No i jest! Czwarty tom Ms. Marvel zatytułowany Dni Ostatnie niedawno pojawił się w polskich księgarniach. Kamala staje oko w oko z inkursją światów, którą bez względu na koszty powstrzymać próbują Avengers. A przy okazji poznaje swoją idolkę… Moja recenzja.

Seria Ms. Marvel od Willow G. Wilson:
1. Ms. Marvel Tom 1: Niezwykła
2. Ms. Marvel Tom 2: Pokolenie czemu
3. Ms. Marvel Tom 3: Zdruzgotana
4. Ms. Marvel Tom 4: Dni Ostatnie
5. Ms. Marvel Tom 5: Supersławna
6. Ms. Marvel Tom 6: II Wojna Domowa
7Ms. Marvel Tom 7: Obrażenia na Sekundę
8. Ms. Marvel Tom 8: Mekka
9. Ms. Marvel Tom 9: Teenage Wasteland
10. Ms. Marvel Tom 10: Raz za razem

Chaos nie ominął też Jersey City. Jedni skrywają się w szkołach i budynkach użyteczności publicznej, inni wolą plądrować sklepy. Nieświadoma natury zagrożenia Kamala zakłada, że Avengers szybko ogarną sprawę, toteż skupia się na pomocy potrzebującym. Wtem pojawia się dupek poznany w poprzednim tomie – Kamran. Kamran porwał Aamira, brata Kamali, ponieważ podejrzewa, że również on posiada geny Inhumans. Gdy nasza bohaterka rozpaczliwe szuka rozwiązania, w Jersey City pojawia się Kapitan Marvel chcąca poznać osobę korzystającą z jej dawnego pseudonimu.Jak wspomniałem na wstępie, Dni Ostatnie to tie-in do eventu Czas się kończy. Avengers i Koteria walczą między sobą, ale przyświeca im jeden cel – powstrzymać zderzenie światów.  By zrozumieć o co tam chodzi odsyłam was do Avengers i New Avengers. Jeśli jednak wolicie zostać przy Kamali to wystarczy wam informacja, że nad Manhattanem pojawia się rozwarcie prowadzące do nieuchronnego zderzenia światów będących na kursie kolizyjnym. Nic więc dziwnego, że ludzie wpadają w panikę, w miastach szerzy się anarchia..
.

Podobnie jak trzy poprzednie, tom czwarty mocno rozwija postać głównej bohaterki. Kamala stając oko w oko z Carol Denvers traci głowę i zachowuje się dokładnie tak, jak wyobrażaliśmy sobie ten moment. Często robi się bardzo niezręcznie i oczywiście zabawnie. Z drugiej strony jej osobista potyczka z Kamranem oraz porwanie brata odkrywają kolejne emocje – miłość i nienawiść. Były ukochany, brat, a do tego Bruno fundują dziewczynie wielką emocjonalną huśtawkę, z której trudno się wygrzebać. Tym samym w tomie czwartym Kamala stała się postacią kompletną. Znamy jej mocne i słabe strony, wiemy co lubi, a czego nienawidzi, a także rozumiemy, dlaczego podejmuje takie, a nie inne decyzje. Willow Wilson z wyjątkowym wyczuciem prowadzi swoją bohaterkę i naprawdę trudno wyobrazić sobie lepsze przedstawienie nowej postaci.

Komiks kupicie taniej w sklepie Egmontu

Ponadto album kończą dwa, a w zasadzie półtorej zeszytu z serii Amazing Spider-Man. I tutaj wydarzyło się coś dziwnego, gdyż zeszyty #7-8 pojawiły się w komiksie Amazing Spider-Man Tom 2: Preludium do Spiderversum. Jasne, historyjka jest zabawna, niemniej szkoda, że nie przygotowano jakiejś małej historii będącej epilogiem tego albumu i trzeba było sięgnąć po już wydaną opowiastkę.

Ms. Marvel Tom 4: Dni Ostatnie to koniec pierwszego runu opowiadającego o Kamali Khan. Runu niezwykle udanego, bardzo zabawnego i mocno skupiającego się na charakterystyce nowej superbohaterki. Ja jako fan mroczniejszych komiksów bawiłem się doskonale, więc czy można o lepszą rekomendację.

10/10

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.