Mapa trzech mędrców

Czas na drugi tom cyklu SIGMA Force. Podczas nabożeństwa ku czci Trzech Króli do katedry w Kolonii wpada grupa, przebranych za mnichów, terrorystów. Ugrupowanie nazywające siebie Trybunałem Smoka kradnie relikwie mędrców i morduje prawie wszystkich obecnych w kościele. Z życiem uchodzi tylko młody chłopak, który może zrelacjonować przebieg wydarzeń.

SIGMA FORCE – opisy i recenzje poszczególnych książek z serii

Kradzież relikwii porusza Watykan, który zleca śledztwo swojemu zaufanemu człowiekowi. Monsinior Verona z kolei prosi o pomoc swoją siostrzenicę Rachelle. Prośba o asystę dociera też do Sigmy, gdzie nowy dyrektor, znany z Burzy Piaskowej, Painter Crowe postanawia oddelegować kompetentny zespół.

Seria SIGMA Force składa się z:

1. Burza Piaskowa
2. Mapa Trzech Mędrców
3. Czarny Zakon
4. Wirus Judasza
5. Ostatnia Wyrocznia
6. Klucz Zagłady
7. Kolonia Diabła
8. Linia Krwi
9. Oko Boga
10. Szósta Apokalipsa
11. Labirynt Kości
12. Siódma Plaga
13. Diabelska Korona
14. Tygiel Zła
15. The Last Odyssey (2021)

To wielka zmiana w stosunku do pierwszej książki. Rolę głównego bohatera i dowódcy zespołu przejął Greyson Pierce. Grey to człowiek o wielu talentach, który zniszczył swoją karierę w armii uderzając swojego dowódcę. Natomiast dla Sigmy to jeden z najważniejszych, choć niekiedy kłopotliwych, nabytków. Grey dostaje do pomocy dwóch innych agentów. Gadatliwego Monka Kokkalis i inteligentną, a przy okazji śmiertelnie groźną Kat Bryant.

Fabuła krąży wokół Trzech Mędrców, ale nie skupia się jedynie na ich biblijnym rodowodzie. Odkrywane przez bohaterów tajemnice zahaczają też o średniowiecze, a nawet o czasy Aleksandra Wielkiego. Rollins niesamowicie zgrabnie powiązał ze sobą te pozornie oderwane od siebie okresy, a argumenty jakich użył do udowodnienia swoich tez zaskakują swoją spójnością. Monsinior Verona popisuje się wiedzą historyczną, powiązaniami pomiędzy religiami, Kat dorzuca wiele naukowych teorii, ale również Monk, Grey i Rachelle uzupełniają wiedzę o kolejne, mniej lub bardziej, naciągnięte fakty.

Grupa bohaterów wypada o wiele ciekawiej niż w pierwszej książce. Cała piątka świetnie się uzupełnia, dzięki czemu wcale nie tęskniłem za Painterem, który odgrywa tutaj rolę trzecioplanową. Po drugiej stronie barykady rządzi i dzieli bezwzględny Raoul. Jest to czarny charakter jakiego brakowało w pierwszej części cyklu i gość, który autentycznie przeraża swoją bezwzględnością i wypaczonym rozumowaniem. Jakby tego było mało to spotkamy też Seichan, siostrę Cassandry Sanchez z Burzy Piaskowej, która pała rządzą zemsty do Paintera i Sigmy.

Mapa Trzech Mędrców jest książką lepszą niż Burza Piaskowa. I to pod każdym względem. Dłużyzny zostały zastąpione spektakularną akcją, sama intryga jest dużo bardziej skomplikowana, a znalazło się też miejsce na bardzo fajne twisty fabularne. Przyszłość Sigma Force wygląda co raz lepiej i już rozpoczynam czytanie trzeciego tomu pt. Czarny Zakon. Wkrótce recenzja.

oceny-08

Poprzedni artykułSTRAŻNICY GALAKTYKI od Telltale już oficjalnie
Następny artykułPełny zwiastun STRAŻNIKÓW GALAKTYKI VOL.2
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.