Raz za razem

Wydawane w Polsce komiksu Marvela niedawno przeszły pod szyld Marvel Fresh. Wszystkie? Nie! Historia Kamali Khan nie ogląda się na Wydarzenia w uniwersum i kończy się na własnych warunkach. Przed wami finałowy tom runu Willow G. Wilson, która stworzyła postać Kamali, a po tym tomie oddają ją w inne ręce. Recenzja komiksu Ms. Marvel Tom 10: Raz za razem.

Szczegóły i szczególiki

Ms. Marvel Tom 10: Raz za razem zawiera zeszyty runu Ms. Marvel #31-38. Scenariusz, jak we wszystkich dotychczasowych albumach, napisała Willow G. Wilson. Ilustracje do komiksu stworzył Nico Leon. Po Wilson serię przejmuje Saladin Ahmed, a zeszyty ukazują się pod nazwą Magnicficent Ms. Marvel.

Raz za razem

Kamala Khan niegdyś marzyła, by stać się superbohaterką. Z czasem jednak dar jaki otrzymała dzięki mgle terrigenowej przerodził się w przekleństwo. Nastolatka prowadząca podwójne życie w imię czynienia dobra poświęciła pielęgnowane latami przyjaźnie i stopniowo przestawała kontrolować swoje prywatne życie. Kamala decyduje się na bardzo odważny krok, by ułożyć relacje z najbliższymi jej osobami. Pierwszą okazję ku temu jest nocna imprezka w domu Kamali. Koleżanki planują nocowanie i wygłupy w piżamach, ale… superbohaterskie obowiązki wzywają. Co zrobi Kamala?

Czym są moce Kamali?

Seria Ms. Marvel od  Willow G. Wilson:
1. Ms. Marvel Tom 1: Niezwykła
2. Ms. Marvel Tom 2: Pokolenie czemu
3. Ms. Marvel Tom 3: Zdruzgotana
4. Ms. Marvel Tom 4: Dni Ostatnie
5. Ms. Marvel Tom 5: Supersławna
6. Ms. Marvel Tom 6: II Wojna Domowa
7Ms. Marvel Tom 7: Obrażenia na Sekundę
8. Ms. Marvel Tom 8: Mekka
9. Ms. Marvel Tom 9: Teenage Wasteland
10. Ms. Marvel Tom 10: Raz za razem

Druga historia ma na celu poukładanie spraw pomiędzy Kamalą i Brunonem. Pomiędzy tą dwójką mieliśmy wiele niezręcznych momentów, więc Raz za razem jest idealnym miejscem, by wyjaśnić kilka spraw. Willow G. Wilson wpadła na świetny pomysł, ponieważ w miejsce ckliwych scen dostajemy dość złożoną historię. Bruno, który zaliczył naukowy staż w Wakandzie proponuje Kamali szereg eksperymentów, które wyjaśnią sposób działania jej mocy. Wyszła z tego nieco szalona, ale fajna i miejscami bardzo zabawna opowieść. Wisienką na torcie jest pojawienie się Shockera, drugoligowego przestępcy z Nowego Jorku, który przeniósł się do Jersey, bo łatwiej uniknąć tutaj superbohaterów. Taaa, na pewno…

Czas pożegnań

Zeszyty #36-38 albumu Ms. Marvel Tom 10: Raz za razem to już klasyczne pożegnanie. Zaczynamy od… ckliwej opowiastki z Kamalą i Brunem. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Następnie wyluzowana historia o Kamali opiekującej się swoim małym bratankiem. Na koniec czeka nas szalona przygoda grupy przyjaciół w świecie… jRPG. W zasadzie mogę przyczepić się tylko do pierwszego z zeszytów. Jest to jakieś dziwne połączenie wizji, marzeń z alternatywnymi historiami. Nuda. Potem jest znacznie lepiej, a zwariowany finał (zeszyt #38) idealnie podsumowuje charakter naszej bohaterki.

Ms. Marvel Tom 10: Raz za razem – podsumowanie

Piękna przygoda. Tak mógłbym podsumować 4 lata z Ms. Marvel (pierwszy tom Niezwykła Egmont wydał w 2017 roku). Seria, jak każda, zaliczała zniżki formy, ale zawsze była wierna swoim podstawom. Willow G. Wilson nie oglądała się na eventy i bardzo rzadko umieszczała je w swoich komiksach. Inni scenarzyści pożyczali Kamalę do swoich serii, ale tylko tutaj można było poczuć magię postaci, magię jej świata i prawdziwą wizję twórczyni. Ms. Marvel Tom 10: Raz za razem doskonale to wszystko podsumowuje, a w oku kręci się łezka. Czy Saladin Ahmed dotrzyma kroku poprzedniczce? Nie wiem, ale na pewno się o tym przekonam! Do zobaczenia Kamalo!

Komiks dostarczyło Wydawnictwo Egmont

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułPSI PATROL FILM | Recenzja przedpremierowa
Następny artykułHORIZON ZERO DAWN: RARÓG | Anne Toole
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.