Nareszcie! Nareszcie Avengers Hickmana da się czytać i nie bolą przy tym oczy, a zęby nie zgrzytają. Dwa ostatnie tomy to już ciekawa, angażująca historia i naprawdę nie mogłem się doczekać kontynuacji. Oto jest – recenzja Avengers Tom 6: Wieczni Avengers.

SERIA AVENGERS:

1. AVENGERS TOM 1: ŚWIAT AVENGERS
2. AVENGERS TOM 2: OSTATNIE BIAŁE ZDARZENIE
3. AVENGERS TOM 3: PRELUDIUM NIESKOŃCZONOŚCI

4. THANOS POWSTAJE
5. NIESKOŃCZONOŚĆ

6. AVENGERS TOM 4: NIESKOŃCZONOŚĆ
7. AVENGERS TOM 5: DOSTOSUJ SIĘ LUB ZGIŃ
8. AVENGERS TOM 6: WIECZNI AVENGERS

9. AVENGERS: CZAS SIĘ KOŃCZY TOM 1
10. AVENGERS: CZAS SIĘ KOŃCZY TOM 2
11. AVENGERS: CZAS SIĘ KOŃCZY TOM 3
12. AVENGERS: CZAS SIĘ KOŃCZY TOM 4

Podczas próby ochrony Ziemi przed zderzeniem z alternatywnym światem Illumianti zebrali dzierżone przez siebie Kamienie Nieskończoności, a Kapitan Ameryka skompletował Rękawicę Nieskończoności i powstrzymał katastrofę. Pięć Kamieni uległo zniszczeniu, ale szósty – Kamień Czasu zniknął bez śladu. Aż do teraz. Kamień powraca i wydaje się być nierozerwalnie połączony z Kapitanem Ameryką. Przed nami spektakularna podróż w czasie!

To jednak nie wszystko! Fabuła szóstego tomu korzysta z Grzechu Pierworodnego. Po zabójstwie Watchera, każdy kto znalazł się w pobliżu dzierżonego przez Orba oka Uatu, poznał tajemnice skrywane przez bliskie im osoby. Nie inaczej było z Capem. Steve przypomniał sobie, że Illuminaci wyrzucili go z kręgu wtajemniczonych, a Doktor Strange pozbawił go pamięci. Dla Kapitana staje się jasne, że plan Illuminatów przeczy wszystkiemu o co walczyli Avengers i postanawia ich powstrzymać. Kolejna Wojna Domowa wisi na włosku.

Wieczni Avengers kontynuują dobrą passę Hickmana, który po Nieskończoności złapał wiatr w żagle. Podczas tego albumu mamy konfrontację mega wkurzonego Capa ze Starkiem, która mocno nakręca na wydarzenia z najświeższej serii – Czas się kończy. Jednak głównym wątkiem jest tutaj podróż w czasie. Uszkodzony Kamień Czasu zabiera Kapitana i jego najbardziej zaufanych ludzi w przyszłość. Avengers przeskakują o 50, potem 5000, a nawet 50 000 lat w przyszłość! Bohaterowie dostają szansę zobaczyć świat przyszłości, dosłownie Świat Avengers, jak i dowiedzieć się, co stanie się z nimi samymi. I mimo, że Hickman jak zwykle zamotał wszystko po swojemu to i tak wyszło niezwykle interesująco.

Avengers Tom 6: Wieczni Avengers to bardzo udany album. Fabuła skupiająca się na podróży w czasie, a jednocześnie podejmująca wątki Grzechu Pierworodnego zdecydowanie zdaje egzamin i naprawdę solidnie nakręca na komiksy łączące fabułę Avengers i New Avengers, czyli Avengers: Czas się kończy.

8/10

Poprzedni artykułNIESKOŃCZONOŚĆ |Recenzja komiksu
Następny artykułNEW AVENGERS TOM 3: INNE ŚWIATY |Recenzja komiksu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.