Nieśmiertelny Hulk Tom 4

Jedna z najlepszych, a najpewniej najlepsza seria Marvel Fresh wkracza w decydującą fazę. Zielony Olbrzym pod wodzą Ala Ewinga dostarczył już wielu momentów grozy, ale to nie koniec problemów Bruce’a Bannera. Recenzja komiksu Nieśmiertelny Huk. Tom 4.

Album zawiera materiały opublikowane w zeszytach Immortal Hulk (2018) #31-40 oraz King in Black: Immortal Hulka #1. Zeszyty zostały udane w dwóch albumach Immortal Hulk vol.7: Hulk is Hulk oraz Immortal Hulk vol.8: Keeper of the Door. Scenariusz napisał Al Ewing, rysunki stworzyli Joe Bennett, Butch Guice i Mike Hawthorne.

Nieśmiertelny Huk. Tom 4

Wkrótce po tym jak Bruce Banner postanowił sprowadzić na świat zagładę w mieście pojawia się Xemnu. Miły, przyjazny i chcący ocalić każdego. Czy możliwe, że stwór stał się bohaterem, a Hulk wrogiem ludzkości? Jednocześnie wśród przyjaciół Hulka znalazł się zdrajca. A raczej ktoś zinfiltrował grupę i realizuje swój wieloetapowy plan..

Ależ klimat!

Nieśmiertelny Hulk od Ala Ewinga

1. Nieśmiertelny Hulk Tom 1
2. Nieśmiertelny Hulk Tom 2
3. Nieśmiertelny Hulk Tom 3
4. Nieśmiertelny Hulk Tom 4
5. Nieśmiertelny Hulk Tom 5 (luty 2024)

Powyższy opis albumu Nieśmiertelny Huk. Tom 4 lekko sparafrazowałem ze strony Egmontu. Na dobrą sprawę nie wiem czy można było to zrobić bardziej klarownie. Ewing po raz kolejny modyfikuje sposób narracji dostarczając coś… co trudno mi zaklasyfikować. Ciężko znaleźć cokolwiek czym mógłbym porównać ten komiks. Czy to znaczy, że scenarzysta tym razem przeszarżował? Wręcz przeciwnie! Ale po kolei.

Historia Hulka jest długa i bardzo zawiła. Jeśli sprawdzicie wyrywkowo komiksy sprzed dwudziestu, trzydziestu czy czterdziestu lat to zdziwicie się jak różna była rzeczywistość Bruce’a Bannera. W porównaniu do Iron Mana, Kapitana Ameryki czy Thora to właśnie Zielony Olbrzym przechodził największe przemiany. W Nieśmiertelny Huk. Tom 4 Al Ewing zbiera to wszystko do kupy i jakimś cudem tworzy spójną i wiele rozjaśniającą opowieść. Sposób, w jaki Ewing, połączył różne wcielenia Bruce’a Bannera i różne rodzaje Hulka odkryjcie sami. Napiszę jedynie, że wyszło (dość) logicznie, a poszczególne elementy zostały zgrabnie scalone.

Nieśmiertelny Huk. Tom 4 – podsumowanie

Run Ala Ewinga nieustannie zadziwia. Historie z pogranicza horroru składają się na naprawdę unikalną serię, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Nieśmiertelny Huk. Tom 4 podtrzymuje tę fantastyczną passę po raz kolejny dostarczając komiks utrzymany w podobnym stylu, ale jednak nieco różniący się od poprzednich rozdziałów. Bardzo dobre czytadło!

NIEŚMIERTELNY HULK. TOM 4
Nieśmiertelny Hulk Tom 4

Book Description: Czwarty tom opowieści grozy o Nieśmiertelnym Hulku z serii wydawniczej Marvel Fresh! Do miasta przybył nowy potwór! Ma na imię Xemnu, jest uroczy, lubi dzieci i chciałby ocalić wszystkich ludzi… a przynajmniej ich pieniądze. Czy Bruce Banner – człowiek, który przysięgał sprowadzić na świat zagładę – zdoła go pokonać? Czy powinien? Na dodatek wkrótce na scenie pojawi się istota, której myśli są tak mroczne i straszliwe, że mogłyby przerazić samego Diabła. Co więcej, ktoś zinfiltrował grupę przyjaciół Hulka i wszystko wskazuje na to, że zrobił to jego dawny arcywróg…

Book Author: Al Ewing

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 6 December 2023

Illustrator: Joe Bennett

ISBN: 9788328161177

Number Of Pages: 276

Podsumowanie

Run Ala Ewinga nieustannie zadziwia. Historie z pogranicza horroru składają się na naprawdę unikalną serię, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Nieśmiertelny Huk. Tom 4 podtrzymuje tę fantastyczną passę po raz kolejny dostarczając komiks utrzymany w podobnym stylu, ale jednak nieco różniący się od poprzednich rozdziałów. Bardzo dobre czytadło!

Overall
9/10
9/10
Poprzedni artykułSTRAŻNICY GALAKTYKI. TOM 2: NIE COFNIEMY SIĘ O KROK | Al Ewing | Recenzja komiksu Marvel Fresh
Następny artykułKULAWE KONIE | SEZON 3 | Recenzja serialu AppleTV+
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.