Teenage Wasteland

Po długiej przerwie od Ms. Marvel Egmont przyspiesza, by ładnie pozamykać wszystko przed pełnym startem Marvel Fresh. Całkiem niedawno recenzowałem Tom 8, a dziś ciąg dalszy. Recenzja komiksu Ms. Marvel Tom 9: Teenage Wasteland.

Teenage Wasteland

Seria Ms. Marvel od  Willow G. Wilson:
1. Ms. Marvel Tom 1: Niezwykła
2. Ms. Marvel Tom 2: Pokolenie czemu
3. Ms. Marvel Tom 3: Zdruzgotana
4. Ms. Marvel Tom 4: Dni Ostatnie
5. Ms. Marvel Tom 5: Supersławna
6. Ms. Marvel Tom 6: II Wojna Domowa
7Ms. Marvel Tom 7: Obrażenia na Sekundę
8. Ms. Marvel Tom 8: Mekka
9. Ms. Marvel Tom 9: Teenage Wasteland
10. Ms. Marvel Tom 10: Raz za razem

Ms. Marvel zniknęła! Po spotkaniu z Czerwonym Sztyletem na dachu pociągu w tomie 8. Kamala zdała sobie sprawę, że w Jersey City zaczyna brakować dla niej miejsca. Tymczasem do miasta powraca uznany za zmarłego przestępca. Czoła próbuje stawić mu nowo powstała grupa naśladowców Ms. Marvel. Zoe, Nakia, Mike i Gabe chcą bronić miasta i dawać dobry przykład innym mieszkańcom. Ekipa wpada w tak duże tarapaty, że na pomoc przybywa sama Kapitan Marvel!

Teenage Wasteland w trzech pierwszych zeszytach skupia się na nowo powstałej grupie. Fabuła przez zdecydowaną większość czasu nie zdradza nam, gdzie przebywa i co robi Kamala. Zaskakująco brak tej bardzo interesującej bohaterki zapewnia spory powiew świeżości w Jersey City. Do tej pory wszystko kręciło się wokół postaci Kamali, a jeśli w centrum stawiano kogoś innego to zawsze Kamala była zarówno pocieszycielką jak i wybawczynią. Tym razem jej przyjaciele podejmując się ochrony miasta muszą liczyć tylko na siebie. Bez broni ani nadprzyrodzonych zdolności.

Miłosny trójkąt

Scenariusz Ms. Marvel Tom 9: Teenage Wasteland napisała Willow G. Wilson. Za rysunki odpowiada Nico Leon. Na album składają się zeszyty Ms. Marvel #25-30. 

Druga historia Ms. Marvel Tom 9: Teenage Wasteland skupia się na trójkącie miłosnym, w jaki wplątała się Kamala. W momencie, gdy dochodzi do zbliżenia między Kamalą i Czerwonym Sztyletem (dalej nie załapała, że to jej kumpel z Pakistanu…) w Jersey pojawia się Bruno. Bruno zdecydował się powrócić z Wakandy, gdzie otrzymał stypendium ze względu na uczucia do naszej bohaterki. Będąc świadkiem pocałunku swojej ukochanej z nowym superbohaterem jego planu legną w gruzach. Wątek ten to klasyczna teen drama jaką znamy z seriali dla nastolatków. Nie tego szukam w komiksach Marvela i DC, ale w przypadku Ms. Marvel i bardzo fajnie napisanych bohaterów wspomagających ma to sens i zupełnie nie przeszkadza.

Ms. Marvel Tom 9: Teenage Wasteland – podsumowanie

Kolejny bardzo przyjemny ton. Willow G. Wilson stworzyła Kamalę i wie co dla niej najlepsze. Recenzowany ostatnio komiks Avengers: Nie poddamy się uświadomił mi, że inni scenarzyści nie do końca rozumieją tę postać. Mam nadzieję, że to się zmieni, bo końca runu Wilson pozostał już tylko jeden tom. Później pałczekę przejmuje Saladin Ahmed z serią Magnificent Ms. Marvel.

Komiks pochodzi z prywatnej kolekcji

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.