Batman. Death Metal Tom 2

Zaskoczony i jednocześnie na nowo zauroczony Sagą Metal postanowiłem nadrobić najważniejsze jej komiksy. Zacząłem od Wojny Totalnej, a teraz czytam finałowe cztery tomy. Dziś recenzja komiksu Batman. Death Metal Tom 2.

Album zawiera zeszyty Dark Nights: Death Metal #4, Dark Nights: Death Metal – Trinity Crisis #1, Dark Nights: Death Metal – Robin King #1, Dark Nights: Death Metal – Multiverse’s End #1, Dark Nights: Death Metal – Rise of the new God #1.

Scenariusz napisali: Scott Snyder, James Tynion IV, Peter J. Tomasi, Joshua Williamson, Tony Patrick, Bryan Hill. Rysunki stworzyli: Jonathan Glapion, Eber Ferreira, Vicente Cifuentes

Batman. Death Metal Tom 2

Batman, który się śmieje posiadł moce doktora Manhattana i przyjął swoją ostateczną formę – Najmroczniejszego Rycerza. Jego moc jest tak wielka, że on również potrafi kreować multiwersum według własnego upodobania i przymierza się do rzucenia wyzwania Perpetui. Potrzebuje jedynie ostatniego, niewielkiego fragmentu totalności, który posiada Wally West. Wally chroniony jest przez Barry’ego i innych sprinterów w Mocy Prędkości, ale z każdą minutą Najmroczniejszy Rycerz jest bliżej. Tymczasem Batman, Superman i Wonder Woman wyruszyli do mrocznego multiwersum, do światków, w których nieustannie toczą się Kryzysy, które niegdyś dotykały Ziemi. Tylko w ten sposób są w stanie znaleźć sposób na pokonanie obu potężnych bytów.

Troszkę spokojniej

SAGA METAL
1. Batman Metal Tom 1: Mroczne Dni
2. Batman Metal Tom 2: Mroczni Rycerze
3. Batman Metal Tom 3: Mroczny Wszechświat
4. Liga Sprawiedliwości: Bez Sprawiedliwości
5. Liga Sprawiedliwości Tom 1: Totalność
6. Liga Sprawiedliwości Tom 2: Cmentarzysko bogów
7. Liga Sprawiedliwości Tom 3: Planeta Jastrzębi
8. Liga Sprawiedliwości Tom 4: Szósty Wymiar
9. Batman, który się śmieje
10. Batman, który się śmieje: Zarażeni
11. Liga Sprawiedliwości. Wojna Totalna. Rok Łotrów
12. Batman. Death Metal Tom 1
13. Batman. Death Metal Tom 2
14. Batman. Death Metal Tom 3
15. Batman. Death Metal Tom 4

Batman. Death Metal Tom 2 nieco uspokaja akcję. Album zawiera tylko jeden zeszyt z głównego wątki wydarzenia Death Metal i kilka uzupełniających. Nie oznacza to jednak, że jest słabszy. W szerszym kontekście zawarte tutaj zeszyty mają bardzo duże znaczenie i wyjaśniają wiele spraw. Co ciekawe mi najbardziej podobała się historia opowiedziana na kartach Trinity Crisis. Przenosimy się tutaj na Ziemię-3, na której rządzi Ultraman wraz ze swoim Syndykatem Zbrodni. Jeśli o nich wcześniej nie słyszeliście to Syndykat Zbrodni jest lustrzanym odbiciem Ligii Sprawiedliwości. Znani nam obrońcy świata na Ziemi-3 stali się złolami. Superman to Ultraman, Batman to Owlman, a Wonder Woman to Superwoman. Śledzimy tutaj misję Johna Stewarta / Green Lanterna próbującego uwolnić więzionych przez pracujący na rzecz Perpetui Syndykat mieszkańców planety. Bardzo fajna lektura.

Mimo usilnych starań scenarzystów dalej nie polubiłem Króla Robina, który dominuje w dalszych wątkach. Dzieciak w swoim pasie ma gadżety przygotowane dla każdego z poznanych przeciwników, ale i tak powinien być dużo słabszy niż wiele wersji Batmana z Mrocznego Multiwersów. Tymczasem wyrasta na prawą rękę Tego, który się śmieje. Pomijając ten średniawy wątek dalej jest tylko lepiej. Multiverse’s End oraz Rise of the nie new God to już rozmach przez wielkie R. Przyczepić mogę się do faktu, że z każdym przeskokiem do innego zeszytu kilka kadrów poświęcone jest przypomnieniu wydarzeń. W zbiorczym albumie wygląda to dość dziwnie.

Batman. Death Metal Tom 2 – podsumowanie

Spokojniej, ale nie słabiej. Batman. Death Metal Tom 2 zbliża nas do finałowych rozstrzygnięć Sagi Metal oferując epickie bitwy na wielu różnych światach zarówno w „zwykłym” jak i mrocznym multiwersum. W dalszym ciągu jestem zauroczony!

Batman. Death Metal Tom 2

Book Title: BATMAN. DEATH METAL TOM 2

Book Description: Batman, Który się Śmieje posiadł moc Doktora Manhattana i planuje przekształcenie wszystkiego na swoje podobieństwo. Rzuca wyzwanie Perpetui, twórczyni multiwersum, i rusza w pościg za Flashem, który ukrył się w mocy prędkości. Tymczasem bohaterowie z Ligi Sprawiedliwości próbują ułożyć plan pokonania obu istot dysponujących nadludzkimi mocami, a Batman, Superman i Wonder Woman trafiają do mrocznego multiwersum, na planety, na których wciąż trwają Kryzysy, które niegdyś toczyły się na Ziemi.

Book Author: Scott Snyder, James Tynion IV, Peter J. Tomasi

Book Format: Hardcover

Publisher - Orgnization: StoryHouse Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 8 December 2021

Illustrator: Greg Capullo, Francis Manapul, Eddy Barrows

ISBN: 9788328160613

Number Of Pages: 240

  • FABUŁA - 8/10
    8/10
  • RYSUNKI - 9/10
    9/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 8/10
    8/10

Podsumowanie

Spokojniej, ale nie słabiej. Batman. Death Metal Tom 2 zbliża nas do finałowych rozstrzygnięć Sagi Metal oferując epickie bitwy na wielu różnych światach zarówno w „zwykłym” jak i mrocznym multiwersum. W dalszym ciągu jestem zauroczony!

Overall
8.3/10
8.3/10
Poprzedni artykułBATMAN. DEATH METAL TOM 1 | Recenzja komiksu DC
Następny artykułBATMAN. DEATH METAL TOM 3 | Recenzja komiksu DC
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.