Zabobonna Zgraja

W uniwersum DC w ostatnim czasie dzieje się bardzo dużo. Dopiero co zakończyliśmy Future State, a już czekają nas nowe rozdania. Zanim jednak zajrzymy za Nieskończoną Granicę mam dla was kolejną rozdział z historii Mrocznego Rycerza. Recenzja komiksu Batman Tom 4: Zabobonna Zgraja.

W skład albumu wchodzą zeszyty Batman #106-111 oraz fragment z zeszyty Infinite Frontier #0. Scenariusz napisał James Tynion IV, a rysunki stworzył Jorge Jiménez, a kolory nałożył Tomeu Morey. Zeszyty zostały wydane na rynki amerykańskim w tomie Batman vol. 4: The Cowardly Lot.

Zabobonna Zgraja

Batman Jamesa Tyniona:

1. Batman Tom 1: Ich mroczne plany
2. Batman Tom 2: Wojna Jokera
3. Batman Tom 3: Opowieści o duchach
4. Batman Tom 4: Zabobonna Zgraja
5. Batman Tom 5: Stan Strachu
6. Batman Tom 6: Otchłań
7. Batman. Wojna Cieni

Dochodzi do ataku na Azyl Arkham w wyniku, którego śmierć ponoszą dziesiątki osadzonych i spora część personelu. Wszystko wskazuje na Stracha na Wróble, który wykorzystał toksynę Jokera, a sam zbiegł. Crane uderza w różnych częściach Gotham powodując co raz większą panikę i co raz większą bezsilność organów ścigania. Nakano, nowy burmistrz jako zagorzały przeciwnik zamaskowanych mścicieli nie może pozwolić, aby to Batman zajął się zaprowadzeniem porządku w mieście. Z tego powodu Nakano decyduje się na rozpoczęcie współpracy z technologiczną korporacją Saint Industries, której właściciel planuje stworzyć prywatny oddział żołnierzy zwany Magistratem. Na czele każdej grupy miałby stać cybernetycznie ulepszony Peacekeeper, którego poznaliśmy już w Future State.

Zaskakująco dobrze!

Batman Tom 4: Zabobonna Zgraja buduje narrację pod nadchodzące wydarzenie Fear State, ale sam również dostarcza ciekawej historii. Szczerze jestem zaskoczony faktem, jak dobrze to wyszło. To klasyczny, detektywistyczny Batman, w którym pozory mylą i nic nie jest tym na co wygląda. Bardzo podoba mi się wykorzystanie pobocznych postaci i powrót Ghost Makera, który uwielbia dogryzać Batmanowi. Jasne, można czepiać się, jak łatwo zmanipulować burmistrza Nakano, ale jestem w stanie wybaczyć tę wpadkę bowiem pozostała część wątku Sainta wypada świetnie. Zabobonna zgraja to też origin Peacekeepera-01. W albumie dowiadujemy się kim jest potężny przeciwnik Batmana i w jaki sposób stanął na czele Magistratu.

Rysunki!

Historia jest niezła, ale prawdziwą gwiazdą komiksu Batman Tom 4: Zabobonna Zgraja są rysunki Jorge Jiméneza. Album wygląda przepięknie. Jiménez oraz nakładający kolory Tomeu Morey postawili na iście neonowe kolory, które fantastycznie współgrają z wydarzeniami. Skąpane w policyjnym błękicie i czerwieni Gotham, zabawa światłem w ciemnościach i bijące po oczach kolory Miracle Molly oraz Harley Quinn prezentują się cudownie. Część artystyczna po prostu zachwyca.

Batman Tom 4: Zabobonna Zgraja – podsumowanie

Zaskakująco udany komiks. Batman Tom 4: Zabobonna Zgraja sprawdza się zarówno jako preludium do nadchodzącego Fear State jak też jako niezależna historia detektywistyczna. Całość okraszona została genialnymi rysunkami Jorge Jiméneza i kolorami Tomeu Moreya. Bardzo mi się podobało!

Egzemplarz do recenzji dostarczyło Wydawnictwo Egmont

Takiego Batmana chcę zawsze!
Zabobonna Zgraja

Book Title: BATMAN TOM 4: ZABOBONNA ZGRAJA

Book Description: Po ataku na Azyl Arkham w Gotham panują strach i dezinformacja. Strach na Wróble ponownie atakuje! Jeszcze nigdy nie był tak zdeterminowany, aby zdestabilizować miasto i zasiać strach w sercach mieszkańców. Podczas gdy Batman próbuje się dowiedzieć, jaki jest prawdziwy cel ataków Stracha na Wróble, nowy burmistrz – wrogo nastawiony do całego ruchu samozwańczych obrońców prawa – zamierza podpisać umowę z Saint Industries, tajemniczą korporacją, która ma własny plan, jak zaprowadzić porządek w mieście. Co gorsza, grupa znana jako Kolektyw Nadpoczytalności chce dzięki kradzieżom zdobyć fundusze na nową technologię, która ma na stałe zmienić przyszłość Gotham.

Book Author: James Tyniuon IV

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 7 December 2022

Illustrator: Jorge Jiménez

ISBN: 9788328156456

Number Of Pages: 168

  • FABUŁA - 8/10
    8/10
  • RYSUNKI - 10/10
    10/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - 8/10
    8/10

Podsumowanie

Zaskakująco udany komiks. Batman Tom 4: Zabobonna Zgraja sprawdza się zarówno jako preludium do nadchodzącego Fear State jak też jako niezależna historia detektywistyczna. Całość okraszona została genialnymi rysunkami Jorge Jiméneza i kolorami Tomeu Moreya. Bardzo mi się podobało!

Overall
8.7/10
8.7/10
Poprzedni artykułAmazon Prime Video zamawia serial GOD OF WAR
Następny artykułBILET DO RAJU 19 stycznia na Blu-Ray i DVD
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.