Batman Detective Comics. Wieża. Tom 3

Nadrabiania zaległości ciąg dalszy. Chwilę przed najnowszą odsłoną Batmana od Joshua Williamsona sprawdzam pogrubiony komiks od Mariko Tamaki. Recenzja komiksu Batman. Detective Comics. Tom 3: Wieża.

Album zawiera materiały opublikowane w serii Batman: Detective Comics #1047-1058. Scenariusz napisała Mariko Tamaki. Rysunki stworzyli Ivan Reis, Danny Miki i Maz Raynor.

Wieża

Detective Comics od Mariko Tamaki
1. Detective Comics Tom 1: Nowe sąsiedztwo
2. Detective Comics Tom 2: Stan Strachu
3. Detective Comics Tom 3: Wieżą
4; Detective Comics vol. 4: Riddle me This! (2024)

Azyl Akrham został zniszczony jakiś czas temu. Burmistrz Nakano zgodził się, aby na nowy szpital zaadaptowano nowoczesną wieżę w samym centrum Gotham. To tutaj obok zwykłych, potrzebujących pomocy pacjentów, terapię przechodzić będą najgroźniejsi przestępcy Gotham.  Wszystko to pod okiem doktora Weara. Człowieka o tyle wybitnego co tajemniczego. Członkowie batrodziny podejmują się infiltracji obiektu, by potwierdzić bądź rozwiać wątpliwości. Wkrótce jednak Wieża Akrham zostaje przejęta, a znajdujący się tam pacjenci uwięzieni wraz z najgorszymi przestępcami…

Where Batman

Batman. Detective Comics. Tom 3: Wieża skupia się praktycznie w całości na batrodzinie. Batman zaginął (patrz poprzedni tom), więc cała robota spadła na Oracle, Nightwinga, Batgirl, Batwoman i Huntress. No prawie, bo ta ostatnia co raz mocniej odczuwa skutki toksyny, które rozbudziła u niej zdolność obserwowania morderstw… oczami ofiar. Huntress radzi sobie co raz gorzej i sama chętnie poddaje się terapii Weara. No dobra, ale jak to się czyta?

Bardzo przyjemnie, muszę przyznać. Jak widzicie na górze album składa się aż z dwunastu zeszytów. I wszystkie z nich dotyczą tej historii. Tamaki zaczyna od nielubianego przeze mnie zabiegu (to samo było w albumie Wolverine), gdzie fabułę zaczyna od dramatycznego wydarzenia,  a w kolejnych zeszytach stopniowo pokazuje jak do tego doszło. Zawsze uważałem, że jest to najtańszy sposób na fabularne otwarcie.

Nie zmienia to jednak faktu, że Batman. Detective Comics. Tom 3: Wieża czyta się bardzo fajnie. Motyw z przejętym wieżowcem to zawsze wdzięczny temat i zawsze satysfakcjonujący. Szklana Pułapka, The Raid czy nawet Sędzia Dredd z Karlem Urbanem. Nie sposób nie lubić tych filmów i podobnie wypada również recenzowany komiks. Nieobecność Batmana sprawia, że inni bohaterowie mają duże pole do popisu i w większości wykorzystują daną im szansę. I za to mocny plusik.

Batman. Detective Comics. Tom 3: Wieża – podsumowanie

Bawiłem się lepiej niż zakładałem. Batman. Detective Comics. Tom 3: Wieża to długa i wciągająca historia, której zalety z powodzeniem przyćmiewają nieliczne wady. Zdecydowanie liczę na więcej tego typu pomysłów od Mariko Tamaki.

BATMAN. DETECTIVE COMICS. TOM 3: WIEŻA
Batman Detective Comics. Wieża. Tom 3

Book Description: Trzeci tom „Detective Comics” w ramach linii wydawniczej uniwersum DC. Azyl Arkham został bezpowrotnie zniszczony, ale w samym sercu Gotham powstała nowoczesna Wieża Arkham, obiecująca niezwykłe metody leczenia nawet najtrudniejszych przypadków. Jednak enigmatyczny doktor Wear, twórca placówki, skrywa pewne mroczne sekrety. Członkowie batrodziny podejmują się infiltracji obiektu i odkrywają skrywane tajemnice. Czy misja zamieni się w niebezpieczną akcję ratunkową? Czy w budynku istnieje zagrożenie, którego nie potrafią przewidzieć?

Book Author: Mariko Tamaki

Book Format: Paperback

Publisher - Orgnization: Story House Egmont

Publisher Logo: Egmont

Date published: 6 December 2023

Illustrator: Ivan Reis, Danny Miki, Max Raynor

ISBN: 9788328165144

Number Of Pages: 276

Podsumowanie

Bawiłem się lepiej niż zakładałem. Batman. Detective Comics. Tom 3: Wieża to długa i wciągająca historia, której zalety z powodzeniem przyćmiewają nieliczne wady. Zdecydowanie liczę na więcej tego typu pomysłów od Mariko Tamaki.

Overall
7/10
7/10
Poprzedni artykułKIEDY ŚLUB? | Recenzja serialu Canal+
Następny artykułTHE GRAND TOUR: SAND JOB | ZWIASTUN
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.