Bardzo dobre rozpoczęcie serii All-New X-Men sprawiło, że z biegu zaopatrzyłem się w kolejne tomy i postanowiłem poznać dalsze losy Mutantów. Recenzja tomu drugiego, pod tytułem Tu zostajemy.

SERIA ALL-NEW X-MEN:

1. ALL-NEW X-MEN TOM 1: WCZORAJSI X-MEN
2. ALL-NEW X-MEN TOM 2: TU ZOSTAJEMY
3. ALL-NEW X-MEN TOM 3: ZAGUBIENI

4. BITWA ATOMU

5.  ALL-NEW X-MEN TOM 4: TAK INNI

6. GUARDIANS OF THE GALAXY/ALL-NEW X-MEN: PROCES JEAN GREY

7. ALL-NEW X-MEN TOM 5: JEDEN Z GŁOWY
8. ALL-NEW X-MEN TOM 6: PRZYGODA W ŚWIECIE ULTIMATE
9. ALL-NEW X-MEN TOM 7: UTOPIANIE

Przybysze z przeszłości, piątka młodych, oryginalnych X-Men próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Poznają siebie nawzajem, uczą się umiejętności, jakie nie opuszczając swojej linii czasowej nabyliby dopiero za kilka/kilkanaście lat. Niestety na horyzoncie pojawia się Mystique, która ma wobec przybyszów własne plany, a szczególnie upatrzyła sobie Cyclopsa.

Drugi tom, podobnie jak pierwszy stoi bohaterami. Bendisowi w jakiś bliżej nieopisany sposób udało się uczynić Summersa postacią interesującą. Młody Scott, chłopak pełen ideałów nie może pogodzić się z tym, kim stanie się w przyszłości. Poznając czterdziestoletniego Cyclopsa utwierdza się w przekonaniu, że to co opowiadali o nim X-Men, jest prawdą. Jeden z najpilniejszych uczniów Xaviera stał się zaprzeczeniem wszystkiego, co Profesor wpajał swoim podopiecznym. Jak sobie z tym poradzić, jak zmienić swoje życie i którym ludziom można zaufać. To pytania z jakimi mierzy się młody Scott, a co gorsza, miłość jego życia widzi w nim tylko przyszłego zdrajcę i wroga.

Sama Jean Grey przerażona wiedzą, którą zdobyła nie wie komu ufać, odsuwa się od młodego Cyclopsa, a ponadto wydaje się nie panować nad swoimi mocami. Dziewczyna uczy się czytać w myślach, stara się słuchać rad doświadczonych Mutantów, ale przez wiele irracjonalnych decyzji sprowadza tylko na siebie kłopoty i sprawia, że przyjaciele jej się po prostu boją. Każdy bowiem słyszał, czym jest moc Phoenix, a szybko rosnąca potęga Jean tylko potwierdza, że może ona stać się  kiedyś wielkim zagrożeniem. Inne postaci nie otrzymały tyle czasu antenowego, ale warto nadmienić, że wątki Hanka i Angela zwiastują coś ciekawego i nieoczekiwanego, a cliffhanger tego albumu zdaje się tylko to potwierdzać.

Dalej jest bardzo dobrze. All-New X-Men to obok New Avengers najlepsze serie rozpoczynające Marvel Now. Album Tu zostajemy to przede wszystkim opowieść o bohaterach, którzy przytłoczeni wiedzą jaką mimowolnie otrzymali próbują coś zmienić i udowodnić, że los jest w ich rękach i zrobią wszystko, by w ich rzeczywistości nigdy nie doszło do wydarzeń, które tak mocno wstrząsnęły światem. REWELKA!

  • FABUŁA - /10
    0/10
  • RYSUNKI - /10
    0/10
  • PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
    0/10

Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Poprzedni artykułALL-NEW X-MEN TOM 1: WCZORAJSI X-MEN
Następny artykułMARVEL – ABSOLUTNIE WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ
Adam Grochocki
Człowiek odpowiedzialny za wszytko, co tutaj widzicie :) Mąż, gracz, ojciec - w dowolnej kolejności. Fan Marvela i DC, uwielbia Netflixa i HBO, lami w bijatyki i multiplayerowe strzelanki, a o 2. w nocy lubi poczytać książki.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Napisz swoje imię

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.