Nieśmiertelny Hulk Tom 1

Nie ukrywam, że mocno czekałem na ten run, ponieważ słyszałem o nim dużo dobrego. Mimo to do tej pory nie sięgnąłem po wydanie oryginalne, a grzecznie czekałem na polską wersję. I oto jest! Recenzja komiksu Nieśmiertelny Hulk Tom 1.

Szczegóły

Nieśmiertelny Hulk, podobnie jak Venom oraz Doktor Strange został wydany w podwójnym albumie. Na wydanie składają się zeszyty Immortal Hulk #1-10 oraz obszerny fragment Avengers #684 (pełny zeszyt znajdziecie w komiksie Avengers: Nie poddamy się). Zeszyty zostały następnie zebrane w albumach Immortal Hulk vol.1: Or is he Both? Oraz Immortal Hulk vol.2: The Green Door. Scenariusz napisał Al Ewing, rysunki stworzyli Joe Bennet i Lee Garbett.

Nieśmiertelny Hulk Tom 1

Nieśmiertelny Hulk od Al Ewing
1. Nieśmiertelny Hulk Tom 1
2. Nieśmiertelny Hulk Tom 2 (2022)
3. Nieśmiertelny Hulk Tom 3 (2022)

Bruce Banner umierał już wielokrotnie i za każdym razem powracał do życia za sprawą swojego zielonego alter ego. Podczas II Wojny Domowej na własne życzenie został zabity przez jednego z członków Avengers. Wtedy też wydawało się, że Bruce znalazł sposób na permanentne odejście z tego świata. Hulk jednak powrócił! Jak do tego doszło dowiecie się z Avengers: Nie poddamy się, a tutaj oszczędzę wam spoilerów. Musicie jednak wiedzieć, że to nie ten sam Hulk, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić…

Bruce Banner jest tym samym, wątłym i zrezygnowanym człowiekiem, jakiego pamiętamy. Problem w tym, że gdy zapada mrok wtedy, niczym wilkołak, do głosu dochodzi Hulk. Inteligentny, przebiegły, ale też znacznie większy i silniejszy niż poprzednio. By okiełznać drzemiącą w nim bestię Bruce tuła się po amerykańskiej prowincji, szukając problemów lokalnej społeczności przy których przy okazji mógłby wyżyć się również zielony. Niestety na trop Bannera wpada grupa, która ma wobec niego własne zamiary.

Bruce Banner jak Jack Reacher

Pierwsza część komiksu Nieśmiertelny Hulk Tom 1 (ta zebrana pod tytułem Or is he both?) bardzo przypomina słynną serię powieści Lee Childa. Banner podobnie jak Jack Reacher nie szuka kłopotów, ale gdy na nie trafia postanawia pomóc mieszkańcom odwiedzanego regionu. Oczywiście w miejscu lokalnych gangów, skorumpowanych gliniarzy i zmowy mieszkańców mamy sporo elementów nadprzyrodzonych, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę charakterystykę postaci u uniwersum.

Al Ewing postawił na mroczny i posępny klimat. Pierwsze zeszyty komiksu Nieśmiertelny Hulk Tom 1 utrzymane są w konwencji thrillera / horroru (z braku bliższego określenia), co idealnie pasuje do tej postaci. Miejscami jest dość brutalnie, miejscami przerażająco i tym samym o wiele bardziej interesująco niż w ostatnich latach. Amadeus Cho, który przejął pałeczkę Hulka jest zbyt cukierkowy i młodzieżowy.

Zielone Wrota

Druga część komiksu Nieśmiertelny Hulk Tom 1 zmienia nieco podejście. Al Ewing mocniej zarysowuje wątek tajemniczych Zielonych Wrót (Green Door), a przy okazji serwuje znacznie więcej akcji. Pojawiają się mocarni przeciwnicy, pojawiają się mocno wkurzeni Avengers, a nawet mocno dopakowany Creel. Dość duża zmiana względem pierwszej połowy, ale z jakiegoś powodu wszystko się doskonale ze sobą zgrywa. Jasne, wolałbym, żeby Ewing nie sprowadzał Avengers I kontynuował klimat horroru z pierwszej części komiksu, ale to naprawdę działa. Duża w tym zasługa faktu, że jest to kontynuacja wątki rozpoczętego na samym początku komiksu i nie mamy wrażenia czytania zupełnie innej opowieści. Oczywiście sama sprawa Zielonych Wrót, póki co pozostaje tajemnicą, ale zapowiada szalenie interesujące wydarzenia w dalszej części runu Ewinga.

Nieśmiertelny Hulk Tom 1 – podsumowanie

Al Ewing nie zawiódł moich oczekiwań. Nieśmiertelny Hulk Tom 1 spełnia wszystkie pokładane w powrocie zielonego stwora nadzieje i obiecuje dalsze zaskakiwanie czytelnika. To obok serii Venom Donny’ego Catesa aktualnie najlepsza seria Marvel Fresh. Zdecydowanie polecam!

Komiks do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Nieśmiertelny Hulk Tom 1

0.00
9.3

FABUŁA

10.0/10

RYSUNKI

9.0/10

PRZYSTĘPNOŚĆ

9.0/10
Poprzedni artykułZwiastun RESIDENT EVIL: WELCOME TO RACOON CITY
Następny artykułTHE WALKING DEAD | Sezon 11A | Recenzja serialu
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.