Nieśmiertelny Hulk 2

Run Ala Ewinga od początku zaskakiwał zupełnie nowym kierunkiem jaki obrała historia zielonego olbrzyma i wyjątkowo świeżym spojrzeniem na tę postać. Utrzymany w konwencji horroru pierwszy tom był znakomity i czekałem na więcej. I jest! Recenzja komiksu Nieśmiertelny Hulk Tom 2.

Analogicznie do tomu 1 komiks Nieśmiertelny Hulk Tom 2 to zbiorcze wydanie trzeciego i czwartego albumu z rynku amerykańskiego. Komiks zawiera materiały opublikowane w zeszytach Immortal Hulk (2018) #11-20, a następnie wydane w dwóch tomach – Immortal Hulk vol. 3: Hulk in Hell oraz Immortal Hulk vol. 4: Abomination. Scenariusz napisał Al Ewing. Rysunki stworzyli Joe Bennet (#11-13, #15-20), Kyle Hotz (#14) oraz Eric Nguyen (retrospekcje w zeszycie #12).

Hulk w Piekle

Nieśmiertelny Hulk od Ala Ewinga

1. Nieśmiertelny Hulk Tom 1
2. Nieśmiertelny Hulk Tom 2
3. Nieśmiertelny Hulk Tom 3
4. Nieśmiertelny Hulk Tom 4
5. Nieśmiertelny Hulk Tom 5

Zielone Wrota w Nowym Meksyku zostały otwarte, a Nieśmiertelny Hulk trafił do piekła. Wraz z nim dziennikarka Jackie McGee, a na miejscu są już Carl Creel, Walter Langkowski, Eugene Judd, Carl Burbank czy Los Diablos. Zło przemawia wieloma językami przez wielu potępionych i ma wobec Hulka mocno sprecyzowane i bardzo mroczne plany.

To było… niesamowite! Pierwsza część komiksu Nieśmiertelny Hulk Tom 2 rozgrywa się w przygotowanej prze Ewinga wizji piekła. Upiornej, wyciągniętej z najgłębszych koszmarów wizji. Podróż Hulka prze Piekło to również podróż przez całą historię tej postaci. Ewing umieścił w historii wielu bohaterów, którzy przewinęli się przez historię Bannera. Red Hulk i Genrał Ross to zaledwie wierzchołek góry lodowej, bo w opowieść sięga znacznie głębiej i znacznie dalej. Przerażające sceny połączone są z niesamowicie klimatycznymi retrospekcjami, które przypominają pewne aspekty z życia zarówno Hulka jak i Bannera. Przyznam, że nie znam za dobrze wszystkich przewijających się tutaj nazwisk, ale scenariusz znakomicie nas przez to wszystko prowadzi.

Abomination

W drugiej części Nieśmiertelny Hulk Tom 2 wracamy na ziemię. Dosłownie i w przenośni. Rick Jones, niegdyś najbliższy przyjaciel Bruce’a Bannera od dłuższego czasu nie żyje. Jednak, gdy do żywych z jakiegoś powodu zaczynają wracać ludzie z przeszłości Bannera (bardzo zgrane wytłumaczenie, przyznam) Bruce odkrywa, że ciało Ricka zostało ekshumowane, a on sam stał się celem dla bliżej niesprecyzowanego przeciwnika. Przeciwnika znającego słabe punkty Hulka i potrafiącego przygotować broń mogącą zabić zielonego olbrzyma.

Jeśli pierwsza część komiksu była świetna to druga jest po prostu spektakularna. Mamy tutaj absolutnie wszystko. I jeszcze trochę więcej. Betty Ross-Banner (tak, żona Bannera!), Leonard Samson, eksperymenty z promieniami Gamma i bardzo brutalne pojedynki. To ostatnie zaskakuje najbardziej, bo Marvel z reguły jest nieco grzeczniejszy od DC. Nie tym razem. Dekapitacje, rozrywane na pół ciała, kwas rozpuszczający kończyny. A to tylko przytoczony przykład. Nie bójcie się, że cierpi na tym fabuła. Bezwzględny Generał Fortean jako przeciwnik Bannera / Hulka wprowadza do Marvela dużo świeżości i gwarantuje nieustanne napięcie. Dołóżmy do tego szokujące twisty i mamy przepis na naprawdę wyjątkowy komiks.

Nieśmiertelny Hulk Tom 2 – podsumowanie

Niebywałe. Z każdą kolejną stroną poziom Nieśmiertelny Hulk Tom 2 tylko rośnie. Mocny początek okazuje się jedynie preludium do kolejnych wydarzeń, które przykuwają jak magnes. Al Ewing genialnie odwołuje się do całej historii Hulka serwując opowieść skąpaną w mroku i aurze horroru. Nie sądziłem, że to napiszę, ale jest jeszcze lepiej niż w tomie pierwszym. Absolutny must have!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Jeszcze większe WOW!
Nieśmiertelny Hulk 2

Book Title: NIEŚMIERTELNY HULK TOM 2

Book Description: Zielone Wrota zostały otwarte i w Nowym Meksyku rozpętało się piekło. Jego władca przemawia wieloma językami i niszczy wieloma rękami, a jego najpotężniejszą bronią jest nienawiść. Czy to właśnie jemu ulegnie niepowstrzymany dotąd Nieśmiertelny Hulk? Niedługo potem na scenę wrócą dwie ważne dla niego osoby i Bruce Banner nie będzie już sam. Czy jednak jego bliscy zdołają mu pomóc, czy raczej przekonają się na własnej skórze, jak to jest być potworem?

Book Author: Al Ewing

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 23 November 2022

Illustrator: Joe Bennett, Kyle Hotz

ISBN: 9788328154582

Number Of Pages: 228

  • FABUŁA - 10/10
    10/10
  • RYSUNKI - 10/10
    10/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 10/10
    10/10

Podsumowanie

Niebywałe. Z każdą kolejną stroną poziom Nieśmiertelny Hulk Tom 2 tylko rośnie. Mocny początek okazuje się jedynie preludium do kolejnych wydarzeń, które przykuwają jak magnes. Al Ewing genialnie odwołuje się do całej historii Hulka serwując opowieść skąpaną w mroku i aurze horroru. Nie sądziłem, że to napiszę, ale jest jeszcze lepiej niż w tomie pierwszym. Absolutny must have!

Overall
10/10
10/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.