Nieśmiertelny Hulk. Tom 5

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Wraz z piątym tomem kończymy niezwykle oryginalny run Ala Ewinga, który kompletnie zdekonstruował świat Hulka. Jaki finał czeka na czytelników? Recenzja komiksu Nieśmiertelny Hulk. Tom 5.

Album zawiera zeszyty #41-50 serii Immortal Hulk. Za scenariusz odpowiada Al Ewing. Rysunki stworzył Joe Bennet. Na rynku amerykańskim zeszyty zebrano w dwóch tomach – The Immortal Hulk vol. 9: The Weakest One There Is oraz The Immortal Hulk vol. 10: Of Hell and Death. W 2022 roku pojawił się jeszcze album The Immortal Hulk vol. 11: Apocypha, ale zawierał głównie historie uzupełniające i  tie-iny do eventów Empyre i Król w Czerni czy małego crossovera z Carnage’em.

Nieśmiertelny Hulk. Tom 5

Hulk zupełnie nie przypomina dawnego siebie. Jest najsłabszą wersją zielonego stwora, jaka kiedykolwiek chodziła po Ziemi. Okazję chcą wykorzystać wrogowie, którzy przy pomocy grupy U-Foes planują pozbycie się Hulka na dobre. Jednocześnie Avengers podjęli decyzję, by powstrzymać pojawiające się ostatnimi czasy potwory gamma…

Finał

Jak wspomniałem na samym początku Nieśmiertelny Hulk. Tom 5 to zakończenie runu Ala Ewinga. Tym samym najnowszy tom od początku prowadzi wszystkie dotychczasowe wątki do wielkiego finału. Część zostaje zamknięta w ciągu pierwszych pięciu zeszytów, a najważniejsze czekają na rozwiązanie do samiuteńkiego końca. Niespodziewanego i spektakularnego.

Nieśmiertelny Hulk od Ala Ewinga

1. Nieśmiertelny Hulk Tom 1
2. Nieśmiertelny Hulk Tom 2
3. Nieśmiertelny Hulk Tom 3
4. Nieśmiertelny Hulk Tom 4
5. Nieśmiertelny Hulk Tom 5

Nieśmiertelny Hulk. Tom 5 zaskakuje przede wszystkim innym podejściem do przedstawiania fabuły. W miejsce horroru i akcji gore mamy sporo filozoficznych przemyśleń. Ewing na przestrzeni całej tej serii wyciągnął z szuflady całą masę postaci, które w ciągu kilku dekad przewinęły się przez poszczególne serie Hulka. Nie ukrywam, że chociaż uważam siebie za osobę raczej ogarniętą w świecie Marvela to też musiałem googlować niektóre nazwiska i wydarzenia z nimi związane. W piątym tomie Ewing fantastycznie tłumaczy ich obecność i co chciał osiągnąć serwując co raz to ciekawsze powroty. Oczywiście muszę unikać spoilerów, ale trudno nie czuć satysfakcji z finałowych rozstrzygnięć. Nie brakuje twistów, shockerów i niespodziewanych rozwiązań.

Jackie McGee

Wszystko to spaja postać Jackie McGee, która została wprowadzona w pierwszym zeszycie tej serii. Wiele wydarzeń finału śledzimy z jej perspektywy i to ona tłumaczy nam kolejne fabularne zawiłości. Fantastycznie wypada zeszyt, w którym Hulk mierzy się z Avengers i Fantastyczną Czwórką. Przebieg zdarzeń relacjonuje Jackie niczym telewizyjny reportaż z miejsca akcji. Można powiedzieć, że Jackie miejscami staje się narratorem tej historii, jedyną osobą, która naprawdę rozumie czym jest Hulk i wszystkie jego alter ego. Bardzo ciekawa postać, której pewnie już nie zobaczymy, ale może się mylę.

Nieśmiertelny Hulk. Tom 5 – podsumowanie

Ależ wspaniała podróż. Nieśmiertelny Hulk. Tom 5 to świetne podsumowanie niezwykłego runu Ala Ewinga. Tom odważny, tom zaskakujący i jakże inny od aktualnych komiksów Marvela. To zdecydowanie najlepsza seria Marvel Fresh, która nigdy nie zeszła poniżej bardzo wysokiego poziomu. Kupować i czytać!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

NIEŚMIERTELNY HULK. TOM 5
Nieśmiertelny Hulk. Tom 5

Book Description: Nieśmiertelny Hulk, opuszczony przez przyjaciół, stał się cieniem dawnego siebie – potworem najsłabszym ze wszystkich. Tymczasem jego wrogowie nie śpią: Leader wprowadza w życie swój wielki plan, a U-Foes być może właśnie odkryli sposób na pozbycie się Hulka raz na zawsze! Na dodatek Avengers postanowili położyć kres działalności potworów gamma. Czas, by prawda na temat Hulka wyszła na jaw... Czy jednak temu, który niegdyś był najpotężniejszy, wystarczy teraz sił, by stawić jej czoło? Autorem tego mrocznego, nietuzinkowego portretu jednego z najsłynniejszych bohaterów Marvela jest brytyjski pisarz i scenarzysta komiksowy Al Ewing, znany z takich serii jak „Mighty Avengers” czy „Loki: Agent of Asgard”. Rysunki stworzył Joe Bennett. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #41–50 serii „Immortal Hulk”.

Book Author: Al Ewing

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 28 February 2024

Illustrator: Joe Bennett

ISBN: 9788328162082

Number Of Pages: 300

Podsumowanie

Ależ wspaniała podróż. Nieśmiertelny Hulk. Tom 5 to świetne podsumowanie niezwykłego runu Ala Ewinga. Tom odważny, tom zaskakujący i jakże inny od aktualnych komiksów Marvela. To zdecydowanie najlepsza seria Marvel Fresh, która nigdy nie zeszła poniżej bardzo wysokiego poziomu. Kupować i czytać!

Overall
9.7/10
9.7/10

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.