w przyszłości. Mniej więcej w tym okresie zarejestrowano ostatni w historii zapis działalności Supermana. Zdesperowany chłopak prosi ojca o rozwagę i nie ufa nowym przybyszom podejrzewając ich o ukryte zamiary wobec Supermana. Kennedy Johnson napisał to naprawdę dobrze i emocjonalnie!

Nie mogę też nie wspomnieć o konflikcie Supermana z Ligą i Atlantydą. Clark podejmuje decyzje, których do tej pory się wystrzegał. Zajmuje stanowisko w konflikcie, co jest złamaniem zasad Ligii Sprawiedliwości. Ignoruje zalecenia Batmana, ignoruje prośby Aquamana robiąc to co sam uważa za słuszne. Dopiero co recenzowałem komiks Wieża Babel, gdzie to Batman stał się persona non grata, a teraz mamy podobną sytuację z Supermanem. Znakomity wątek!

Superman Action Comics Tom 1: Nadejście Świata Wojny – podsumowanie

Bardzo mocny początek. Superman Action Comics Tom 1: Nadejście Świata Wojny to fantastyczne otwarcie runu Phillipa Kennedy Johnsona. Pełen emocji komiks ukazujące nam inne, bardziej zdecydowane oblicze Supermana. Jestem szalenie ciekaw co czeka nas w przyszłości, której urywek widzieliśmy w serii Stan Przyszłości: Superman. Na ten moment mocna dziewiątka!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Mongul atakuje!
Nadejście świata wojny

Book Title: SUPERMAN ACTION COMICS TOM 1: NADEJŚCIE ŚWIATA WOJNY

Book Description: Pierwszy tom serii „Action Comics” w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC rozpoczyna nową, ekscytującą erę przygód Ostatniego Syna Kryptona. Autorem scenariusza jest Phillip Kennedy Johnson („The Last God”), a rysunków Daniel Sampere („Suicide Squad. Zła krew”). Kiedy uszkodzony statek kosmiczny ze Świata Wojny po niebezpiecznej podróży dolatuje na Ziemię, Superman musi znaleźć odpowiedzi na niepokojące go pytania. Jaka jest tożsamość tajemniczych uciekinierów i co ich łączy z planetą Krypton? Czy we wszechświecie żyją inni Kryptonijczycy? W tym samym czasie naukowcy z Atlantydy badają wrak statku ze Świata Wojny... i dokonują szokującego odkrycia, które może zmienić równowagę sił na Ziemi!

Book Author: Phillip Kennedy Johnson

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 14 June 2023

Illustrator: Daniel Sampere, Christian Duce

ISBN: 9788328157316

Number Of Pages: 156

  • FABUŁA - 9/10
    9/10
  • RYSUNKI - 9/10
    9/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 9/10
    9/10

Podsumowanie

Bardzo mocny początek. Superman Action Comics Tom 1: Nadejście Świata Wojny to fantastyczne otwarcie runu Phillipa Kennedy Johnsona. Pełen emocji komiks ukazujące nam inne, bardziej zdecydowane oblicze Supermana. Jestem szalenie ciekaw co czeka nas w przyszłości, której urywek widzieliśmy w serii Stan Przyszłości: Superman. Na ten moment mocna dziewiątka!

Overall
9/10
9/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.