Wydarzenie Nieskończoność dobiegło końca, pokonanie Thanosa, zwycięstwo w międzygalaktycznej wojnie powinno dać Avengers trochę wytchnienia, nie? Nic bardziej mylnego! Recenzja komiksu Avengers Tom 5: Dostosuj się lub zgiń.

SERIA AVENGERS:

1. AVENGERS TOM 1: ŚWIAT AVENGERS
2. AVENGERS TOM 2: OSTATNIE BIAŁE ZDARZENIE
3. AVENGERS TOM 3: PRELUDIUM NIESKOŃCZONOŚCI

4. THANOS POWSTAJE
5. NIESKOŃCZONOŚĆ

6. AVENGERS TOM 4: NIESKOŃCZONOŚĆ
7. AVENGERS TOM 5: DOSTOSUJ SIĘ LUB ZGIŃ
8. AVENGERS TOM 6: WIECZNI AVENGERS

9. AVENGERS: CZAS SIĘ KOŃCZY TOM 1
10. AVENGERS: CZAS SIĘ KOŃCZY TOM 2
11. AVENGERS: CZAS SIĘ KOŃCZY TOM 3
12. AVENGERS: CZAS SIĘ KOŃCZY TOM 4

Ekipa Avengers myślała, że to już koniec zagrożeń, więc w rodzinnej atmosferze zrobili sobie grilla na dachu Stark Tower, gdzie Thor wcielił się w mistrza burgerów, a Hulk w zaradnego kelnera. Imprezka szybko dobiega końca, ponieważ w wieży pojawia się tajemniczy przybysz z przyszłości, który ostrzega Avengers przed gigantyczną planetą-kometą, która niczym pocisk zmierza w kierunku ziemi. Zdarzenie nie jest powiązane z kolizją uniwersów, ale zagrożenie jest równie wielkie.

Tymczasem w laboratoriach A.I.M. naukowcy badają bramę pozwalającą na wgląd w inne światy. Zaskakująco przez bramę przechodzi oryginalny skład Avengers (Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Ant-Man i Wasp), który mimo fizycznego podobieństwa znacznie różni się od znanych nam bohaterów, a poza tym nie stroni od brutalnej przemocy…

Konfrontacja Avengers z przybyłym z innego wymiaru składem wypada świetnie. Dobry Thor kontra każący nazywać siebie bogiem Thor, harcerzyk Cap kontra bezwzględny Cap, Iron Man kontra socjopatyczny Iron Man, czy Hulk przeciwko zdalnie sterowanemu Hulkowi. Mamy tutaj całą masę fantastycznych zwrotów akcji. Hickman lubuje się w pokazywaniu alternatywnych wersji naszych herosów i co pomysł, to lepszy.

Najlepszym jednak motywem w całym albumie jest konfrontacja Bruce’a Bannera z Tonym Starkiem. Banner dowiedział się, że Tony ponownie zebrał Illumiantów i postanowił bez przebierania w środkach wydobyć z niego informacje. Ależ do dobrze napisany dialog! Pełen niedopowiedzeń i gróźb, przez cały czas czuć tutaj wielkie napięcie, którego zawsze brakowało mi w serii Avengers Hickmana.

Avengers Tom 5: Dostosuj się lub zgiń to zdecydowanie lepszy album niż trzy pierwsze razem wzięte (tom 4 był nierozerwalną częścią Nieskończoności, więc nie oceniam go indywidualnie). Wreszcie dzieje się sporo, mamy dużo zaskakujących scen i mniej pseudonaukowego bełkotu. Wreszcie mogę polecić ze spokojnym sumieniem.

7/10

Poprzedni artykułTHANOS POWSTAJE |Recenzja komiksu
Następny artykułNIESKOŃCZONOŚĆ |Recenzja komiksu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.