W sieci strachu

Znów zapomniałem opublikować recenzję przeczytanej już książki. Zdarza mi się to, gdy lecę kilka tomów pod rząd. Za jakiś czas sprawdzam teksty i… ups. No nic, czas nadrobić to niedopatrzenie i zakończyć trylogię Mike’a Omera zatytułowaną Tajemnice Glenmore Park. Recenzja książki W sieci strachu.

W sieci strachu

Hannah Shor otrzymuje telefon od przyjaciółki jej matki. Okazuje się, że Abigail, dwunastoletnia córka kobiety, zaginęła. Szybkie sprawdzanie tropów i okazuje się, że Abigail wyszła w nocy z przyjaciółką na spotkanie z poznanym w sieci chłopakiem. Gdy śledzący odnajdują koleżankę staje się jasne, że Abigail została porwana. Następnego dnia na instagramowym koncie dziewczynki pojawia się jej zdjęcie z żądaniem 500 000 dolarów okupu. Hannah wraz z agentami FBI rozpoczyna śledztwo, które obserwuje cały świat…

Najsłabszy ze wszystkich

Seria Tajemnice Glenmore Park

Pajęcza sieć
Zabójcza sieć
W sieci strachu

Niestety w książce W sieci strachu Mike Omer popełnił częsty błąd twórców thrillerów. Powiązanie ofiary porwania ze śledczą Hanną Shor ma negatywny wpływ na odbiór całości. Zakładam, że decyzja mogła być powiązana z obowiązującym w USA prawem, gdzie zwierzchnictwo nad przestępstwami federalnymi ma FBI. Jeśli Hannah nie miałaby powiązań z Abigail prawdopodobnie zostałaby natychmiast odsunięta od śledztwa, a tak zostaje oddelegowana przez agentkę Mancuso (przełożoną Zoe Bentley – tak na marginesie) to roli łącznika federalnych z rodziną dziewczynki.

Czemu zacząłem od stwierdzenia, że to błąd? Chodzi o emocjonalną więź śledczej z ofiarą porwania. Mike Omer w dotychczasowych książkach z serii Tajemnice Glenmore Park skupiał się na metodycznym, bardzo dokładnym (i tym samym wolnym) śledztwie. Całość wypadała niezwykle realistycznie i zapadała w pamięć. Tym razem mamy dużo fabularnej mielizny. Osobiste problemy Hannah często wychodzą na pierwszy plan, a postępy w śledztwie poczynane są gdzieś tam przy okazji. Mitchell Lonnie i Jacob Cooper robią tutaj za tło, a Zoe zalicza jedynie epizodzik, w którym przedstawia stworzony profil porywaczy. Ponadto finał jest dużo bardziej „filmowy” niż w poprzednich książkach. Nie tego tutaj szukałem.

W sieci strachu – podsumowanie

Rozczarowanie. Trzeci tom serii Tajemnice Glenmore Park zatytułowany W sieci strachu to zdecydowanie najsłabsza jej odsłona. Mike Omer spróbował innego podejścia i tym samym odarł serię z jej najmocniejszych cech. Książka nie jest bezpośrednio powiązana z poprzednimi, więc spokojnie możecie ją sobie odpuścić.

Najsłabsza odsłona
W sieci strachu

Book Title: W SIECI STRACHU

Book Description: Śledczej Hannah Shor trafia się sprawa najgorsza z możliwych. Po pomoc zwraca się do niej przyjaciółka, której dwunastoletnia córka Abigail została porwana. Korzystając ze wsparcia FBI, Shor stara się odnaleźć uprowadzone dziecko. Ale kiedy porywacze wrzucają na Instagram zdjęcie Abigail, a wiadomość o żądaniu okupu przedostaje się do opinii publicznej, sytuacja wymyka się spod kontroli. Dochodzenie jest prowadzone na oczach całego świata. Plotki rozprzestrzeniają się lotem błyskawicy, a strażnicy internetu tylko dolewają oliwy do ognia. Zagłębiając się w śledztwo, Hannah odkrywa mroczne sekrety z przeszłości rodziny dziecka i uświadamia sobie, że chodzi o coś więcej niż tylko o okup. Musi dojść do prawdy, zanim czas uprowadzonej Abigail się skończy.

Book Author: Mike Omer

Publisher - Orgnization: Świat Książki

Publisher Logo: Świat Książki

Date published: 23 November 2022

ISBN: 9788381398206

Number Of Pages: 380

  • FABUŁA
  • EMOCJE
  • PRZYSTĘPNOŚĆ

Podusmowanie

Rozczarowanie. Trzeci tom serii Tajemnice Glenmore Park zatytułowany W sieci strachu to zdecydowanie najsłabsza jej odsłona. Mike Omer spróbował innego podejścia i tym samym odarł serię z jej najmocniejszych cech. Książka nie jest bezpośrednio powiązana z poprzednimi, więc spokojnie możecie ją sobie odpuścić.

Overall
2.7
Poprzedni artykułANT-MAN I OSA: KWANTOMANIA | Recenzja filmu MCU
Następny artykułRÓD SMOKA | Recenzja wydania Blu-Ray
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.